Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Putni apkakā auto – kādus bojājumus tas rada un ko darīt?

Putns uz auto, Image by koala0815 from Pixabay

Putns uz auto, Image by koala0815 from Pixabay

Automašīnas novietošana paēnā zem koka sākumā šķiet laba ideja līdz brīdim, kad uz tās sāk parādīties balti pleķi, ko radījuši putni. Putnu kakas ir ne tikai kaitinošas, bet tās var radīt arī nopietnas problēmas automašīnas apdarei – izkārnījumi ir skābi un tie var krietni pabojāt auto krāsu. Vai ar šo problēmu vispār ir iespējams cīnīties? Kā? Lūk, dažas lietas, kas varētu palīdzēt izvairīties no liekām problēmām, ko rada putni.

Kā putnu kakas var sabojāt automašīnas apdari?

Lai saprastu, kā putnu kakas var sabojāt Tava auto ārējo apdari un krāsu, jāapzinās, ka lietas sasilstot paplašinās un atdziestot saraujas. Šis princips attiecas arī uz automašīnas krāsu. Dienas laikā, kad gaisa temperatūra ir siltāka, auto krāsa izplešas, bet naktīs temperatūra pazeminās, izraisot krāsas un caurspīdīgā slāņa saraušanos. Ja putnu izkārnījumi netiek savlaicīgi notīrīti, dienas laikā, krāsai izplešoties, šie ekskrementi iekļūst apdarē, savukārt naktī, kad būs vēsāks, krāsa sarausies, bet vietās, kur jau iekļuvusi putna baltā dāvana, šis process tiks apgrūtināts. Ar laiku putnu kakās esošā urīnskābe arvien dziļāk iesūksies apdarē, kodinot auto virsmu un padarot to neglītu un nelīdzenu.

Tā kā putnu ekskrementi sastāv no ļoti toksiskām vielām, bojājumi sākas, tiklīdz tie nonāk saskarē ar auto. Ar ļoti skābo raksturu tas dažu stundu laikā var viegli sadedzināt virskārtu. Pat plastmasas apdares materiāli, vinila ietinumi un krāsas aizsargplēves (PPF) ne vienmēr spēj pretoties šai skābajai masai.

Kā notīrīt putnu kakas no automašīnas?

Jo ilgāk šīs putnu mestās bumbas paliek uz jūsu automašīnas virsmas, jo vairāk ļaunuma tās var nodarīt, īpaši vasaras mēnešos, kad saule ir karsta – kakas karstumā sakalst un problēma var kļūt tikai lielāka. Risinājums ir pavisam vienkāršs – putnu kakas ir jānotīra no auto, tiklīdz tās pamani. Tas jādala uzmanīgi, nebojājot auto pulēto virsmu. Noteikti nevajag virsmu skrāpēt. Lūk, daži līdzekļi, ko vari izmēģināt:

Cepamā soda. Izšķīdini četras ēdamkarotes cepamās sodas 1 litrā silta ūdens un izsmidzini to skartajās vietās. Ļauj šķīdumam uzsūkties piecas līdz desmit minūtes, noskalo ar šļūteni un tad nomazgā auto.

Tīrīšanas līdzekļi. Ir pieejami dažādi tīrīšanas līdzekļi, piemēram, ātri izsmidzināmie aerosoli, auto salvetes, kas paredzētas arī šādam nolūkam. Var izmantot plaši izplatīto WD-40. Ja to izmanto, novieto automašīnu ēnā, lai tā nav tiešos saules staros. Izsmidzini smērvielu, ļauj tai apmēram minūti iedarboties un tad maigi ar mikrošķiedras drāniņu noslauki.

Kā izvairīties no putnu bumbu jautājumiem

Rūpīgi raugies, kur novietot automašīnu. Automašīnas novietošana zem koka, laternas vai elektrības vadiem palielina varbūtību, ka atgriežoties atradīsi uz tās baltos putnu “grafiti”. Tāpat atceries, ka putni labprāt pulcējas arī uz jumtu malām vai pie atkritumu tvertnēm. Centies nenovietot to tuvumā savu auto.

Izmanto spožas lietas savā auto – putni parasti nemīl saules atstarošanos un tu vari to izmantot savā labā. Daži veci kompakdiski, piemēram, kas izvietoti uz auto, vai cits atstarojošs materiāls viņiem nepatiks. Lai diskus no automašīnas nenopūstu vējš, vari pamēģināt tos nostiprināt ar spēcīgu magnētu, pārliecinies, ka atstarojošā puse ir vērsta uz āru.

Izvēlies kvalitatīvu auto pārsegu. Tas palīdzēs izvairīties no daudzām problēmām – ne tikai pasargās auto no putnu izkārnījumiem, bet arī mazinās saules, koku sulas, putekļu un netīrumu vai kukaiņu nokļūšanu uz auto un ietekmi uz krāsu.

Ierīko nojumi. Ja pilsētā ne vienmēr vari izvēlēties, kur novietot auto, tad vismaz pie mājas Tu vari padomāt par nojumes ierīkošanu.

Izlasi arī:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...