Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Līdz 15.novembrim Latvijā stingrais "lokdauns" un citi Covid-19 ierobežojumi

Ierobežojumi Latvijā (Image by fernando zhiminaicela from Pixabay)

Ierobežojumi Latvijā (Image by fernando zhiminaicela from Pixabay)

Pēc Krīzes vadības padomes sēdes pirmdien Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) informēja, ka no ceturtdienas, 21.oktobra, uz četrām nedēļām jeb līdz 15.novembrim Latvijā spēkā stāsies īpaši stingri Covid-19 ierobežojumi jeb stingrais "lokdauns". Noteikti arī citi ierobežojumi.

Līdz 15.novembrim mājsēde

Ministru prezidents minēja, ka "lokdauna" jeb mājsēdes laikā ciet būs teju visi veikali, izklaides iespējas, tajā skaitā arī sporta un kultūras pasākumi, un citi pakalpojumi, kā arī skolas.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!") informēja, ka mājsēde plānota no plkst. 20:00 līdz plkst.05:00, un tās ievērošanu uzraudzīs likumsargi.

Plānots, ka strādās tikai pirmās nepieciešamības preču veikali, pārējās tirdzniecības vietas būs slēgtas. Tāpat paredzēts, ka nebūs pieejami pakalpojumi, izņemot pašus nepieciešamākos.

Rudens brīvlaiks tiks pagarināts par vienu nedēļu. Plānots, ka 1.-3. klašu skolēniem mācības pēc rudens brīvlaika no 1.novembra būs klātienē, tāpat atvērti būs bērnudārzi, kur līdz 15.novembrim strādās dežūrgrupas un valdība aicinās visus vecākus, kuri vien to var, bērnus uz bērnudārzu nevest. Savukārt 4.-12. klašu skolēniem mācības līdz 15. novembrim notiks attālināti. Netiek izslēgta iespēja, ka šo mācību gadu nāksies pagarināt līdz Jāņiem.

Tas saistīts ar augstajiem saslimstības rādītājiem: Latvija ir pirmajā vietā pasaulē saslimstības ar Covid-19 tempā un 14 dienu laikā slimnīcās Covid-19 pacientu skaits ir dubultojies. Ministru prezidents vairākkārt lūdz iedzīvotājus vakcinēties, jo tikai tas pēc Krišjāņa Kariņa vārdiem var uzlabot valsts kopējos rādītājus un samazināt saslimstību.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...