Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Lai mājai acis gaišas – par un ap logiem gan pirms to uzstādīšanas, gan lietošanas laikā.

Logi, Foto no Pixabay

Protams, ka mūsu mājokli gaišāku padara tieši logi, caur kuriem telpā ieplūst ne tikai saules gaišums. Logi kalpo kā mājas acis, ar kuru palīdzību varam lūkoties uz visu, kas notiek laukā. Ir svarīgas nianses, kuras ņemamas vērā pirms logu uzstādīšanas, gan arī to lietošanas laikā.

Par ko vērts padomāt pirms logu uzstādīšanas

Pirms logu iegādes noteikti jāapdomā, kādi logi piemērojami mājoklim, šajā ziņā lieti var noderēt konsultācija ar logu ražotāju. Izvēle ir diezgan plaša un detalizēta – atšķiras ne tikai materiāls, piemēram, alumīnija, koka vai pvc logi, bet arī stiklu biezums, veids utt. Vērā jāņem arī fakts, ka ēkas apsaimniekotājs var būt izvirzījis konkrētas prasības par logu rāmja krāsu, skaitu un ne tikai, piemēram, daudzdzīvokļu mājām jābūt konkrētam loga veidam – ja visas ēkas logi ir divdaļīgi un ar baltu rāmi, tad var nākties mainīt savu trīsdaļīgo brūnā rāmja logu vai maksāt sodu. Šajā ziņā privātmāju īpašniekiem ir daudz plašākas izvēles iespējas.

Logu drošības sistēmas

Pirmo stāvu īpašnieki drošības apsvērumu dēļ noteikti novērtēs slēdzamos logus, lai pasargātu savu īpašumu no nevēlamiem viesiem, kuri var iekļūt caur logiem. Logu drošības sistēmas pilnīgi noteikti noder arī vecākiem ar maziem bērniem, jo vienmēr pienāk tāds brīdis, kad nākas bērnus atstāt istabā vienus. Un, ak, cik ļoti tos vilina palūkoties, kas notiek laukā aiz lodziņa!

Lai arī kaķu saimnieki var droši justies par saviem mīluļiem, kuriem tik ļoti interesē viss, kas notiek aiz loga – tik ļoti, ka tie ir gatavi mēģināt izlīst pat pa spraugu, kad logs atvērts “atgāzti” un labākajā gadījumā sanāk tajā iekārties, nevis izkrist, arī vērts aprīkot logus ar piemērotām sistēmām.

Par ko vēl padomāt?

Kad logi izvēlēti un uzstādīti, pārliecinies, vai logs ir ielikts kvalitatīvi! Tad atliek vien piemeklēt mājas acīm pieskaņotus aizkarus vai žalūzijas.

Neaizmirsti arī parūpēties par mājas acu gaišumu uzturēšanu kārtībā – logu tīrību.

Ir vērts apskatīt esošo logu kvalitāti un izvērtēt, vai logi jau nav nokalpojuši un vai tos nav jāmaina. Pirms ziemas vēlams parūpēties par to, lai no logiem ziemā nepūš. Un, ja tomēr kaut ziemā atklājas, ka logi nokalpojuši, vai zināji, ka logus var mainīt arī ziemā?! Izrādās, gadalaiks nav noteicošs vai ierobežojošs apstāklis tam!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...