Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Lietas, ko nekad nevajadzētu mazgāt ar trauku mazgājamo līdzekli

Trauku mazgājamais līdzeklis, foto: Pexels

Trauku mazgājamais līdzeklis, foto: Pexels

Kā zināms, trauku mazgājamo līdzekli var izmantot dažādu lietu tīrīšanai, taču ir lietas, kuras nekādā gadījumā nedrīkst mazgāt ar trauku ziepēm, kā arī tādas, kuras pēc mazgāšanas nāksies rūpīgi tīrīt papildu, lai nepaliktu ziepju nosēdumi. Kas tad ir šīs lietas?

  1. Mājdzīvnieku mazgāšanai nekad neizmantojiet trauku mazgājamo līdzekli! Īpaši kaitīgs tas ir suņa ādai – tas padara dzīvnieka ādu sausu un kairina to, izraisot niezi. Tāpat trauku mazgājamais līdzeklis var sabojāt suņuka kažoku. Suņu un citu mājdzīvnieku mazgāšanai tomēr jāizvēlas viņiem piemērots īpašs šampūns, kas nenoņem dabiskās eļļas no viņu ādas. Cik bieži jāmazgā suns un kas jāņem vērā, esam rakstījuši jau iepriekš.
  2. Logi un spoguļi, kas mazgāti ar trauku mazgājamo līdzekli, var palikt šņīpaini un šīs šņīpas ir grūti nomazgājamas.
  3. Pārtika – augļi un dārzeņi nav tās lietas, ko vajadzētu mazgāt ar ziepēm – augļiem ir poras un caur tām ziepes viegli var iekļūt auglī. Tās būs neiespējami noskalot, rezultātā ne tikai garša tiks sabojāta, bet arī var rasties kuņģa problēmas un slikta dūša.
  4. Sadzīves tehnika - veļas mašīna, trauku mašīna, kafijas automāts – vienkārši nav paredzēta tādam putu apjomam, kāds rodas no šķidrajām ziepēm. Tas var radīt bojājumus. Ziepju uzkrāšanās un putu daudzums var kaitēt jebkurai sadzīves tehnikai.Turklāt trauku mazgājamais līdzeklis noteikti neizmazgās drēbes pietiekami tīras, jo tas nav pietiekami efektīvs. Savukārt trauku mašīna nespēs noskalot pietiekami visu lielo putu daudzumu un tas paliks nogulsnējies uz traukiem. Īpaši nepatīkama ir ziepju piegarša kafijai – pat tad, ja tev liekas, ka esi rūpīgi noskalojis visu, tomēr pāris nākamās krūzītes var garšot pēc ziepēm. Ja runājam par kafijas automātiem – daudziem no tiem ir arī īpašs pārklājums, kas padara labāku garšu un novērš piedegumus, bet veicot mazgāšanu ar trauku mazgājamo līdzekli, šis pārklājums var tikt noņemts.
  5. Čuguna kastrolīšiem virsma ir klāta ar eļļas slānīti, ja tas tiek noberzts, katliņš var silt nevienmērīgi un var mainīties pat ēdiena garša.
  6. Tava seja, mati, āda – trauku ziepes noteikti nav labākais kopšanas līdzeklis, tās noņem ādas dabiskās eļļas, padarot to neaizsargātu. Āda var kļūt sausa un var pat rasties izsitumi un ekzēma vai dermatīts. Tāpat arī mati kļūs pārāk sausi un trausli.
  7. Automašīnas mazgāšanai – neiesaka lietot trauku mazgājamo līdzekli, jo tas ir pārāk spēcīgs un var sabojāt auto krāsu kā arī vasku.
  8. Cietas koka virsmas un grīdas – neiesaka mazgāt ar ziepēm, ja vien nevēlies, lai uz tām paliek grūti notīrami nosēdumi, kas izskatīsies pēc neglītas plēves. Tomēr jāteic, ka daudzām citām virsmām trauku mazgājamais līdzeklis var noderēt lieliski – piemēram, flīžu mazgāšanai, vinila vai linoleja grīdām. Kā pareizi kopt koka grīdas, esam rakstījuši jau iepriekš.

Protams, ka daudz kas jau atkarīgs arī no izvēlētā līdzekļa - ir pieejami ļoti saudzīgi trauku mazgāšanas līdzekļi, par ko esam iepriekš rakstījuši, kas būs gan saudzīgi, gan efektīvi. Tāpat noteikti vari ļauties eksperimentiem un izmēģināt tīrīšanā virtuvē atrodamos produktus. Kāda ir Tava pieredze? Vai Tu arī izmanto trauku mazgājamo līdzekli kā universālu visām situācijām vai tomēr rūpīgi izvēlies, ko ar ko mazgāsi?

Izlasi arī:


Trauku mazgājamais līdzeklis, foto: Pexels

Trauku mazgājamais līdzeklis, foto: Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas