Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Nepazūdi rēķinos – uzzini, kas ir faktorings un kā tas var palīdzēt uzņēmējam

Bruce Mars from Pexels

Faktorings – ērts risinājums uzņēmējiem tikt pie vienmērīgas naudas plūsmas, neraizējoties par klientu apkalpošanu un administrēšanu. Faktorings sniedz iespēju saņemt finansējumu, kuru nodrošina pircēju neapmaksātie rēķini (debitoru parādi).

Kā strādā faktorings?

Vienkāršoti – Jūs esat uzņēmējs, kurš ražo preces vai sniedz pakalpojumus. Piegādājot pakalpojumu vai preci Jūs izrakstāt rēķinu pircējam vai pakalpojuma lietotājam. Rēķins tiek sagatavots ar pēcapmaksu. Lai turpmāk nebūtu jāuztraucas par klientiem – nebūtu jāsūta atgādinājumi par neapmaksātu rēķinu, nebūtu jāseko līdzi maksājumiem un neapstātos ražošana debitoru parādu dēļ –, trešā puse, kas šajā gadījumā ir faktoringa kompānija, piedāvā apmaksāt pircēju rēķinus uzreiz. Tas nodrošinās to, ka būs nauda, kuru izmantot ražošanā un nebūs jātērē laiks saziņā ar debitoriem.
Kamēr uzņēmuma darbība norit bez aizķeršanās un naudas līdzekļi vienmērīgi ieplūst uzņēmumā, faktoringa kompānijas sazinās ar Jūsu klientiem (debitoriem), jautājot pēc rēķinu apmaksas.

Kā pelna faktoringa kompānija?

Ņemot vērā to, ka faktoringa firma nodrošina tūlītēju Jūsu rēķinu apmaksu uz Jūsu uzņēmuma kontu, var rasties jautājums – kāds viņiem no tā labums? Visbiežāk faktoringa kompānijas nosaka savu % likmi, ko paturēs no rēķinu kopējās summas. Gadījumā, ja noteiktā summa, no kuras faktoringa kompānija iecerējusi ieturēt %, netiek sasniegta, uzņēmumam jāmaksā minimālā mēneša maksa, ko līgumā atrunājusi kompānija.

Kā iepriekš skaidrots, 3. iesaistītā puse (faktoringa uzņēmums) uzreiz nomaksā Jūsu uzņēmuma izrakstītos rēķinus, taču ļoti bieži ne pilnā apmērā – atkarībā no līguma nosacījumiem, no rēķiniem tiek ieturēta kāda % daļa, kuru faktoringa uznēmums atgriezīs Jums pēc visu norēķinu ar debitoru pabeigšanu.
Tā kā debitori ir maksātāji, viņus neuztrauc 3. puses iesaiste šajā procesā un viņu uzdevums ir apmaksāt 100% rēķina summu. Rēķina apmaksu viņi veic uz faktoringa uzņēmuma kontu. Tātad – 3. puse Jūsu uzņēmumam ir samaksājusi par pēcapmaksas rēķiniem, ko esat viņiem iesnieguši, ieturot % no to summas, savukārt debitori faktoringa kompānijai pārskaita pilnu rēķina naudas summu. Starpība starp Jums izmaksāto summu un saņemto debitoru maksājumu ir faktoringa uzņēmuma ienākums.

Ko es iegūšu, izmantojot faktoringa kompānijas pakalpojumus?

Izvēloties nebanku faktoringa pakalpojumus, iegūsi neatkarīgu pakalpojumu, kas netiks pakļauts dažādiem ar banku darbību saistītiem riskiem. Vairāk laika savam biznesam un tūlītēji naudas līdzekļi ražošanai un uzņēmējdarbībai.

Ieinteresēja piedāvājums? Ieskaties, ko www.flexidea.eu var piedāvāt Jūsu uzņēmumam un sāc strādāt efektīvāk jau rītdien!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...