Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Lieliskas izklaides vietas Rīgā, ko apmeklēt ar ģimeni un draugiem

Izklaides vietas Rīgā (Publicitātes foto)

Izklaides vietas Rīgā (Publicitātes foto)

Ir svarīgi pavadīt laiku kopā ar saviem draugiem un ģimenes locekļiem arī ārpus mājas. Kvalitatīvi pavadīts laiks kopā veicina savstarpējās attiecības un uzlabo kopējo pašsajūtu. Tāpēc ir svarīgi ne tikai dzīvot kopā, bet arī izklaidēties kopā ar savējiem. Par laimi Rīgā ir daudz izklaides vietas, ko apmeklēt ar draugiem vai ģimenes lokā ar bērniem.

Šajā sarakstā esam apkopojuši dažādas izklaides iespējas mūsu galvaspilsētā Rīgā. Lai izdodas atrast piemērotāko izklaides veidu jau nākošo brīvdienu atpūtai!

Pilsētas parki un rotaļu laukumi bērniem

Rīga ir skaista pilsēta, kurā ir daudz patīkamu pastaigu vietu. Pašā centrā ir vairāki parki, kuros iespējams baudīt pilsētas dzestrumu, bet arī sava veida mieru un dabas skaistumu. Ja satraukums rodas par neizpratni, ko darīt Rīgā ar bērniem, tad par laimi gandrīz katrā parkā ir arī bērnu rotaļu laukums.

Visbiežāk ierasts Rīgas parkos iegriezties garām ejot vai skrienot tiem cauri. Taču no sirds iesakām iejusties tūrista ādā un vienkārši kādu dienu atnākt uz parku pastaigāties. Īpaši tad, ja ārā laiks lutina ar patīkamu temperatūru, kas tā vien sauc pēc mierpilnas pastaigas.

Pašā Rīgas centrā aktuāli ir vairāki parki. Esplanāde ir plašs parks, kur baudīt pastaigas un brīvdienās pa ceļam iegriezties arī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Īstenas pastkartes vērtus skatus varēsi notvert Bastejkalna parkā. Sajusties nedaudz nostāk no centra trokšņa varēs mierpilnajā Viesturdārza parkā vai Kronvalda parkā, kur atnākt pabarot pīles. Gandrīz visos pieminētajos parkos, izņemot Bastejkalnu, ir pieejami bērnu rotaļu laukumiņi.

Īpaši populāras parku vietas varētu būt Zaķu sala un Lucavsala. Visbiežāk šīm salām tiek vienīgi braukts garām, jo to lokācija ir visai specifiska. Taču šo vietu apmeklēšana noteikti ir tā vērta. Lucavsalā ir vairākas piknika vietas ar grilu, kur nākt baudīt maltīti svaigā gaisā ar visu ģimeni. Tā ir vieta, kur sajusties kā ārpilsētā, lai arī patiesībā atrodies pašā pilsētas centrā.

Izklaides parki

Domājot par to, kas ir top vietas Rīgā, kur izklaidēties, prātā uzreiz nāk arī dažādi atpūtas un izklaides parki. Būtībā tiek var iekļaut visdažādākās izklaides iespējas, un pats labākais – tas viss ir pieejams vienuviet.

Izklaides parki ir vieta, uz kurieni doties gan draugu sabiedrībā, gan arī ar ģimeni. Īpaši jautri izklaides parkos noteikti būs doties ar bērniem. Tā kā pieejamo aktivitāšu klāsts ir ļoti plašs, tad uz šo aktivitāti var droši rezervēt visu dienu. Pavadīt laiku kopā ar savējiem ir ļoti svarīgi, īpaši jau tad, ja tā laikā iespējams kārtīgi iztrakoties un izsmieties.

Par izklaides parkiem varētu dēvēt dažādus batutu parkus, šķēršļu joslas, gaisa pastaigu takas, piepūšamās pilsētas, slidkalniņu norbaucieni un daudzas citas vietas. Labs piemērs ir izklaides parks Bowlero. Tajā būs interesanti gan lieliem, gan maziem – tiek piedāvātas gan bērnu ballītes, gan arī korporatīvie pasākumi. Aktivitāte, kas vienos abus, ir aizraujošā boulinga spēle.

