Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

No šī gada – jauni pasta pakalpojumu tarifi

unsplash.com

unsplash.com

No 2020.gada 1.janvāra stājušies spēkā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātie universālā pasta pakalpojuma (UPP) jaunie tarifi, nodrošinot klientiem ērtākus pasta sūtījumu veidus.

Kas mainās?

Jaunais tarifu modelis paredz līdz šim spēkā esošo 240 dažādo pamata tarifu vietā pāriet uz vienkāršotu sistēmu, kurā jebkura sūtījuma tarifu ietekmē tikai trīs faktori: sūtījuma svars, tas, vai sūtījums ir vienkāršs, ierakstīts vai apdrošināts, un ģeogrāfiskā zona, uz kuru sūtījums jānogādā. Klientam pašam noformējot sūtījumu Latvijas Pasta interneta pašapkalpošanās vietnē, ierakstītu un apdrošinātu sūtījumu pārsūtīšanas tarifi būs zemāki. Latvijas Pasta digitālajā tarifu kalkulatorā iespējams aprēķināt jJaunās UPP izmaksas.

Uz ko attiecas pasta tarifu izmaiņas?

UPP tarifu izmaiņas attiecas tikai uz regulēto tirgus segmentu, izņemot abonēto preses izdevumu piegādes tarifus. Jaunā sistēma paredz atteikšanos no sūtījumu iedalīšanas divās klasēs - A un ekonomiskajā B klasē, turpmāk nosakot tikai prioritāro A klases piegādi.

Jaunā UPP pakalpojumu struktūra paredz jaunu sūtījumu klasifikāciju, atsakoties no līdz šim ierastā dalījuma vēstulēs, pastkartēs, bandrolēs, sīkpakās un pasta pakās. Tā vietā klientiem tiek piedāvāta vienota terminoloģija, visus sūtījumus iedalot divās lielās grupās - vēstuļu korespondences sūtījumos, kas ietvers līdzšinējās pastkartes, vēstules, sīkpakas un bandroles, un pasta paku sūtījumos.

Kas ietekmēs pasta sūtījumu izmaksas?

Pārsūtīšanas tarifi būs atkarīgi no trim faktoriem: sūtījuma svara, tā, vai sūtījums ir vienkāršs, ierakstīts vai apdrošināts, un ģeogrāfiskās zonas, uz kuru sūtījums jānogādā. Dalījumu zonās ietekmē gan sūtījumu pieprasījums uz attiecīgo valsti, gan arī citas izmaksas, tajā skaitā sūtījumu piegādes tarifi konkrētās adresātvalsts teritorijā.

Ja klients pats noformēs ierakstītu un apdrošinātu sūtījumu Latvijas Pasta interneta pašapkalpošanās vietnē https://new.manspasts.lv/, sūtījuma ierakstīšanas un apdrošināšanas maksa samazināsies par 29%.

Precīzi uzzināt jaunās UPP cenas un aprēķināt konkrēta sūtījuma izmaksas atbilstoši jaunajiem UPP tarifiem iespējams Latvijas Pasta digitālajā cenu kalkulatorā, kas pieejams www.pasts.lv.

Noformēt ierakstītu un apdrošinātu sūtījumu Latvijas Pasta pašapkalpošanās vietnē var ikviens. Pēc reģistrēšanās sistēmā būs jāievada nepieciešamie dati sūtījuma noformēšanai, jāizdrukā sistēmas automātiski sagatavotie dokumenti un jāpievieno tie sūtījumam. Pēc sūtījuma pilnīgas noformēšanas atbilstoši pakalpojuma noteikumiem to var nodot un apmaksāt jebkurā pasta pakalpojumu sniegšanas vietā.

Pašapkalpošanās vietne https://new.manspasts.lv/ dod iespēju lietotājam veidot savu noformēto reģistrēto sūtījumu arhīvu, saglabā reģistrētās adreses un piedāvā katru nākamo sūtījumu noformēt atbilstoši arhīva datiem, tādējādi ietaupot laiku atkārtotas informācijas ievadīšanai.