Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Optometriste: "Nepiemērotas saulesbrilles kaitē, nevis aizsargā"

Saulesbrilles (Image by Free-Photos from Pixabay)

Saulesbrilles (Image by Free-Photos from Pixabay)

Vasaras sezonā viena no svarīgākajām lietām, par kuru jāatceras dodoties ārā, ir saulesbrilles. Atrodoties tiešos saules staros, tās parūpējas par to, lai mūsu acis justos komfortabli, kā arī, ne mazāk svarīgi, pasargā no kaitīgā UV starojuma. Tomēr ne visas saulesbrilles spēj veikt minēto aizsargfunkciju. Par to, kā izvēlēties saulesbrilles, un kas ir būtiskākais, ko ņemt vērā tās iegādājoties, stāsta optometriste Jeļena Stūriška.

Saulesbrillēm jānodrošina 100% aizsardzība pret UVA un UVB stariem

Pirmkārt, pārliecinies, ka izvēlētās saulesbrilles nodrošina 100% aizsardzību pret saules izstarotajiem kaitīgajiem UVA un UVB stariem. Lai gan saulesbrilles nereti tiek izmantotas kā aksesuārs, jāatceras, ka to galvenā funkcija ir saudzēt redzi un samazināt šo staru nokļūšanu acīs. Pareiza saulesbriļļu izvēle ilgtermiņā spēj samazināt risku saskarties ar acu saslimšanām, piemēram, kataraktu vai tīklenes bojājumiem, kas var izraisīt neatgriezeniskus bojājumus tīklenes centrālajā daļā. Tāpēc pirms saulesbriļļu iegādes pavisam noteikti nepieciešams pārliecināties, ka tās nodrošinās aizsardzību pret UV starojumu, sniedzot acīm komfortu.

Labāk izvēlēties saulesbrilles ar lielākām lēcām un ietvaru

Lai saulesbriļļu nēsāšana būtu patīkama un kļūtu par ikdienas ieradumu, laikā, kad saules stari ir bīstami, nozīmīga loma ir piemērotam briļļu ietvaram. Gluži tāpat kā lietojot optiskās brilles, arī saulesbrillēm jābūt ērtām un stabilām. Salīdzinot ar citām brillēm, kas paredzētas, lai skatītos tālumā, tuvumā vai darbam ar datoru, saulesbrilles ieteicams izvēlēties ar lielākām lēcām un ietvaru, kas labi pieguļ sejas formai. Lielākas briļļu lēcas ļauj ērtāk uztver apkārtni un nodrošina mazāku saules staru iekļūšanu acīs.

Aplams ir priekšstats, ka tumšāks lēcu tonis labāk aizsargā acis

Saulesbriļļu sortimentā ir ļoti plašs klāsts pieejamajām lēcu krāsām un toņiem. Izdarot izvēli par labu vienam vai otram lēcu tonim, to ieteicams izvēlēties tādu, caur kuru pašam ir patīkami skatīties. Jāatceras, ka lēcu toņa izvēle ietekmē to, kā mēs redzam pasauli caur brillēm. Populārākie toņi ir pelēks, brūns un zaļš, taču apmeklējot optikas veikalu, ir iespēja pielāgot arī citus toņus, kā arī izvēlēties tonējuma intensitāti. No visiem toņiem visneitrālākais ir pelēkais, jo tas būtiski neietekmē krāsu uztveri, savukārt, brūnas lēcas skatu padara kontrastaināku un siltāku, bet zaļā tonējuma lēcas pastiprina kontrastredzi un redzes asumu. Lai gan šķietami pēc tam, kad esam lietojuši saulesbrilles, mēs zinām, kāds tonis mums piestāv, pirms briļļu iegādes un galīgā lēmuma, ieteicams izmēģināt saulesbrilles ar dažādiem tonējumiem. Aplami ir domāt, ka, jo tumšāks lēcu tonējums, jo labāk tās pasargā acis no kaitīgajiem saules stariem. Arī brilles ar gaišāku toņa piesātinājumu sniedz nepieciešamo aizsardzību.

Kur pirkt saulesbrilles?

Ikdienā gan saulesbrilles iespējams iegādāties arī lielveikalos, tirgū, u.c., taču jāņem vērā, ka tas ne vienmēr sniedz garantiju, ka brilles būs kvalitatīvas un pildīs visas nepieciešamās funkcijas. Tāpēc visdrošāk veikt saulesbriļļu iegādi ir optikas veikalā, kur redzes speciālisti un konsultanti, ja nepieciešams, var pārbaudīt jebkuras saulesbrilles, lai pārliecinātos, ka tās nodrošina aizsardzību pret kaitīgajiem UV stariem, tā sniedzot iespēju izvēlēties labāko risinājumu katra individuālajām vēlmēm un vajadzībām. Nepiemērotu briļļu izvēle, kuras nenodrošina pilnīgu aizsardzību pret kaitīgajiem UVA un UVB stariem, var radīt dubultu kaitējumu mūsu acīm. Pat lielāku par to, kas mūsu acīs iekļūst, brilles nelietojot.

Tāpat kā optiskajām brillēm, arī saulesbrillēm lēcas mēdz saskrāpēties un ietvars deformēties. Gadījumā, ja lieto saulesbrilles vairākas sezonas, drošības nolūkos ieteicams veikt tām pārbaudi, dodoties uz optikas veikalu.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...