Izklaides parki ir tik populāri tieši to lielās izvēles dēļ. Ir tik aizraujoši doties visiem kopā uz kādu vietu, kas piedāvā izklaidi dažādām gaumēm.

Konkrēti izklaides parki tiek uzskaitīti rakstā Izklaides vietas Rīgā.

Kino apmeklējums

Vēl viena lieliska izklaides vieta Rīgā ir mūsu daudzie kino centri. Lai arī mūsdienās teju visas filmas iespējams apskatīties arī mājās, došanās uz kino joprojām nav zaudējusi savu aktualitāti. Īstiem kinomāniem nemaz nav jāskaidro, taču došanās uz kino nav tikai par jaunākās filmas noskatīšanos. Tā ir vesela pieredze.

Pirmkārt, ejot uz kino uzreiz nāk prātā uzkodas. Tā ir neatņemama rituāla sastāvdaļa, tāpēc neiztikt bez garda popkorna vai načos čipsiem ar karsto siera mērci. Otrkārt, došanās uz kino nozīmē filmas baudīšanu augstākajā pieejamajā kvalitātē. Gan attēla, gan skaņas kvalitāte ir nepārspējama, kas arī filmas uztveršanu padara daudz iespaidīgāku.

Kopumā kino apmeklēšanai piemīt fantastiska atmosfēra, ko izbaudīt mājās ne vienmēr ir iespējams. Kino zālē viss, kam tu velti uzmanību, ir filma.

Turklāt ne velti kino apmeklējums ir viens no klasiskākajiem randiņiem. Par citām randiņu idejām ar savu otro pusīti uzzini mūsu pašu rakstā Atpūta diviem – romantiska dāvana pārim kopīgiem mirkļiem.

Virtuālā realitāte

Domājot par to, kas ir vietas, ko apmeklēt Rīgā, noteikti prātā nāk arī virtuālās realitātes centri. Lai arī virtuālā realitāte sākusi palikt populāra vien salīdzinoši nesen, Rīgā jau ir vairākas vietas, kur baudīt šo izklaidi.

Virtuālās realitātes galvenā priekšrocība ir spēja izbaudīt notikumu vai pasākumu, nemainot savu atrašanās vietu. To var pielīdzināt 5D kino apmeklējumam, kas šķiet pavisam reāls un ir interaktīvs. Daudzi izmanto virtuālo realitāti, lai izklaidētos vai pat tiktu pāri savām bailēm. Ar virtuālās realitātes brillēm viss šķiet pavisam īsts, tāpēc tas ir lielisks veids, kā izbaudīt braucienu ar amerikāņu kalniņiem vai lēcienu ar izpletni, piemēram.

Visbiežāk virtuālās realitātes izklaides Rīgā ietver dažādu spēļu spēlēšanu. Virtuālā realitāte ir veids, kā iejusties sava iecienītākā varoņa tēlā. Ikvienam no mums kaut reizi ir gribējies pabūt videospēlē. Ar virtuālās realitātes brillēm nu jau tas ir iespējams!

Peintbols ar draugiem

Vēl viena izvēle starp izklaides iespējām Rīgā ir peintbolas pēle. Tā ir laba izklaides iespēja draugu grupai, visai ģimenei vai arī darba kolēģiem. Peintbols tiek uzskatīts par spēli, kuras laikā var labi saliedēties. Tā kā spēle norit komandās, tad svarīgs ir ne tikai komandas darbs, bet arī kopīgas stratēģijas būvēšana.

Visbiežāk peintbols notiek ārā, svaigā gaisā – krāsas baloniņu dēļ. Spēle norit speciāli izveidotās trasēs. Komandām vajadzēs sacensties par uzdevumu izpildi, tāpēc komandas darbs, stratēģija un precizitāte ir ļoti svarīgas šajā spēlē. Arī šī ir vesela pieredze, kas vismaz reizi būtu jāpiedzīvo katram.

Labas alternatīvas peintbolam ir lāzertags un airsofts. Ja peintbolā tiek šauts uz pretiniekiem ar krāsu baloniņiem, tad airsoftā tas tiek darīts ar nelielām plastmasas bumbiņā. Savukārt tiem, kam ir bail spēles laikā savainoties, laba izvēle būs lāzertags. Šaušana uz pretiniekiem tiek veikta ar infrasarkano staru jeb lāzeru palīdzību. Līdz ar to tas ir pilnīgi nejūtami.

