Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

No 7.jūlija Ovišu, Užavas un Akmeņraga bākas būs atvērtas apmeklētājiem

Užavas bāka, ekrānuzņēmums

Užavas bāka, ekrānuzņēmums

Sākot ar 7.jūliju Ventspils brīvostas pārvaldes apsaimniekotās Ovišu, Užavas un Akmeņraga bākas atkal būs atvērtas un gaidīs apmeklētājus, informē
Ventspils brīvostas pārvaldes Mārketinga un attīstības nodaļa.

Ievērojot šobrīd valstī noteiktos Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus, bākas varēs apmeklēt vakcinētas, Covid-19 pārslimojušas vai testētas personas, kuras var uzrādīt derīgu sertifikātu, kā arī bērni līdz 12 gadu vecumam.

Ventspils brīvostas pārvalde ir atbildīga par Latvijas vecākās - Ovišu bākas, romantiskās Užavas bākas un no apdzīvotām vietām visattālākās Akmeņraga bākas saglabāšanu un uzturēšanu kārtībā. Novērtējot industriālā kultūras mantojuma vērtību un cilvēku interesi, Ventspils brīvostas pārvalde tās ir padarījusi pieejamas publiskai apskatei.

Latvijas vecākā - Ovišu bāka

Latvijas vecākā - Ovišu bāka atrodas Ovišu zemesragā, 360 metru attālumā no krasta līnijas. Bāka joprojām darbojas un ir iekļauta Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Torņa augstums - 37 m. Šeit izveidota arī interaktīva ekspozīcija, kas apmeklētājiem ļauj aizraujošā veidā iepazīties ar bāku vēsturi un to darbību.

Latvijas romantiskākā - Užavas bāka

Užavas bāka ir iekļauta Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā un atrodas ~ 20 kilometrus uz dienvidiem no Ventspils. Užavas bāka atrodas uz vienas no trim augstām mežainām kāpām, kuras augstums sasniedz 28 metrus. Torņa augstums - 19 m.

No apdzīvotām vietām visattālākā - Akmeņraga bāka

Līdz Akmeņraga bākai, kas atrodas ~ 80 km no Ventspils, var nokļūt, braucot no Ziemupes puses. Bāka ir Akmeņraga galvenā rota - uzkāpjot tajā, paveras neatkārtojams skats uz jūru un apkārtnes mežiem. Torņa augstums - 38 m.

Vairāk lasi:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...