Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Noderīgi padomi ļoti sausas ādas īpašniekiem

Ļoti sausa āda (Image by Pexels from Pixabay)

Ļoti sausa āda (Image by Pexels from Pixabay)

Pārāk liels šķidruma zudums, nelabvēlīgi laikapstākļi, iekšķīgas saslimšanas, nepareizs uzturs, diētas, pārāk bieža mazgāšanās, nepareizas kosmētikas izvēle, pārāk strauja novecošanās un citi faktori var būtiski sausināt mūsu ādu. Ja tā sākusi niezēt un uz ādas parādījušies sausi pleķi (ādas zvīņošanās) vai sārti plankumi, tās ir pirmās pazīmes, ka steidzami jāsāk rīkoties. Kā rūpēties par ādu, kas kļuvusi ļoti sausa? Lūk, rīcības plāns!

Mitrinoši krēmi un emolienti

Pirmā palīdzība ļoti sausas ādas gadījumā ir mitrinoši un mīkstinoši krēmi jeb emolienti. Tie ir jālieto visam ķermenim un īpaši bagātīgi uz sausajām ādas vietām, tajā skaitā arī plaukstām un pēdām. Rokas ir pirmās, kas uzrādīs sausas ādas pazīmes, tāpēc roku kopšana ziemā ir ļoti svarīga. Īpaši sausas ādas gadījumā būtiski ir izvēlēties tieši krēmu nevis šķidros losjonus, jo tie daudz dziļāk iesūksies ādā un nodrošinās intensīvāku mitrināšanu.

Izvēlies krēmu ar atbilstošu sastāvu

Ja ir ļoti sausa āda, ādas kopšanas līdzekļos ir jābūt keramīdiem, hialuronskābei vai urīnvielai (urea). Šie elementi satur kopā ādas raga šūniņas, stiprina ādas aizsargbarjeru, neļauj ādai zaudēt mitrumu un pasargā to no izžūšanas. Ļoti sausas ādas gadījumā meklē krēmu, kurā kāda no šīm vielām ir vismaz 10% sastāvā, bet pēdām vari lietot krēmu, kurā ir pat 30 – 50% urīnviela.

Iemācies mazgāties pareizi

Sausas ādas īpašniekiem ir jāiemācās pareizi mazgāties. Ir jālieto speciāli mazgāšanās līdzekļi – ķermenim jālieto speciālas dušas želejas, bet paduses, rokas un pēdas jāmazgā ar ziepēm. Sejai un dekoltē zonai ieteicams atsevišķs, īpaši saudzīgs mazgāšanas līdzeklis.

Mazgāšanās nedrīkst būt ilga: dušai vai vannai pietiks ar 5 – 10 minūtēm (maksimums 20 minūtes). Ilgāka mazgāšanās kairina ādu. Tāpat jāpievērš uzmanība ūdens temperatūrai: ūdens nedrīkst būt pārāk karsts. Ja vēlies doties vannā, ūdeni padari mīkstāku ar īpašu eļļu vai pienu.

Pēc mazgāšanās, kamēr ķermenis vēl mitrs, ieziet to ar mitrinošu krēmu vai emolienti.

Visbeidzot, ūdens. Dzer ūdeni katru dienu un daudz, lai mitrinātu ķermeņa ādas šūnas arī no iekšpuses.

Lasi arī šos padomus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...