Muzeja apmeklējums

Domājot par aktivitātēm ko darīt Rīgā, muzeja apmeklēšana vienmēr ir laba iespēja. It īpaši tad, ja tiek domāts par to, ko darīt Rīgā ar bērniem. Arī muzejā var pavadīt visu dienu, ja vien izvēlētā muzeja veids tiek pielāgots apmeklētāju interesēm.

Populārākie muzeji pieaugušajiem, kurus ir vērts apmeklēt, varētu būt jau iepriekš minētais Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs, mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA, Porcelāna muzejs un citi. Muzeji Rīgas centrā ir uz katra stūra, tāpēc ir vērts doties kārtīgā zināšanu papildināšanas piedzīvojumā.

Savukārt, ja mērķis ir doties uz muzejiem ar bērniem, tad to piedāvājums ar ieteikumiem būs jau pavisam cits. Nevar nepieminēt Latvijas Nacionālo dabas muzeju, kur pavisam vienkārši var pavadīt visu dienu. Vēl bērniem noteikti patiks Laima šokolādes muzejs, Ilūziju muzejs vai Rīgas motormuzejs.

Balstoties uz bērnu interesēm, starp Rīgas muzeju piedāvājumu noteikti izdosies atrast piemērotāko. Pieminēti muzeji jau aizpilda 3 galvenās bērnu intereses – našķi, dzīvnieki un mašīnas.

Klinšu kāpšana

Reizēm meklējot labākās izklaides vietas Rīgā, var nākties attapties pie sava jaunā iecienītākā hobija veida. Galu galā jo vairāk jaunas aktivitātes tiks izmēģinātas, jo lielāka iespēja atrast kaut ko tādu, ko nākotnē gribēsies darīt vēl un vēl. Viena no šādām aktivitātēm varētu būt klinšu kāpšana.

Tas ir aizraujošs veids, kā izmēģināt savus spēkus preciztiātē un līdzsvarā. Rāpšanās klintīs noteikti prasa sagatavošanos, tāpēc pirmajā reizē ne vienmēr izdosies uzrāpties līdz sienas pašai augšai. Tomēr pats process vien jau ir piedzīvošanas vērts.

Uz klinšu sienām ir vairākas iespējas, kā rāpties. Šī procesa laikā tev blakus būs instruktors, kas ne tikai parūpēsies par drošību, bet arī sniegs draudzīgus padomus. Šāda aktivitāte varētu būt īpaši noderīga, ja nākotnē tiek plānots doties ceļojumā uz klintīm. Tad savas iegūtās zināšanas varēs pielietot jau reālā situācijā.

Mini golfa spēle

Golfs ir aizraujoša aktivitāte, kas sniedz mieru, lai arī ļauj nodoties nelielai sacensībai. Reāla izmēra golfa spēlei pašā Rīgas centrā vietas nav, tāpēc laba alternatīva šai izklaidei varētu būt mini golfs.

Mini golfs, kā jau nosaukums pats saka priekšā, ir golfa mazākā versija. Tā ir jautra aktivitāte, kas joprojām prasa precizitāti, taču ievērojami atvieglo spēles noteikumus. Tas varētu būt jautrs veids, kā labi pavadīt laiku ar draugiem kādā brīvdienu vakarā.

Viena vieta, kur Rīgā iespējams uzspēlēt mini golfu, ir mūsu skaistajā Mežaparkā. Mini golfs ir viena no daudzajām izklaides iespējām, ko šis parks sniedz. Noteikti iesakām aizbraukt un izmēģināt!

Biljards vai boulings

Pie klasiskajiem izklaides veidiem bez šaubām piederās arī biljarda un boulinga spēles. Tās, līdzīgi kā kino, ir spējušas noturēt savu aktualitāti gadu desmitiem ilgi. Arī mūsdienās ir patīkami aiziet uzspēlēt boulingu ģimenes lokā vai kādu biljarda spēli ar draugiem. Šis ieteikums kalpo par draudzīgu atgādinājumu par to, cik aizraujošas abas šīs spēles var būt.

