Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Neparasti un noderīgi veidi, kā izmantot alkoholu

Alus, foto no Pixabay

Vai zināji, ka alkoholu var izmantot ne tikai iekšķīgai lietošanai? Nešaubāmies, ka zināji gan, bet vai esi kādu metodi pielietojis dzīvē? Lūk, kādi neparasti un noderīgi veidi, kā to izmantot!

Pagatavo ledus kompresi!

Traumas, locītavu sāpju un galvassāpju gadījumā noder aukstas kompreses. Pavisam lēti un vienkārši mājas apstākļos pagatavot ledus kompresi, ko glabā saldētavā un var vairākkārtīgi izmantot. Tam nepieciešams vien aizveramais zip lock maisiņš, kurā ielej 2 glāzes ūdeni un 1 glāzi degvīnu. Aizver to, maksimāli izspiežot gaisu, liek saldētavā un gatavs!

Paildzini griezto ziedu dzīvi!

Vien nieka tējkarotes daudzuma ūdenim pievienota degvīna un cukurs manāmi paildzina griezto ziedu dzīvi vāzē.

Uzvari cīņā ar etiķetēm!

Vēlies noņemt etiķeti vai uzlīmi no jauniem priekšmetiem, burkām vai pudelēm? Pavisam viegli tas izdarāms ar degvīnā mērcētu vates gabalu.

Mazgā logus ekoloģiski!

Degvīns lieliski aizstāj dažādus tīrīšanas līdzekļus, tai skaitā logu stikla tīrāmo līdzekli un notīra no stikla virsmām pat lielākos traipus.

Palīdz cīņā ar drudzi.

Gadiem ilgi pierādījusies sena metode cīņai ar drudzi – ierīvēšanās ar degvīnu. Burtiski dažu minūšu laikā var panākt ķermeņa temperatūras samazināšanos. Turklāt, tas kalpo vienlaicīgi kā baktericīds un antiseptiķis.

Remdē locītavu sāpes un pietūkumus.

Locītavu sāpju gadījumā izmanto degvīna kompreses! Tās mazinās sāpes, kā arī var līdzēt samazināt tūsku.

Atsvaidzini apavus!

Ilgstoši lieto vienus apavus? Tie izdala nepatīkamu aromātu? Tiec ar to galā, smidzinot tajos degvīnu! Tas ne tikai neitralizē nepatīkamas smakas, bet arī nogalina smaku veicinošās baktērijas un dažādas sēnītes.

Notīri brilles!

Briļļu īpašnieki noteikti zina, ka briļļu stikliņu tīrīšana nemaz nav tik viegli izdarāma! Bieži nākas vairākkārtīgi tos tīrīt, lai iegūtu skaidru rezultātu. Ja tīrīsi ar degvīnu, tīru efektu panāksi uzreiz!

Atbrīvojies no mikrobiem!

Tīrot virsmas ar degvīnu, tās tiek dezinficētas, atbrīvotas no mikrobiem, dažādiem vīrusiem, baktērijām un sēnītēm, kā arī sīkiem kukaiņiem.

Atbaidi odus!

Odiem netīk degvīna smarža! Jūties kā uzvarētājs pret odiem, nopūšot vai iesmērējot sevi ar degvīnu

Noņem plāksteri bez sāpēm!

Plāksteris pielipis tik cieši, ka to ņemot nost, nāksies samierināties ar piespiedu vaksāciju? Iezied to ar degvīnu un noplēs plāksteri bez asarām!

Izglāb telpaugu no kaitēkļiem!

Vai taviem augiem uzbrukuša laputis vai bruņutis? Apsmidzini tos ar degvīnu, tas palīdzot iznīdēt kaitēkļus.

Tiec vaļā no traipiem uz audumiem!

Degvīns lieliski iztīra dažādus traipus no audumiem, mīkstajām mēbelēm un paklājiem. Ne visus, bet ir vērts mēģināt!

Attīri seju no pinnēm!

Tā kā degvīnam ir antibakteriāla un dezinficējoša, tīrot ar to seju, var lieliski tikt vaļā no pūtītēm!

Piešķir tumšām drēbēm ilgstošāku dzīvi Tavā garderobē!

Lai tumšās drēbes kalpotu ilgāk, smidzini tās ar degvīnu. Tādā veidā panāksi, ka paildzinās krāsas noturība un tās tik ātri neizbalēs.

Atbrīvojies no blaugznām!

Pievienojot degvīnu šampūnam, iegūsi pretblaugznu šampūnu. Laba daudz nevajag – pietiks ar vienas šota glāzītes tilpumu uz 250ml šampūna.

Iegūsti biezākus, veselīgākus matus!

Skalojot matus ar alu, tie uzņem vērtīgās rauga un apiņu vielas, kas stimulē matu augšanu, stiprina tos, piešķir zīdainumu. Jo tumšāks alus, jo vērtīgāks!

Mīkstini pēdas!

Alus vannas kājām mīkstina pēdu ādu, baro to, kā arī cīnās pret baktērijām, kuras izraisa nepatīkamu aromātu.

Spodrini rotas!

Alus ir lielisks līdzeklis rotu tīrīšanai! Atliek iemērkt dzirkstošā alū savus dārgmetālus un tie atgūs savu mirdzumu.

Ievilini lamatās gliemežus!

Dārza īpašniekiem gliemeži mēdz sagādāt lielas galvassāpes. Bet, vai zināji, ka tiem ļoti tīk alus? Pavisam vienkārši no gliemežiem atbrīvoties ir novietot lēzenu trauku ar alu vai ierakt līdz ar zemes malām vaļēju burku vai glāzi, kurā ieliets alus. Gliemeži kā traki skries to baudīt un tur arī paliks.

Turi pa gabalu no sevis lidojošos kukaiņus!

Ne tikai gliemežiem tīk alus, bet arī lapsenēm, kas tik ļoti traucē baudīt maltīti vai jebkurus citus brīžus svaigā gaisā. Lapsenes un daudzi citi lidojošie kukaiņi būs pateicīgi par īpaši viņiem atvēlētu, malā novietotu alus glāzi un ļaus Tev baudīt dabas priekus bez viņu klātbūtnes. Arī vīns ir izmantojams šādā veidā kukaiņu aizvilināšanai!

Piešķir koka mēbelēm svaigāku skatu!

Atjaunotāku, svaigāku skatu koka mēbelēm var panākt, nopulējot tās ar alu.

Pabaro sejas ādu!

Vai zināju, ka sarkanvīns ir fantastisks priekš sejas maskām? Izmērcē audumu sarkanvīnā un uzklāj to uz sejas vai arī tīri seju ar sarkanvīnā izmērcētu vates tamponu vairākas minūtes pēc kārtas un būsi pārsteigta par efektu, ko tas rada Tavai sejas ādai! Tā tiek pabarota ar vērtīgām vielām, ir mitrināta un tonizēta.

Krāso audumu vai dziju!

Sarkanvīnā var krāsot baltu audumu vai dziju, tādā veidā iegūstot viegli pelēku, zilganas nokrāsas toni.

Izmanto tradicionālā veidā!

Vēlies vienkārši baudīt alkoholu tā paredzētajā veidā? Spirits&Wine var iegādāties ne tikai šeit minēto degvīnu, alu un sarkanvīnu, bet arī rumu, citu labu un kvalitatīvu alkoholu!

Pagatavo pats sev gardus kokteiļus skaistiem mirkļiem:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...