Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Palīdzība dzīvniekam sasitumu, traumu gadījumā

Trauma dzīvniekam, attēls no Pixabay.com

Vienkārša situācija, kas saistīta ar parastu traumu, var radīt dažādus jautājumus, ja to aplūko no traumas izraisīto procesu bioķīmijas, imunoloģijas, endokrinoloģijas un biofizikas viedokļa. Jāpievērš uzmanība tam, ka pēc ilgāka laika traumas vietā rodas sekundāras sekas. Tās ir sekundārās osteosarkomas, hondrosarkomas, sīkšūnu vēzis un fibrosarkomas. Dzīvniekiem, tāpat kā cilvēkiem, pēc traumas gūšanas īsā laikā jāsaņem pilnīga aprūpe. Un, ja tas ir saistīts ar atklātu lūzumu, ir īpašas palīdzības sniegšanas darbības, kas ietver ātru medikamentozu un ķirurģisku ārstēšanu. Bet, ja ir sasitumi, sastiepumi, ir jāņem vērā dažādas nianses.

Nekavējoties atdzesē sasitumu vietu; īslaicīgi

Praksē nekavējoties atdzesē sasitumu vietu. Nosaka un nodrošina nekustīgumu. Taču visiem procesiem ir kvalitatīvs un kvantitatīvs komponents. Ledus noņem sāpes, mazina iekaisumu, sašaurinot asinsvadus, novadot asinis un mazinot zilumus. Taču šīs darbības laiks ir jāierobežo. Ja iekaisums ir hronisks, tas ir jākontrolē. Īss iekaisums ir aizsargfunkcija. Ziluma vietā palielinās skābekļa pieplūdums, pēkšņi ieplūst imūnsistēmas aģenti, makrofāgi, neitrofili un šūnas slepkavas sāk attīrīt šo vietu. Asins plūsma palielina barības vielu daudzumu, darbojas hormoni insulīna faktora veidā, trombocītu izcelsmes augšanas faktori. Tiek veikti ļoti sarežģīti un saskaņoti pasākumi. Un, ja šī darbība tiek apturēta pārāk ilgi, tā sāk darboties nepareizi. Piemēram, noteiktu protoonkogēnu, tādu kā transformējošā trombocītu augšanas faktora, klātbūtne šajā zonā, ilgstoši darbojoties bez savas programmas, izraisa onkoloģiskas saslimšanas. Tāpēc aukstuma un pretiekaisuma zāļu iedarbībai, kas kavē šos procesus, jābūt īslaicīgai. Tas ir tāpat kā ar temperatūru, ja tā nav augsta un nav ilgstoša, tad tā ir cīņa pret patogēnu.

Kompetentai jābūt arī turpmākai aprūpei

Daudzi cilvēki izmanto siltumu un pilnīgu atpūtu. Sildīšana paātrina procesus, bet traucē tiem pašiem mehānismiem, ja tā nav selektīva. Var sildīt visu locītavu un panākt stāvokļa pasliktināšanos. Vai arī var izmantot koherentus infrasarkanā starojuma avotus ar šauru starojuma modeli un iegūt labus rezultātus. Atpūta, protams, palīdz izturēt situāciju, bet tā nepaātrina atveseļošanos. Tā kavē procesus, jo limfātiskajai sistēmai nav sūkņu un tā darbojas, pateicoties fiziskajai kustībai un tuvējās asinsrites kustībai. Tāpat arī limfā notiek daudzu atkritumu utilizācija. Lai tā darbotos, ir vajadzīgas kustības.

Kā tad rīkoties?

Pasīvā nekustība jānodrošina, pakāpeniski palielinot aktivitāti. Iekaisums ir jākavē uz īsu laika posmu. Jāizmanto pareiza fizioterapija; UAF atbilstoši ierīces instrukcijai, lāzera izstarotāji ar šauru staru kūli. Tie var iekļūt galvaskausā līdz pat 4 cm dziļi. Visu veidu manuālā un refleksoloģijas terapija. D vitamīna lietošana lielākās devās atkarībā no devas vienam dzīvniekam ir par 10-15 % lielāka. Izcili rezultāti ir simetriskās darbības terapijai. Tagad tā ir ļoti populāra gan Amerikā, gan Eiropā, kaut arī tās izcelsme ir Āzijā. Ja jums ir zilums uz kreisās kājas, strādājiet ar simetrisku vietu uz labās kājas. Tas ir dīvaini, bet darbojas. Visi labās puses nervi caur mugurkaulu ir savienoti ar kreisās puses nerviem. Šī ir kontūra. Un tie ir muskuļu iekšienē. Strādājot kreisajā pusē, jūs strādājat arī labajā pusē. Un tas neattiecas tikai uz kreiso-labo. Bet arī citās koordinātēs – priekšējais rokas muskulis, aizmugurējais rokas muskulis ir simetrisks. Mugura – vēders. Tādā veidā var mazināt sāpju sajūtu, strādājot ar traumēto vietu, norāda "Kavet" veterinārārsts.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...