Visbiežāk vietās, kur tiek piedāvāts boulings, ir arī biljarda galds. Tā kā šīs abas aktivitātes nereti var apvienot vienā vakarā. Abas spēles tiek spēlētas arī profesionāli, taču tas noteikti neliedz iespēju arī pavisam nepieredzējušiem interesentiem būt patiesi lieliskiem spēlētājiem.

Spēlējot boulingu rodas tāds patīkams sacensību gars. Atmosfēra tiek veidota ar fona mūziku un gardajām uzkodām, taču vissvarīgāk ir pārspēt līdzi paņemto draugu rezultātus. Līdzīgi ir arī biljarda spēlē, lai arī nereti vislabāk ir doties spēlēt biljardu uz tiem paredzētajiem klubiem. Arī Vecrīgā ir vismaz viens biljarda klubs, kur doties spēlēt šo spēli un baudīt gardas uzkodas ar draugiem.

Lidojums ar deltaplānu

Tiem, kas vēlas piedzīvot ekstrēmas emocijas un izklaidi, kas vēl ilgi paliks atmiņā, piemērots varētu būt lidojums ar deltaplānu pāri Rīgas centram. Šī ir aktivitāte, kas ļaus paskatīties uz pilsētu no pavisam citas perspektīvas. Lidojuma laikā varēsi apskatīt visas ierastās ieliņas un ēkas no vairāku simtu metru augstuma.

Lidojums norit parasti ap 15-20 minūtēm. Tas notiek pieredzējušu instruktoru pavadībā, kas garantēs drošību. Šīs atmiņas iespējams arī iemūžināt foto attēlā un video, tāpēc jau laicīgi paņem līdzi pats savu atmiņas karti.

Lidojums ar deltaplānu var tikt uzsākts gan no ūdens, gan arī no lidlauka. Līdz ar to arī lokācijas atšķirsies, tāpēc ir vērts noskaidrot to iepriekš. Piedzīvojums būs neaizmirstams jebkurā gadījumā!

Aktīvā atpūta uz ūdens

Gada siltajā sezonā, kas sākas no silta pavasara līdz pat rudenim, ir patīkami izbaudīt ūdens priekus un aktīvo izklaidi uz ūdens. Tā kā mums latviešiem nav sniegts pārāk ilgs vasaras laiks, tad katra siltā diena, ko var pavadīt uz ūdens, ir ļoti svarīga. Par laimi Rīgā ir daudz iespējas, kā baudīt aktīvo atpūtu uz ūdens.

Cauri Rīgas centram plūstošais kanāls ir lieliska vieta, kur izbaudīt laivu braucienus un SUP dēļu braucienus. Tas ir veids, kā iegūt pavisam jaunu perspektīvu un ieraudzīt savu pilsētu no jauna. Vēl Daugavā iespējams izmēģināt arī lidojumu ar turbīndēli vai veikbordu. Abas šīs aktivitātes ļaus sajust adrenalīnu un kārtīgi iztrakoties.

Nedaudz tālāk no Rīgas centra, piemēram, Mežaparka ūdeņos iespējams baudīt arī trakulīgus braucienus ar ūdens motocikliem. Tā ir aktivitāte, ko var izmēģināt draugu lokā vai ar visu ģimeni, jo nereti ūdens motociklu noma uzreiz tiek piedāvāta 2-4 cilvēkiem.

Vēsākā laikā, kad joprojām gribās būt pie ūdens, var doties patīkamā braucienā ar kuģīti. Arī tas ir labs veids, kā ieraudzīt savu pilsētu no cita skatu punkta.

Kvesti jeb izlaušanās istabas

Vēl daži populāri jautras izklaides veidi ir kvesti. Rīgā ir vairāki uzņēmumi, kas piedāvā šo izklaidi. Kvesti jeb izlaušanās spēles liek vienas stundas laikā tikt ārā no tematiskas spēļu telpas. Tas jādara sadarbojoties komandā un balstoties uz dažādām norādēm, mīklu atrisinājumiem, atrastajām atslēgām, kodiem u.c.

Tematikas ir ļoti plašas un daudzveidīgas, tās pavisam labi var izvēlēties balstoties uz cilvēku personībām. Piemēram, īpaši populāri ir šausmu kvesti, kas ļaus piedzīvot šaušalīgas izjūtas un sajusties kā filmā. Par filmām runājot, ir arī dažādi kvesti, kas tev ļaus sajusties kā savam iecienītākajam filmu varoni – Džeimsam Bondam, Harijam Poteram vai Šerlokam Holmsam.

