Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kuras konfektes ir kaitīgākas un kuras mazāk bīstamas zobu veselībai?

Ziemassvētku konfektes, foto: Pixabay.com

Ziemassvētku laiks teju katrās mājās saistās ar čaukstošu konfekšu papīriņu skaņu. Un kas gan tie būtu par svētkiem, ja tajos nebūtu Ziemassvētku vecītis ar saviem kārumiem un konfekšu paciņām! Tomēr ikvienam vecītim, kas izvēlas – kādas konfektes likt svētku paciņās, derētu zināt, ka, izrādās, ir konfektes, kas ir vairāk kaitīgas un ir mazāk kaitīgas konfektes bērnu zobiņiem. Kuras izvēlēties?

Zobiem bīstamākās konfektes

Protams, ka saldumi satur cukuru un tas ir ļoti iecienīts ēdiens baktērijām mutē, kas, barojoties ar cukuru, izdala skābi, kas bojā zobu emalju. Ja zobi netiek laikus iztīrīti, ar laiku veidojas zobu aplikums, kas var pārvērsties pat zobakmenī.

Izrādās, ka viskaitīgākās zobiem ir lipīgās, košļājamās konfektes un karameles, jo tās pielīp pie zobiem, līdz ar to siekalas nevar tās tik viegli sadalīt. Turklāt daļa konfekšu ieķep starp zobiem un ar laiku var veidoties caurumi.

Ja iespējams, vajadzētu izvairīties arī no cietajām konfektēm jeb ledenēm, kas mutē kūst ļoti ilgu laiku un dod iespēju uzdarboties kaitīgajām baktērijām, izdalot skābi. Zobi cukura iedarbībai ir pakļauti daudz ilgāku laiku.

Tāpat jāņem vērā, ka skābās konfektes ir tikpat kaitīgas kā saldās, jo tās satur ne tikai cukuru, bet arī skābes, kas vēl vairāk palīdz sabojāt zobu emalju.

Kuras konfektes ir mazāk kaitīgas zobiem?

Labā ziņa ir tā, ka ir arī konfektes, kas zobiem nodara mazāku ļaunumu. Viena no labākajām izvēlēm ir šokolāde – tā ātri izšķīst un nepieķep pie zobiem, atstājot mazāk atlikumu. Ja izvēlies šokolādi, pārliecinies, ka tajās nav iekšā košļājamu un lipīgu pildījumu, turklāt – jo tumšāka šokolāde, jo labāk, jo tajā ir mazāk cukura. Turklāt tumšajā šokolādē ir antioksidanti, kas ir labi.

Lieliski, ja vari atrast arī saldumus bez cukura, jo tieši cukurs konfektēs ir tas, kas zobiem nodara lielāko kaitējumu.

Saldumam noder arī žāvētie augļi, kas ir dabiski saldi un garšīgi.

Vai pēc konfekšu ēšanas uzreiz jātīra zobi?

Pretēji uzskatam, ka zobus jātīra pēc ēšanas uzreiz, konfekšu ēšanas gadījumā ieteicams labāk izskalot muti ar ūdeni un nogaidīt kādas 30 minūtes, bet pēc tam var iztīrīt zobus. Ja zobi tiek tīrīti uzreiz pēc konfekšu ēšanas, tad var gadīties, ka cukurs, kas ieķepis zobu starpās, tiek iestumts vēl dziļāk spraudziņās.

Katrā ziņā - iesakām jau laikus parūpēties par savu zobu veselību un vērsties pie zobārsta.

Izlasi arī šo:

Ja tomēr vēlies svētkos ļauties garšu viliājumam - izmēģini pagatavot ziemassvētku piparkūku groziņus ar sāļo karameli - noskaties VIDEO recepti! Reizēm jau var!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...