Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Pārtikas produkti, kas ietekmē vīrieša auglību

Kas jāēd vīrietim, Photo by Sander Dalhuisen on Unsplash

Kas jāēd vīrietim, Photo by Sander Dalhuisen on Unsplash

Ne visiem izdodas tikt pie bērniņa kā plānots – kamēr kādam atliek vien izteikt vēlēšanos un tā piepildās, citiem pāriem pie tā jāpiestrādā vairāk. Ietekmējošie faktori ir vairāki. Sabiedrībā diezgan nepamatoti ir izveidojies priekšstats, ka, gatavojoties bērniņa ienākšanai ģimenei, par sevi jārūpējas un veselība jāuztur galvenokārt sievietei. Taču vīriešu neauglības problēmas ir tikpat izplatītas kā sieviešu. Viens no iemesliem, kas pārim traucē ieņemt bērniņu, ir spermas kvalitāte. Labā ziņa – laikus veicot vīrieša check up, situāciju ir iespējams mainīt. Taču ir vēl kāds faktors, ko noteikti der paturēt prātā – tā ir diēta un uzturs. Auglības diētas nav paredzētas tikai sievietēm. Ir pārtikas produkti, kas var palielināt spermatozoīdu skaitu un kvalitāti, bet citi ēdieni – tieši pretēji – kaitēt sēklas kvalitātei.

Kādi ēdieni jāiekļauj vīrieša diētā, kad plānojat ieņemt bērniņu

Ikdienas diētai ir jābūt veselīgai un sabalansētai vienmēr, bet, ja plānojat ģimenes pieaugumu un gatavojaties bērniņa ieņemšanai, ir vēlams iekļaut uzturā šādus produktus:

1. Austeres un ķirbju sēklas - cinks

Gan Austerēs, gan ķirbju sēklās ir ļoti daudz cinka, kas var palielināt testosteronu, spermatozoīdu kustīgumu un spermatozoīdu skaitu.

2. Apelsīni – C vitamīns

Apelsīni satur daudz C vitamīna, un pētījumi ir pierādījuši, ka tas uzlabo spermatozoīdu kustīgumu, skaitu un morfoloģiju. Citi pārtikas produkti, kas satur C vitamīnu, ir: tomāti, brokoļi, briseles kāposti un kāposti.

3. Tumšie un lapu dārzeņi – folāts jeb B vitamīns

Spinātos, romiešu salātos, briseles kāpostos un sparģeļos esošais folāts (pazīstams arī kā B vitamīns) var palīdzēt iegūt spēcīgu, veselīgu spermu.

4. Melnā šokolāde - aminoskābes

Tumšā šokolāde satur arginīnu, aminoskābi, kas var uzlabot spermatozoīdu skaitu un izbaudīt ilgākus mīlas priekus.

5. Lasis, tuncis un citas zivis – omega-3 taukskābes

Zivīs un jūras veltēs esošās omega-3 taukskābes - īpaši lasis, skumbrija, tuncis, siļķes un sardīnes - palīdz uzlabot spermas kvalitāti un daudzumu.

6. Granātābolu sula - antioksidanti

Granātābolu sulā esošie antioksidanti var uzlabot testosterona līmeni.

7. Brazīlijas rieksti - selēns

Brazīlijas riekstos atrodamais selēns var palīdzēt palielināt spermatozoīdu skaitu, spermas formu un spermatozoīdu kustīgumu.

8. Ūdens

Uzturēšanās mitrināta stāvoklī palīdz radīt labu sēklas šķidrumu.


Kādi ēdieni pasliktina spermas kvalitāti?

Superproduktu iekļaušanu ikdienas uzturā vien nepietiks. Ir jāzina arī, no kādiem ēdieniem vajadzētu atturēties, jo tie darbojas pretēji – negatīvi ietekmē izredzes kļūt par tēvu, samazinot spermas kvalitāti.

1. Cepti ēdieni un pārstrādāta gaļa

Atturies no ceptiem ēdieniem un pārstrādātas gaļas produktiem, piemēram, desām utml.- tie var pasliktināt spermas kvalitāti.

2. Piena produkti ar bagātu tauku saturu

Piena produkti ar bagātu tauku saturu satur estrogēnu un var samazināt veselīgu spermu. Labāk izvēlēties mandeļu vai sojas pienu.

3. Kofeīns

Vei regulāri dzer kafiju? Zināji, ka pētnieki ir saistījuši gan vīriešu, gan sieviešu kofeīna patēriņu nedēļās, kas bija pirms apaugļošanās, ar paaugstinātu spontāno abortu risku?

Atceries, ka auglības jautājumus vispirms jau noteikti ir jāpārrunā ar savu ārstu un vēlams savlaicīgi griezties pie speciālista. Taču veselīgas diētas ievērošana noteikti par ļaunu nenāks.

Izlasi arī:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...