Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Lavandas Ventspilī – smelies mieru, skaistumu un garīgu baudījumu lavandu laukā

Lavandu lauks. Attēls: "House of Lavender"

Lavandu lauks. Attēls: "House of Lavender"

Lavandu lauki ir viena no estētiskajām un ar visām maņām baudāmākajām ainavām nu jau kādu laiku arī Latvijā. Pasakainu ķermeņa un gara pieredzi var smelties tepat Kurzemē – lavandu laukā “House of Lavender” Staldzenes ielā 9, Ventspilī. Šis lavandu lauks atrodas pavisam īpašā vietā – priežu meža ielokā, tikai 400 metrus no Baltijas jūras, vietā, gar kuru pirms 7000 gadiem tecējusi senā upe Venta. Tikai šeit lavandu skaistumu var baudīt pavisam īpašā piejūras aurā, klausoties jūras šalkās un putnu dziesmās.

Līdz ar ierasto, ko piedāvā lavandas lauku apmeklējums – skaistus skatus un smaržpilnas pastaigas – šeit iespējams baudīt arī garīgi bagātinošu pieredzi dažādos pasākumos pašā lavandu laukā, kā arī paņemt šīs atmiņas sev līdzi, iegādājoties veikaliņā skaistus lavandas izstrādājumus.

Lavandas krāsas ietekme uz garīgo labsajūtu

Zili violetā ziedu ņirboņa nomierina skatienu, ļaujot tam nesteidzīgi klīst tālumā, kur lavandu klātie plašumi saplūst ar saulrieta debesīm pie apvāršņa. Lai arī lavandas zilā krāsa ir radniecīga violetajai, krāsu terapijā tai ir cita nozīme un ietekme uz cilvēka emocijām kā izteikti lillā toņiem.

Lavandas krāsa tiek saistīta ar jaunību un vitalitāti, iztēli, radošumu un jauniem sākumiem. Tieši tādēļ lavandas ir ideāls fons vai studijas elements vecmeitu ballīšu, kāzu, jaundzimušo un grūtniecības fotosesijām – visam, kas svin jaunību un dzīves sākotni.

Visi violetie toņi tradicionāli raksturīgi arī visam karaliskajam – violetais savulaik bija ļoti dārga krāsviela, ko varēja atļauties vien paši bagātākie augstmaņi, tādēļ arī lavandas toņi simbolizē izredzētību un aristokrātisku smalkumu.

Šī krāsa ir vienlaikus sievišķīga un vīrišķīga, jo sevī apvieno karalisko varasspēju ar trauslu sievišķu radošumu. Lavandas toņu vizuālā ietekme uz emocijām nav atraujama no asociācijām ar lavandas smaržu, jo lavandas krāsa uzreiz uzbur prātā mieru un apgarotību, ko rada lavandas aromāts.

Lavandas smaržas dziedinošās īpašības

Lavandas smarža jau izsenis pazīstama kā viena no patīkamākajām un biežāk izmantotajām aromterapijā un parfimērijā. Lavandas sniedz smaržas un redzes baudas apvienojumu, kas ikvienā spēj atmodināt neatkārtojamu ķermeņa un gara pieredzi. Tā izpaužas kā dziļš miers, baudpilns atslābums un rāms prāta ceļojums pa patīkamām domām un atmiņām.

Lavanda dievišķīgi smaržo, tādēļ tā bieži tiek kaltēta un izmantota smaržīgos maisiņos, svecēs, spilvenos un citās mājlietās. Tai piemīt arī atslābinošas, sāpes mazinošas un antibakteriālas īpašības, ko pielieto gan veselībā, gan skaistumkopšanā. Lavandas smarža mazinot trauksmi, tādēļ pat tāds sīkums kā lavandas aromātiskās sveces iedegšana mājās var ļaut pilnībā patverties no steidzīgās ārpasaules un tās ietekmes uz prātu un sirdsmieru… Tad jau veselā lavandu laukā iespējams sasmelties miera rezerves visai tumšajai gada sezonai pilsētā. Nenokavē – lavandas zied tikai jūlijā!

Kur aizbraukt gūt baudījumu lavandu laukā Latvijā?

Viens no skaistākajiem lavandu laukiem, kas piedāvā arī dažādus pasākumus bagātīgākai garīgajai un estētiskajai pieredzei, atrodas Ventspilī, Staldzenes iela 9. Lavandu lauks “House of Lavender” piedāvā iespēju izbaudīt esamību šeit un tagad, piedāvājot regulāru pasākumu programmu – koncertus, retrītus, dažādas meistarklases, kam var sekot līdz audzētavas Facebook lapā. Varbūt tev ir ideja savam pasākumam?

Ja vēlies saglabāt skaistos mirkļus un paņemt līdzi atmiņas no burvīgā pasākumā, “House of Lavender” veikaliņā iespējams iegādāties gaumīgus un bioloģiskus lavandas izstrādājumus mājai, skaistumam un veselībai. Arī tiešsaistē!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...