Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Mirušo repatriācija – kas jāņem vērā?

Mirušā repatriācija, Image by Carolyn Booth from Pixabay

Mirušā repatriācija, Image by Carolyn Booth from Pixabay

Jebkura nāve ir smaga, tomēr, ja pienākušas ziņas par tuvinieka nāvi ārzemēs, apjukums ir vēl lielāks. Apbedīšanas birojs piedāvā mirušo repatriāciju, kas, būtībā ir vienīgais veids, kā transportēt mirušā ķermeni uz citu valsti. Kas būtu jāņem vērā par repatriācijas pakalpojumiem?

Kas jāzina par mirušā repatriācijas dokumentu noformēšanu?

Lai transportētu mirušā ķermeni, ir jākārto sarežģīti dokumenti, ko var darīt gan Latvijā, gan valstī, kurā cilvēks miris. Katrā valstī ir atšķirīgi likumi un nosacījumi par mirušo cilvēku repatriāciju, tādēļ, lai būtu vieglāk noformēt attiecīgos dokumentus ārpus Latvijas, var vērsties tās valsts Latvijas vēstniecībā, no kuras nepieciešama mirušā repatriācija. To noteikti vajadzētu darīt maksimāli ātri!

Ja repatriāciju jākārto no Latvijas, tad jāgriežas apbedīšanas birojā, kas nokārtos visu nepieciešamo dokumentāciju un sarīkos mirušā repatriāciju.

Kā transportē mirušā ķermeni no ārvalstīm?

Mirušā transportēšana var būt gan ar autotransportu, gan aviotransportu. Daudz ko nosaka gadalaiks, termiņš, kā arī - cik ātri nokārtota repatriācija.

Ar autotransportu ekonomiski izdevīgi transportēt mirušā ķermeni, ja attālums no ārvalstīm nav liels. Tomēr vienmēr uz ceļa var gadīties ķibeles ar auto, kas var padarīt mirušā repatriāciju neparedzamu.

Aviotransportēšana nāves gadījumā piemērota, ja cilvēks miris tālu no savas valsts, kā arī, ja svarīgs ir ātrs mirušā transportēšanas termiņš.

Kas jāņem vērā par mirušā repatriācijas izmaksām?

Mirušā repatriācijas izmaksas nosaka vairāki faktori – miršanas vieta, nepieciešamo dokumentu formēšana, biļešu, vīzu cenas un citas izmaksas, kas var saistītas ar nelaiķa pārvešanu uz mītnes zemi. Ja mirušais bijis apdrošināts, tad, atkarībā no dažādiem apstākļiem, pilnas vai daļējas repatriācijas izmaksas veic apdrošināšanas kompānija.

Kur griezties, ja nepieciešama mirušā repatriācija?

Apbedīšanas birojs Ritual Serviss ne tikai sniedz apbedīšanas pakalpojumus Daugavpilī un visā Latvijā, bet arī nodrošina mirušo repatriāciju pa visu pasauli, palīdz sakārtot dokumentāciju un mirušā cilvēka transportēšanu no ārvalstīm uz Latviju vai no Latvijas uz ārvalstīm.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...