Tā kā kvesti parasti ir paredzēti cilvēku skaitam aptuveni 2-6, tad tas var kalpot arī par lielisku saliedēšanās pasākumu. Dalībnieki netiek dalīti komandās, jo visiem ir viens mērķis – kopīgi tikt ārā no istabas vienas stundas laikā. Te ikvienam būs iespēja pierādīt savas spējas un atrisināt mistēriju!

Izklaides Rīgas lielveikalos

Meklējot izklaidējošas aktivitātes Rīgā, reizēm nemaz tik tālu nav jāskatās. Arī lielajos tirdzniecības centros un Rīgas lielveikalos nereti ir labas izklaides iespējas, ar ko palutināt ģimeni un it īpaši mazus bērnus.

Dodoties iepirkties, ir speciāli izveidotas izklaides vietas bērniem. Lai arī kādam izklaide var būt pats iepirkšanās process, diez vai mazi bērni būs tik pat priecīgi kā pati mamma. Līdz ar to pastāv iespēja bērnus atstāt šajos izklaides parkos, kur viņus pieskatīs, kā arī ļaus labi pavadīt laiku.

Piemēram, Alfā ir vesels bērnu atpūtas un izklaides parks, kas pat ir nodalīts divos līmeņos – bērniem līdz 5 gadu vecumam un bērniem pēc 5 gadiem. Tur var šļūkt pa slidkalniņiem, iziet šķēršļu trases, lēkāt uz batutiem, iztrakoties bumbu baseinos, iet, skriet, rāpties un vēl!

Turklāt gandrīz katrā lielveikalā ir arī iepriekš minētā kino izklaides iespējas.

Orientēšanās spēles pa Rīgu

Labs veids, kā izklaidēties un pavadīt brīvo laiku svaigā gaisā, ir orientēšanās pa pilsētu. Šāda aktivitāte tiek piedāvāta dažādās vietās. Galvenie uzdevumi iekļauj pārvietošanos pa konkrētu Rīgas vietu, meklējot specifiskus objektus. Kad tie tiek atrasti, visbiežāk tie ir jānofotografē, lai spētu pierādīt uzdevuma izpildi.

Vislabākais ir tas, ka visbiežāk orientēšanās spēles ir pieejamas lejupielādei caur telefona aplikāciju. Līdz ar to nav nepieciešams iet un meklēt biļetes vai noteikumus – viss ir izdarāms caur mūsu pašu viedierīcēm.

Orientēšanās par pilsētu ir lielisks veids, kā labāk iepazīt pilsētu. Kad meklēsi konkrētas orientēšanās spēles Rīgā, kārtīgi apskati piedāvājumu. Iespējams, ir kāds Rīgas nostūris, ko tu ne pārāk labi esi iepazinis. Tad spēles laikā izdosies nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu – labi pavadīt brīvo laiku un iepazīt savu pilsētu daudz labāk.

SPA atpūta Rīgas centrā

Izklaidi noteikti var apvienot ar atpūtu. Šajā gadījumā aizraujošais tiek apvienots ar nomierinošo – kāda SPA centra apmeklējums. Nereti dodamies baudīt SPA priekus ārpus pilsētas, lai sajustu dabas mieru un klusumu. Taču jāpiebilst, ka arī pašā Rīgas centrā ir iespējams atrast mieru un klusumu.

Rīgā ir patiesi plašs SPA centru piedāvājums. Par to, kur atrodas labākie pilsētas SPA centri, lasi rakstā SPA centri Rīgā.

Kad esi izvēlējies sev piemērotāko, laiks doties baudīt pilnvērtīgu atpūtu. SPA centri sniedz profesionālu atpūtu ar ko ir tik patīkami palutināt sevi un savus mīļos. Tieši tāpēc SPA nereti ir arī lieliska dāvana savējiem svētkos. Tā kā ja aptrūkušās idejas par to, ko darīt Rīgā, ir laiks izmēģināt kādu vietējo SPA centru!

Lai izdodas lieliska izklaide Rīgā un patīkami pavadīts brīvais laiks!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...