Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Pieņemti papildu atvieglojumi vakcinētiem cilvēkiem

Covid 19 vakcīna, Photo by Ivan Diaz on Unsplash

Šodien, 13. maijā, valdība pieņēmusi papildu atvieglojumus cilvēkiem, kuri būs saņēmuši pilnu vakcinācijas pret Covid-19 kursu. Tuvākajā laikā arī tiks lemts par citām priekšrocībām Covid-19 vakcinētajiem.

Atgriežoties no Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomikas zonas valsts, vai Šveices Konfederācijas, kā arī Apvienotās Karalistes, pilnu vakcinācijas kursu saņēmušie cilvēki varēs neievērot pašizolāciju. Būs jāuzrāda ārstniecības iestādes apliecinājumu, ka ir pagājušas piecpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar vakcīnu, ko ir atzinusi Eiropas Zāļu aģentūra (un tās atzītas ārvalstu iestādes) vai Pasaules Veselības organizācija. Šāds apliecinājums iegūstams bez maksas ārstniecības iestādē, kur veikta vakcinācija. Ar laiku šo izziņu aizstās digitālais sertifikāts.

Tomēr pašizolācija, atgriežoties Latvijā, būs jāievēro, agriežoties no trešajām valstīm. Tas ir tādēļ, ka daudzviet trešajās valstīs izplatās jauni vīrusa paveidi un ļoti svarīgi ir nepieļaut to izplatību Latvijā.

Aprīļa beigās valdība lēma, ka pilnībā vakcinēti cilvēki var neveikt rutīnas skrīninga testu darba pienākumu veikšanai, kas attiecas, uz daudziem profesiju pārstāvjiem, kā piemēram, uz mediķiem, sociālās aprūpes centros nodarbinātajiem un skolotājiem.

Viens no Veselības ministrijas piedāvājumiem, ko varētu spriest jau pēc nedēļas, paredz ieviest izņēmumus sejas masku lietošanai darba vietās, kur vienā telpā atrodas ne vairāk kā 20 cilvēki, kuri visi ir vakcinēti.

Kā liecina prognozes - jūnija beigās vakcīnas pirmo devu varētu būt saņēmusi vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju vecuma grupā virs 16 gadiem, bet abas vakcīnas devas – aptuveni 40%. Jo vairāk būs vakcinēto, jo ātrāk tas ļaus ieviest izņēmumus pulcēšanās ierobežojumiem, pakalpojumu saņemšanai un pasākumu apmeklēšanai, par to, ka persona ir vakcinēta, varēs apliecināt digitāli.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...