Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Krūšu plastikas operācijas — kāpēc sievietes izvēlas to darīt?

Photo by Julian Dutton on Unsplash

Photo by Julian Dutton on Unsplash

Krūšu plastikas ķirurģija – pirmais, kas nāk prātā par šo tēmu, ir dažādi stereotipi, piemēram, krūšu palielināšanas operācijas līdz nedabiski lielam izmēram, ar ko mēdz aizrauties dažādu žanru kinozvaigznes. Patiesībā iemesli, kādēļ sievietes vēršas pēc palīdzības plastikas ķirurģijas klīnikās, ir ļoti dažādi.

Krūšu noslīdēšana pēc grūtniecības un barošanas, dažādu iemeslu dēļ radušās acīmredzamas atšķirības abu krūšu izmēros, pārāk lielas un smagas krūtis, kas rada vienīgi diskomfortu – tas viss var nelabvēlīgi ietekmēt sievietes pašvērtējumu par savu ķermeni. Tās visas gan lielākajā daļā gadījumā ir novēršamas problēmas. Galvenais ir vērsties uzticamā plastikas ķirurģijas klīnikā, kurā pieredzējuši speciālisti palīdzēs risināt ar krūšu izskata uzlabošanu saistītos jautājumus.

Krūšu formas korekcija un krūšu pacelšana

Krūšu pacelšanas operācija jeb mastopeksija noder gadījumos, kad krūtis ir noslīdējušas un zaudējušas formu un apjomu. To ar laiku rada gravitācija, tādēļ, sievietēm kļūstot vecākām, krūtis zaudē savu jaunavīgo formu. Arī pēc grūtniecības un bērna barošanas krūšu forma var mainīties un vairs neatgūt savu kādreizējo izskatu. Šādā gadījumā plastikas ķirurģija var palīdzēt to atgūt, turklāt neietekmējot nākamo grūtniecību un zīdīšanu. Mastopeksijā ne krūtsgali, ne piena dziedzeru izvadceļi netiek skarti. Klīnikā nebūs jāpavada vairāk par vienu diennakti un jau pēc nedēļas vai divām operācijas rētas būs sadzijušas.

Krūšu palielināšana

Krūšu palielināšanas operācijas netiek veiktas tikai sievišķīgu kaprīžu dēļ. Plastikas ķirurgi savā pieredzē biežāk sastop gadījumus, kuros sievietes nespēj pieņemt savu krūšu izskatu nopietnu iemeslu dēļ, piemēram, vizuāli redzama krūšu asimetrija kādu ģenētisku iemeslu dēļ vai pēc onkoloģiskām operācijām, pēc kurām nepieciešama zaudētās krūts rekonstrukcija. Tāpat ir gadījumi, kad ar krūšu pacelšanas operāciju nepietiek, lai atgūtu krūšu sākotnējo izskatu un tilpumu pēc zīdīšanas, un nepieciešams arī atgūt krūšu zaudēto tilpumu.

Implantu veidi mūsdienās ir dažādi, gan silikona gela, gan sālsūdens. Kāda pavisam jauna metode krūšu palielināšanai ir PureGraft™ metode – pacienta paša taukaudu pārstādīšana citur. Jāņa Ģīļa plastikas ķirgurģijas klīnikā ar šo metodi izdodas ne tikai palielināt krūšu izmēru, bet izlīdzināt visu ķermeņa siluetu kopumā, pārvietojot taukaudus no ķermeņa problēmzonām ar injekcijas palīdzību. Vienlaicīgi ir iegūti divi efekti – iespējams atbrīvoties no nevēlamā tauku slāņa un šos taukus pēc apstrādes injicēt citā zonā.

Krūšu samazināšana

Par spīti vēl kādam sabiedrībā valdošam stereotipam, ļoti lielas krūtis ne vienmēr ir tikai krāšņa rota. Dažkārt šī dabas dotā dāvana sievietei var būt smaga nasta, kas rada kakla, muguras un plecu sāpes, traucē fiziskās aktivitātēm un emocionālajam līdzsvaram. Risinājums ir atbrīvoties no fiziskā un emocionālā diskomforta, veicot krūšu samazināšanas operāciju. Līdzīgi kā krūšu korekcijas procesā, šī nav laikietilpīga ķirurģiskā iejaukšanās, un jau pēc vienas dienas klīnikā paciente var doties mājās. Pēc nedēļas vai divām rētas būs sadzijušas un sievietes jaunā dzīve varēs sākties ar neticamu vieglumu, ērtību un pašpārliecinātību!

Bez šaubām – pilnīgi visu sieviešu krūtis ir skaistas, turklāt to skaistums rodams tieši savā formu un izmēru daudzveidībā. Galvenais – lai sieviete pati būtu apmierināta ar savu ķermeni! Tomēr jāņem vērā, ka krūšu plastikas ķirurģija nav panaceja visiem gadījumiem, kad sieviete nav apmierināta ar savu izskatu. Vienmēr var gadīties arī situācijas, kad ārsts operāciju var atteikt, piemēram, ja pacientei ir nerealizējamas vēlmes. Tāpat ir gadījumi, kad sievietes veselības un psiholoģiskais stāvoklis vai motīvi operācijas veikšanai var negatīvi ietekmēt rezultātu.

Labs plastikas ķirurgs uzklausīs Jūsu vēlmes, kliedēs bažas un palīdzēs veikt izvēli par labu tieši Jums piemērotākajam izskata problēmas risinājumam.