Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Nakšņošana slēpnī un lāču vērošana – Igaunijas vilinājums

Lācis, Lāču vērošana, Lāči Igaunijā. Jēkabs Andrušaitis www.sapnumedniece.lv

Mūsu urbānajā pasaulē, kur joņo motorizēts transports un nepārtraukti zvana tālrunis tā pa īstam dabu nemaz nesatiekam. Saskarsme ar savvaļas dzīvniekiem un emocijas, ko tā sniedz, daudziem aprobežojas vien ar zoo apmeklējumu vai noraudzīšanos pa auto logu uz stirnu bukiem tālu pļavā. Esi godīgs – kad pēdējoreiz tuvumā redzēji īstu savvaļas dzīvnieku? Par vilkiem dzirdam biežāk tikai no mednieku stāstiem, bet īstu lāci savvaļā redzējis ir vien retais. Daudzi pat nenojauš, ka tas vispār ir iespējams, bet IR! Ceļojumu blogs www.sapnumedniece.lv dalās ar savu pieredzi par lāču vērošanu savvaļā Igaunijā.

Jau esam dzirdējuši par to, ka Igaunijā lāču populācija ir krietni lielāka nekā pie mums. Taču to, ka tagad starp Rakveri un Peipusa ezeru NaTourEst ir izveidojuši īpašus slēpņus, kas piedāvā pilnīgi drošā vidē pavadīt nakti vietā, kur mēdz apgrozīties savvaļā dzīvojošie lāči – to nezina pat paši igauņi! Tiesa gan, lāču vērotājiem ir jāapbruņojas ar pacietību – tas nav zooloģiskais dārzs, kur dzīvnieks, būrī ieslēgts, gaida savus apmeklētājus. Tā drīzāk ir slepena iekļūšana lāča teritorijā, viņa dabiskajā vidē ar cerību, ka viņš tur parādīsies un, kā raksta aizrautīgie sapņumedniece.lv bloga ceļotāji, lāci redzēt šeit patiešām IR iespējams.

Slēpnī ir jāievēro īpašs klusums – te ir jāaizmirst par alkoholu, cigaretēm, planšetēm, datoriem vai spožām ierīcēm, kas aizbaidīs dzīvniekus. Pat sarunām šeit nav vietas – tā ir nakts pašam ar sevi un dabu – klusējot, vērojot, gaidot. Taču izjūtas, kas pārņem, kad patiešām ieraugi šo majestātisko un spēcīgo dzīvnieku, ir neatsveramas. Apbrīns mijas ar adrenalīnu un apziņa par to, ka šādu mirkli piedzīvo, iespējams, vienīgo reizi dzīvē, liek asinīm ritēt straujāk.

Ja esi gatavs gūt jaunus iespaidus, kurus, visticamāk, tikai retais vien ir baudījis, droši bruņojies ar ēdienu, siltām drēbēm, pretodu līdzekli un guļammaisu (jā, šī nav viesnīca vai kempings – tas ir piedzīvojums). Lieki piebilst, ka šis ceļš visērtākais būs, ja brauksi ar savu auto. Lāču vērošanas sezona ir siltajā laikā – no maija līdz oktobrim.

Vairāk par to, kā pieteikties lāču vērošanai un ko vēl var apskatīt Igaunijā lāču slēpņu tuvumā, kā arī brīnišķīgu ceļojuma pieredzi un kolosālas fotogrāfijas skaties Sapņu mednieces bloga rakstā par brūno lāču vērošanu Igaunijā.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...