Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Pārgājiens Smiltenē "Iepēdo pavasarī 2021"

Pārgājiens Smiltenē (Image by AI Leino from Pixabay)

Pārgājiens Smiltenē (Image by AI Leino from Pixabay)

Smiltenē no 10. līdz 25.aprīlim dabā ir iemarķēts 10 km garš, apļveida maršruts - "Iepēdo pavasarī 2021". Lai veicinātu interesi piedalīties ģimenēm ar bērniem, aplikācijā Actionbound sagatavota papildus informācija par vietām un ekosistēmām pa ceļam un jautājumi uz kuriem atbildēt, lai pastaiga dabā būtu interesantāka. Aicinām doties kopā ar ģimeni vai vienas mājsaimniecības ietvaros un pavadīt aktīvi laiku dabā.

Pārgājiena "Iepēdo pavasarī 2021" maršruts

Pārgājiena sākums un noslēgums paredzēts pie Silvas dendroloģsikā parka. Maršruts vedīs pa ceļiem un neceļiem, meža takām, pļavām un pāri laukiem, tādēļ atcerieties saģērbties silti, mitrumizturīgās drēbēs un apavos. Pārgājiena maršrutu iespējams iziet vadoties pēc marķējuma dabā - sarkanas bultiņas uz balta fona, izmantojot gpx navigācijas failu, kurš pieejams šeit vai spēlējot spēli "Iepēdo pavasarī 2021" aplikācijā Actionbound. Lai izmantotu gpx navigācijas failu un spēli aplikācijā Actionbound Jums būs nepieciešams viedtālrunis ar interneta pieslēgumu.

Maršruts ļaus iepazīt Smiltenes apkārtnes dabas bagātību un tās ekosistēmu. Lai tas būtu vēl interesantāks ir sagatavoti nelieli uzdevumi, kurus veikt pa ceļam:

  • Ja pārgājienā dosieties pēc marķējuma dabā, tad Jums būs nepieciešams izprintēt uzdevuma lapu;
  • Ja pārgājienā dosieties izmantojot gpx navigācijas failu, tad nonākot īstajā vietā redzēsiet aprakstus un jautājumu, jautājuma atbildi varat pierakstīt uz līdzi paņemtas lapiņas;
  • Ja pārgājienā dosieties izmantojot aplikāciju Actionbound, tad spēlēsiet spēli "Iepēdo pavasarī 2021", sekosiet norādēm, redzēsiet aprakstus un nonākot īstajā vietā saņemsiet jautājumu, kuru varēsiet izpildīt viedierīcē.
Neaizmirstiet paņemt līdzi karstu tēju un pusdienu maltīti, lai pa ceļam uzrīkotu pikniku, atvilktu elpu un uzņemtu spēkus tālākajam ceļam.

Dodoties pārgājienā vari uzņemt fotogrāfijas, dalīties ar tām sociālajos tīklos lietojot tēmturi #smiltenesnovads, kā arī iesūtīt uzņemtās fotogrāfijas uz e-pastu tic@smiltene.lv, lai pēc 25.aprīļa var izveidot kopīgu foto galeriju ar dalībniekiem un pārgājiena laikā iepazītajām vietām.

Visu pārgājiena laiku aicinām būt atbildīgiem un ievērot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības ierobežojumus!

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Iespējams, der izlasīt arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...