Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Lai vainadziņš nenovīst! Kā veidot ziedu rotu, lai tā iespējami ilgi saglabātu svaigumu?

Vainags. Līgo. Foto - Brīnumziediņš

Vainags. Līgo. Foto - Brīnumziediņš

Līgo vakars vēl tikai pusē, bet tik rūpīgi veidotais ziedu vainadziņš jau novītis? Ar šādu nepatīkamu pieredzi šķiet saskāries teju katrs Jāņa bērns. Kā veidot skaistos ziedu vainagus, lai tie iespējami ilgi saglabātu savu košo izskatu? Kā pareizi plūkt ziedus un kā tos uzglabāt? Kādus augus izvēlēties vainagam, bet no kuriem gluži otrādi – turēties pa gabalu? Vērtīgus ieteikumus visiem Līgo svētku svinētājiem sniedz ziedu veikala “Brīnumziediņš” florists Kārlis Dišlers.

“Lai vainags otrajā dienā neizskatās “noLīgojies”, iesaku to pēc lustīgas līgošanas apsmidzināt ar ūdeni, ietīt mitrā papīra dvielī vai avīzē un novietot ledusskapī vai kādā vēsā vietā,” vērtīgu padomu līgotājiem sniedz eksperts. Tāpat, kā izrādās, liela nozīme ir ne tikai tam, kādi ziedi košajā rotā iepīti, bet arī veidam, kā tie noplūkti. “Augus noteikti vajadzētu griezt, nevis plūkt un nekādā gadījumā tos nedrīkst raut ar saknēm! Vislabāk ziedus un zaļumus savāc iepriekšējā vakarā, ievieto siltā ūdenī un uz nakti atstāj vēsā vietā,” atgādina florists. “Arī tad, ja vainagu tomēr veido no nesen plūktiem ziediem, tos kaut uz pāris stundām tomēr vajadzētu ielikt siltā ūdens spainī, lai augi var “atdzerties”. Citādi, ja vainagā pīsi tikko plūktas Jāņu zāles, tas teju uzreiz sāks vīt.” “zelta likumu” ziedu vainaga veidošanā atklāj Kārlis Dišlers.

Kādas Jāņu zāles iekļaut vainagā?

Ir teiciens - “visa laba Jāņu zāle....” Taču, izrādās, Līgo vainagu nevajadzētu pīt no gluži visiem pļavā sastopamiem ziediem un zaļumiem. Neaiztiktus atstāj indīgos augus, piemēram, gundegas, velnarutkus, parasto ozolīti, kā arī tos augus kas var sakost vai sadurstīt, piemēram, nātres, dadžus. Par tradicionālām Jāņu zālēm tiek uzskatītas un veiksmei vainagā pītas,- asinszāle - veselībai; āboliņš - uzticībai; rudzupuķes - aizsardzībai no negatīvas enerģijas; pīlādzis - pret ļaunu aci un skauģiem; ozols - spēkam un veselībai; raspodiņš - dvēseles skaidrībai; pelašķis -īpaši parūpēsies par sievietes veselību; vībotne-pret sliktām domām; madaras –skaistumam; magone-auglībai; vīgrieze un margrietiņas vairos sievišķību un maigumu! “Ja tomēr ir vēlme pēc vēl ilgāk “spēlējošas” galvas rotas, tad klienti mēdz pasūtīt vainagus ar rozēm, lizantēm, smilgām, rudzupuķēm, hortenzijām,” pieredzē dalās florists.

Pin un lepojies ar savu vainagu, un laimē gardas ogas!

Sagaidot Līgo svētkus, televīzija sievietēm “STV Pirmā!” aicina dāmas piedalīties īpašā konkursā – sapin viskošāko Jāņu vainagu un palepojies ar to sociālajos tīklos, pievienojot tēmturi STVlīgo. Krāšņāko vainagu autoriem sarūpētas īpaši gardas un sulīgas ogas no “Miķeļoga.lv”

Lasi arī citus rakstus par līgo tradīcijām un smelies iedvesmu svētkiem:

Vainags. Līgo. Foto - Brīnumziediņš

Vainags. Līgo. Foto - Brīnumziediņš

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas