Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kuras ir piemērotākās bēniņu kāpnes?

Domājot par mājokļa remontu vai jaunas dzīvesvietas izvēli, svarīgi ir pievērst uzmanību katrai niansei – arī tam, vai mājās ir bēniņi un kā tajos iespējams nokļūt. Redzēti dažādi risinājumi, kā cilvēki piekļūst bēniņiem – izmantojot saliekamās ārā kāpnes, piekļūstot no ārpuses, pa tradicionālajām kāpnēm, kas ved arī uz pagrabu, pirmo un otro stāvu, kā arī siltās bēniņu kāpnes – kas eleganti iznāk no griestiem.

Par standarta kāpnēm un pieliekamajām kāpnēm zinām pietiekami, tās pārsvarā ir standartizētas un atšķiras vien dizains, bet, kas ir siltās bēniņu kāpnes?

Kronmat” speciālisti apgalvo, ka šīs kāpnes ir ērtākais un parocīgākais risinājums ikvienā privātmājā. Bēniņu kāpnes ir izvelkamas no grieztiem un labi saplūst kopā ar interjeru, tādā veidā nezinātājam no malas, neradot iespaidu, ka mājai ir bēniņu stāvs. Turklāt, kāpnes unikālas padara tieši augstā siltumizolācija un zemais siltuma caurlaidības koeficients.

Ziemā, īpaši svarīga ir siltumizolācija – pateicoties gaisa necaurlaidībai, dzīvojamajās telpās neiekļūs mitrums vai aukstums, kas varētu veicināt, piemēram, iekštelpu sēnītes rašanos, kas kaitētu gan mājai, gan tās iedzīvotājiem. Turklāt, ilgstošs mitrums telpās var veicināt dažādas elpceļu saslimšanas vai alerģijas.

Runājot par siltuma caurlaidības koeficientu – to nosaka siltumizolācijas materiāla termiskā pretestība, kas atkarīga no izmantotā materiāla siltuma vadītspējas koeficienta un šķēršļa (materiāla) biezuma. Jo augstāks termiskais koeficients, jo labāka siltuma noturība. Lai gan varētu šķist, ka biezāks materiāls nozīmē, ka siltums tiks noturēts vairāk, tā nav. Katram materiālam piemīt savs siltuma vadītspējas koeficients. Ko no šī varam secināt? Jo zemāks siltuma caurlaidības koeficients, jo labāka siltumnoturība, jo zemākas apkures izmaksas.

Šī iemesla dēļ siltās bēniņu kāpnes, tiek dēvētas par “siltajām”, jo tās ir hermētiskas. Tas nozīmē, ka brīdī, kad kāpnes saliktas un lūka aiztaisīta, aukstums, kas varētu nākt no bēniņiem, nebūs jūtams, tāpat arī siltums netiks zaudēts. Kārba, kurā atrodas kāpnes, ir aprīkota ar iefrēzētu blīvgumiju, kas nodrošina siltuma saglabāšanu ēkas dzīvojamajā daļā.

Tieši siltuma noturības dēļ, privātmājās ieteicams izbūvēt tieši siltās bēniņu kāpnes. Tās ir ne tikai ekonomiski izdevīgākas (ietaupīsiet naudu apkures sezonā), bet arī parocīgākas, neizņem vietu un ir viegli lietojamas. Kāpnes tiek izvilktas no grieztiem, attaisot lūku. Kad lūkas panelis nolaists gandrīz līdz vertikālam stāvoklim, trepes ir aizsniedzamas un tās var atlocīt, izveidojot pilnu trepju virkni no grīdas, līdz pat atverei grieztos. Lielākoties trepes salokāmas 3 daļās, taču iespējams izveidot īpašus pasūtījumus, atkarībā no klienta vajadzībām, piemēram, ja griezti ir augstāki nekā standarta ēkās. Ir trīs dažādu veidu kāpnes – ar koka pakāpieniem, ar metāla pakāpieniem un ar šķērveida pakāpieniem. Tāpat kāpnēm var būt pat vairākas (divas un trīs) blīvgumijas, kas savukārt norāda uz blīvējuma klasi. Lai atvieglotu kāpņu uzstādīšanas procesu – kāpņu lūkas vāku uzstāda pēc tam, kad pašas kāpnes jau uzstādītas.

Ja esi mājas būvniecības procesā vai esi nolēmis uzsākt remontu, ir īstais brīdis ierīkot siltās bēniņu kāpnes. Konsultējies ar speciālistiem no “Kronmat”, kuri ieteiks vislabāko kāpņu modeli un nepieciešamības gadījumā, asistēs ar uzstādīšanu! Ieskaties!

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas