Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Koksnes granulas, briketes, malka – videi draudzīgs kurināmā veids!

Malka, kurināmais, Photo by Berend de Kort from Pexels

Pasaules mērogā arvien vairāk tiek domāts par planētas ekoloģijas jautājumiem, kur būtiska loma ir pārejai uz videi draudzīgāku, ilgtspējīgāku energoresursu veidu izmantošanu, lai pēc iespējas samazinātu gaisa piesārņojumu un risinātu citas aktuālas vides saglabāšanas problēmas.

Kādēļ ir svarīgi izmantot planētas atjaunojamos resursus?

Pēc Starptautiskās Enerģētikas aģentūras datiem, 2019.gadā pasaules mērogā trīs galvenie enerģijas ieguves avoti bija nafta (34%), akmeņogles (27%) un dabas gāze (24%), kas visi ir neatjaunojamie dabas resursi. Akmeņogles, bija galvenais enerģijas ieguves veids pasaulē līdz pat 20.gadsimta sākumam, kad to nomainīja nafta un dabasgāze.

Līdz ar tehnoloģisko progresu, ievērojamu pasaules iedzīvotāju skaita un viņu vajadzību pieaugumu būtiski pieaug arī kopējais patērētais enerģijas daudzums. Pēdējo simts gadu laikā planētas iedzīvotāju kopējais enerģijas patēriņš, aptuveni rēķinot, ir pieaudzis 8 reizes, tāpēc arvien vairāk tiek pievērsta uzmanība atjaunojamo resursu izmantošanai enerģijas ieguvē. Atjaunojamo resursu (kur ietilpst ūdens, vēja, saules un arī biomasas jeb koksnes pārstrādes rezultātā iegūtā enerģija) daļa kopīgajā enerģijas patēriņā ir tikai aptuveni 11%.

Kāda ir mūsu pieredze energoresursu piegādes jomā?

Uzņēmuma SIA Akvarius darbības uzsākšanas pamatā ir akmeņogļu piegāde un tirdzniecība Latvijā. Uzņēmums ir viens no vadošajiem akmeņogļu piegādātājiem Latvijā, kas jau kopš 1991.gada dod iespēju “sasildīt” mūsu valsts pilsētas, novadus un mājsaimniecības.

Akmeņogļu galvenās priekšrocības salīdzinājumā ar citiem kurināmā veidiem ir to relatīvi nelielās izmaksas un augstā siltuma atdeve. Ar katru gadu akmeņogļu tirdzniecības apjomi samazinās, jo uzsvars mūsdienās tiek likts uz vides saudzēšanu.

Taču, ejot laikam līdzi un ņemot vērā ekoloģiskos faktorus, uzņēmums SIA Akvarius paralēli ir pievērsies arī citiem kurināmā veidiem, kas ir videi draudzīgāki un arvien vairāk pieprasīti kurināmā tirgū - koksnes granulas, skujkoku un bērza briketes, malka.

Kādēļ koksnes granulas un briketes ir laba izvēle?

Šī ziema mums padevusies varen auksta un sniegota, kas vēl jo vairāk liek novērtēt silta un omulīga mājokļa svarīgumu. Domājot par ekonomisku un videi draudzīgu kurināmā izvēli apkures katlam vai kamīnam, līdztekus vecajai labajai malciņai, labs variants būs kokskaidu granulas un briketes. Tās tiek ražotas no atjaunojamiem dabas resursiem, turklāt nevis no derīgās koksnes, bet gan atlikumiem un skaidām, tāpēc to izmantošana ir kļuvusi par ekoloģisku, ērtu un cenu ziņā pieņemamu kurināmā veidu.

Pasaules valstis arvien vairāk pievēršas arī koksnes kurināmā kvalitātes standartu ieviešanai. Piemēram, kokskaidu granulu kvalitātes kontrolei tika ieviesta ENplus sertificēšanas sistēma, kas nodrošina preces kvalitātes nemainīgumu visos piegādes ķēdes posmos - no ražotāja līdz gala patērētājam.

Arī SIA Akvarius 2020.gadā ir pievienojies šai sertifikācijas sistēmai un ieguvusi ENplus A1 sertifikātu, kas ļauj nodrošināt kvalitātes standartiem atbilstošas preces piegādes.

Ar mums ar izdevīgi, uzticami un silti!


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...