Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Pamata lietas, kas jāzina par jumta iegādi, uzstādīšanu un maiņu

Jumts mājai, foto "TOODE"

Iegādājoties tērauda jumtu pirmoreiz vai veicot nokalpojušā jumta maiņu, vērts pievērst uzmanību dažiem knifiem, kas atvieglos gan izvēles veikšanu, gan palīdzēs ar sagatavošanās darbiem jaunā jumta uzstādīšanai.

Kas jāzina par jumta iegādi?

Jumta iegādes procesu var sadalīt 3 posmos:

Pirmais posmskurš uzstādīs jumtu

Pirmajā posmā svarīgi ir saprast vai pašu spēkiem jumtu mēģinās uzmontēt, vai arī tiks pieaicināts jumiķis. Pie sarežģītākām jumta konstrukcijām ieteicams pieaicināt profesionālu jumiķi, kas palīdzēs izvēlēties piemērotāko jumta profilu ēkai.

Der zināt!

· Profesionāliem jumiķiem sezonā ir garas rindas, tāpēc svarīgi ir savlaicīgi vienoties par jumta montāžu. Sezonas sākas ap aprīli un turpinās līdz pat novembrim.

Otrais posms – jumta un citu elementu izmēri

Lai saņemtu precīzu piedāvājuma tāmi savam jumtam, ieteicams jumta izmērus pārmērīt dabā tam, kas uzstādīs to. Tas samazinās risku, ka kaut kas pietrūkst montāžas gaitā.

Tas pats attieksies arī uz noteksistēmu, sniega barjerām un jumta papildelementiem (korēm, vējmalām, karnīzēm u.c.).

Der zināt!

Dzīvē izmēri mēdz atšķirties no projekta.

Trešais posms – materiāla izvēle

Domājot par ilgtermiņu tērauda jumtam, vērts pievērst uzmanību materiāla pārklājuma veidam un biezumam, kā arī cinka daudzumam uz 1m2. Kvalitatīvs materiāls būs biezāks par 0,45 mm, tāpat cinka pārklājums Latvijas klimatiskajiem apstākļiem ieteicamais ir 275 g/m2 vai 350 g/m2, kas ir arī viens no jumta ilgmūžības faktoriem.

Kas jāzina par jumta uzstādīšanu?

Pirmkārt, vai jumts tiks uzstādīts uzreiz pēc tā piegādes objektā, vai vien pēc pāris dienām? Ja jumtu paredzēts uzstādīt pēc pāris dienām, ieteicams sagatavot pareizu uzglabāšanas vietu, lai materiāls netiktu bojāts. “TOODE” atgādina, ka jumta materiāla uzglabāšanai ir savi specifiski nosacījumi.

Otrkārt, katram tērauda jumta profilam ir savi latojuma nosacījumi, kuri būs aprakstīti montāžas instrukcijā.

Treškārt, drošība uz jumta. Strādājot augstumā ir svarīgi ievērot drošības noteikums, kā arī lietot atbilstošu ekipējumu.

Kas jāzina par jumta maiņu?

Jumta maiņu parasti veic, ja tam ir konstatētas vizuālas izmaiņas un funkcionālas problēmas, piemēram, mājā uz griestiem ir parādījušies ūdens pleķi lietus laikā.

Tērauda jumtu priekšrocība ir tajā, ka šādas maiņas veic ļoti reti, jo vairumam tērauda materiālu tehniskā garantija ir ap 50 gadiem.

Detalizētāk par jumta maiņu, iegādi un uzstādīšanu lasi sekojošos rakstos:

· Vai ir laiks mainīt jumtu?

· Labs jumts — no kā tas sastāv?

· Jau vasarā ir laiks padomāt par jumta sniega barjeru uzstādīšanu

· Kāpēc iegādāties kvalitatīvu lietus ūdens noteksistēmu?

· Kā pareizi uzglabāt jumta materiālus pirms to uzstādīšanas?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...