Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Lūk, kāda rīcība bojā tehniku tavās mājās!

Photo by Annie Spratt on Unsplash

Photo by Annie Spratt on Unsplash

Jāmeklē elektrotehnikas servisa vai remontdarbnīcas numurs, jo saplīsis televizors, nestrādā ledusskapis, vai dators čupā? Šķiet, ka tirgotājs iesmērējis kārtējo štruntu un pie visa vainīgs negodprātīgs ražotājs. Bet varbūt tomēr pats esi pielicis roku tam, lai ierīces kalpošanas laiks iztecētu ātrāk kā paredzēts?

Kā, pašam nezinot, iespējams salauzt sadzīves tehniku un elektroierīces?

· Spraust dārgu un vērtīgu elektroniku pa tiešo rozetē pie sienas

Labākā aizsardzība, lai elektroiekārtas neciestu no pēkšņiem strāvas pārrāvumiem vai citiem negadījumiem ir izmantot pārsprieguma aizsargu vai pagarinātāju.

· Pieļaut elektronikas saskarsmi ar šķidrumu

Tas šķiet elementāri – nepieļaut, ka elektriskās iekārtas nonāk saskarsmē ar ūdeni, tēju, kafiju vai citu šķidrumu, un tomēr bieži mēdzam grēkot, sēžoties pie datora ar dzēriena krūzi, liekot vāzes ar ziediem blakus audio iekārtām vai televizoram. Tas ir tikai mirklis, lai šķidrums no trauka nokļūtu uz vērtīgās ierīces un sabojātu to neatgriezeniski.

· Uz elektotehnikas likt sveces

Sveču gaisma, protams, ir ļoti romantiska, tomēr, izvietot sveces televizora, datora, mūzikas centra vai tiem pavisam tuvu būtu pavisam nepareizi, ja vien nav vēlēšanās riskēt ar sakusušu tehniku vai pat ugunsgrēku.

· Transportējot televizoru vai datora monitoru, novietot to guļus

Milzīgais mājas platekrāna televizors nepriecāsies, ja noņemot to no sienas, liksi to uz grīdas guļus. Ne velti datora monitori un televizori kastēs stāv vertikāli, lai neriskētu ar disbalansu, plaisām vai cita veida bojājumiem.

· Izmantot stikla tīrīšanas līdzekļus un papīra dvieļus televizora ekrānam/datora monitoram

Šķidro kristālu monitors nav tas pats, kas loga stikls vai spogulis, kuram uzpūst piemājas veikalā nopirkto līdzekli un noslaucīt ar papīra dvieli. Tāpēc izvēlies šim nolūkam paredzētas mīkstas lupatiņas un mitrās salvetes. Ja šķiet, ka šāda greznība ir par dārgu, atceries, ka skopais maksā divreiz!

· Nepievērst uzmanību traukiem, kurus liec mikroviļņu krāsnī

Mikroviļņu krāsnī nedrīkst likt: metāla šķīvjus un bļodas, skārda kārbas, traukus ar metāla vāciņu, traukus ar metāla dekorējumu vai apzeltījumu, kristālu. Neievieto tur arī olas ar čaumalu, produktus ar blīvu mizu, piemēram, tomātus, ja vien tie nav iepriekš sabakstīti, un ēdienu, kas ietīts folijā.

Ja nu tomēr esi bijis neuzmanīgs un nepieciešama pieredzējuša meistara palīdzība, sazinies ar Elektronika Serviss – tur tu vari pieteikt remontu, iekārtu instalāciju, pasūtīt preces, kā arī iegādāties rezerves daļas un aksesuārus.


Photo by Annie Spratt on Unsplash

Photo by Annie Spratt on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas