Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Leldei Kovaļovai jauna grāmata - "Tvitera tiesa"

Jauna grāmata, attēls no Pixabay.com

Jauna grāmata, attēls no Pixabay.com

Tava vasara kļuva vēl aizraujošāka. Latviešu rakstniece, TV producente un izdevēja, seriāla "Bezvēsts pazudušās" producente Lelde Kovaļova izdod jaunu grāmatu ar nosaukumu "Tvitera tiesa". Savā Instagram kontā romānu "Bezvēsts pazudušās" (2019), "Svešinieki", (2020) un "Šoseja" (2021) autore raksta: "Facebook man šodien atgādināja, ka precīzi pirms 3 gadiem es devos uz izdevniecību "Latvijas Mediji", lai parakstītu savu pirmo līgumu par grāmatas izdošanu. Tobrīd romāna pirmais nosaukums bija "Mērona" (vēlāk pārdēvēts par " Bezvēsts pazudušās"). Iepriekš nespētu noticēt, ka trīs gados pie lasītājiem nonāks trīs (drīzumā jau četri) romāni un divas sezonas daudzsēriju filmai. Tomēr "Tvitera tiesa".... šis romāns bija uzrakstīts citādāk. Šis ir man tuvākais darbs, jo tajā ir tik daudz prototipu un reālu dialogu iz dzīves, ka man šie varoņi arvien dzīvo līdzās.

Manuprāt, romāna galvenā tēma būs nevis izvarošanas skandāls, bet... mūsdienu sabiedrība. Kur ir robeža internetā un vai tāda vispār pastāv? Kas ir tie cilvēki, kuri komentē anonīmi? Lai uzrakstītu romānu pēc iespējas reālistiskāku, es izpētīju Latvijas populārākos anonīmos forumus un ziņu portālus - lasīju anonīmas diskusijas, sociālo tīklu komentārus pie "karstajām" tēmām, sekoju līdzi forumos populārākajiem lietotājiem un dažus reālus lietotājvārdus pat izmantoju romānā. Man bija būtiski saprast, ko cilvēki raksta anonīmā vidē, kā patiesībā vērtē dažādus notikumus, cik daudz laika tam velta.. Daļa romāna ir veltīta varonim vārdā Oskars, kurš nodarbojas ar viltus ziņu portāla administrēšanu un tieši interneta vides izpēte man palīdzēja radīt šo varoni ticamu.

Vai mēs varam tiesāt cilvēku internetā? Kādas var būt sekas? Romānā sabiedrība sadalās divās daļās - tie, kuri aizstāv pusaudzi Rasu Ādamsoni, un tie, kuri nostājas aktiera Ričarda Dāvidsona pusē. Vai viņš to izdarīja vai tomēr pusaudze melo?

Lai gan mans lasītājs vidēji ir 25+, es ļoti gribētu, lai "Tvitera tiesu" izlasa arī jaunieši.

" Man ir sajūta, ka es kādu laiku dzīvoju ar masku. Man vienkārši gribas to noņemt un izmest...""

Grāmata nonāks veikalu plauktos 30.05.2022.

https://www.instagram.com/p/Cd6Pvxfso2E/?utm_source=ig_web_copy_link

Starp citu, vai zini, cik ar grāmatas izdošanu var nopelnīt? Uģis Kuģis mums to atklāja.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...