Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Pieci ieteikumi sievietes intīmās higiēnas uzturēšanai

Sieviete, Image by Free-Photos from Pixabay

Sieviete, Image by Free-Photos from Pixabay

Intīmās higiēnas uzturēšana ir ne tikai ētisks dabas jautājums, bet arī neatsverami būtiski veselībai. Jebkura sevis cienoša sieviete, kas par sevi rūpējas, uztur intīmo higiēnu perfektā stāvoklī, tomēr bieži šīs rūpes par sevi var būt nepareizas. Ir svarīgi pareizi rūpēties par savu intīmo higiēnu. Lūk, pieci ieteikumi, kurus iesaka “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga un “MFD Veselības grupas” ginekoloģe Ingrīda Circene.

Izvēlies piemērotus intīmās higiēnas līdzekļus

Sievietes intīmās zonas ārējā daļa veido skābu vidi, kas ir ap pH no 5 līdz 5,5, taču sievietes intīmās zonas iekšējā vide ir vēl skābāka, pat pH no 3,8 līdz 4,5. Ja ikdienas higiēnai tiek izmantota dušas želeja, kas pēc būtības ir sārmaina, tad tās diemžēl izjauc ādas skābes aizsargslāni un var radīt kairinājumu, tāpēc ieteicams izmantot līdzekļus, kas piemēroti tieši intīmajām zonām. Īpaši jāizvairās no sintētiskām un ar spēcīgu aromātu apveltītām dušas želejām, kas var ietekmēt maksts veselību – radīt kairinājumu, mainīt tās pH balansu un veicināt baktēriju veidošanos.

Izvēlies atbilstošu apakšveļu

Svarīgi izvēlēties apakšveļu, kas sastāv no dabīgiem materiāliem – kokvilnas, lai āda elpotu un tajā neveidotos baktērijas, kā arī nevēlams aromāts. Savukārt apakšveļu, kuras sastāvā ir sintētiski materiāli, var valkāt vien izņēmuma gadījumos.

Izvēlies maigus veļas mazgāšanas līdzekļus

Ar spēcīgu aromātu apveltītos veļas mazgāšanas līdzekļos un mīkstinātājos mazgāta apakšveļa var radīt maksts kairinājumu, mainīt tās pH balansu un veicināt baktēriju veidošanos. Ieteicams izvēlēties līdzekļus bez smaržas un pēc iespējas dabīgākus.

Rūpējies par higiēnu regulāri

Pēc peldēm atklātās ūdenstilpnēs, baseinos, kā arī pēc sporta zāles ir obligāti jānomazgājas ar speciāli intīmajām zonām piemērotu līdzekli. Pēc sporta nodarbības ir jāmaina apakšveļa. Ja ir pastiprināti izdalījumi, ieteicams lietot ikdienai paredzētos biksīšu ieliknīšus vai biežāk – pat vairākas reizes dienā – mainīt apakšveļu, taču šajā gadījumā ieteicams apmeklēt ginekologu.

Regulāri apmeklē savu ginekologu

Ginekologs ir tas uzticamais ārsts, kas sievietei būtu jāapmeklē visa mūža garumā – vismaz reizi gadā, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, atklātu un novērstu iespējamas slimības laikus un nodrošinātu atbilstošu ārstēšanu. Savukārt gadījumos, ja rodas kādas veselības problēmas, tad pie ginekologa jāvēršas pēc iespējas ātrāk.

Lasi arī:

Piena sēnes simptomi un profilakse

Menopauze un intīmā veselība – mūsdienīgas metodes sievietes labsajūtai

Magone stāsta par savu intīmo dzīvi un iepazīšanos ar Žani

Sieviete un bauda: Kristīnes Balodes ieteikumi

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...