Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Rudens blusu laiks ir sācies!

Suņi rudenī. Photo by Jozef Fehér from Pexels

Suņi rudenī. Photo by Jozef Fehér from Pexels

Vasaras "suņu dienas" ir gandrīz aiz muguras, bet tas nenozīmē, ka jūsu mājdzīvnieki var iztikt bez aizsardzības pret blusām. Patiesībā tieši vasaras beigas un rudens sākums ir viena no visaktīvākajām blusu sezonām. Rudeņos blusu skaits dzīvniekiem mēdz būt pat par 70% lielāks nekā pavasarī. Šai laikā parasti pieaug nokrišņu daudzums, kamēr gaisa temperatūra saglabājas vēl diezgan augsta – tie ir ideāli apstākļi blusu uzliesmojumiem. Ne viens vien suņa saimnieks rudenī konstatē, ka cīņa ar blusām uzņem apgriezienus.

Blusas vairojas ļoti ātri - katra blusa dienā izdēj 28-50 oliņu. Blusu olas sākumā ir lipīgas, bet ātri izžūst un nokrīt no Tava mājdzīvnieka. Jaunās blusiņas izšķiļas divu līdz piecu dienu laikā. Jāpiebilst, ka blusas mājoklī var ienest ne tikai dzīvnieki – tās vari ienest arī tu pats, piemēram, ar apģērbu vai apaviem, tomēr dzīvnieki ir lielāka riska grupa. Tādēļ, ja tavs suns vai kaķis mēdz dzīvoties ārpus telpām, pasargā tos no blusām.

Kā pasargāt dzīvniekus no blusu uzbrukumiem?

Rudenī mājdzīvnieki sāk audzēt siltos ziemas kažociņus, kas ir ideāla mājvieta arī blusām. Savukārt biezie kažoki padara grūtāku blusu apkarošanu. Tomēr veterinārārsti iesaka profilakses pasākumus ievērot visu gadu.

Noteikti neizmanto vecos profilaktiskos līdzekļus no pērnā gada, ja tiem beidzies derīguma termiņš – tie vairs nav efektīvi.

Nekādā gadījumā nelietojiet suņiem paredzētus pretblusu produktus kaķim. Dažos pretblusu un pretērču līdzekļos atrodamas sastāvdaļas, kas derēs sunim, bet var izraisīt ļoti smagas reakcijas kaķim. Ja tā noticis – nekavējoties meklē veterināro aprūpi. Parasti produktu etiķetēs ir norādīts, kurām dzīvnieku sugām līdzeklis paredzēts.

Regulāri pārbaudi dzīvnieka vilnu – vai tajā nav ieperinājušās blusas vai ērces. Turklāt dzīvnieka kopšana ir lielisks veids, kā vari pavadīt laiku kopā ar savu mīluli.

Apkārtējās vides dezinsekcija

Ir svarīgi atcerēties, lai efektīvi iznīcinātu blusas, ir jāapstrādā apkārtējā vide un jāveic dezinsekcija. Tas ietver paklāju tīrīšanu, mēbeļu, gultas tīrīšanu, kā arī pagalma apstrādi.

Blusas dod priekšroku siltām, mitrām, ēnainām vietām ar organiskiem gružiem. Lapu sagrābšana un gružu novākšana no pagalma blusām dos mazāk vietas, kur paslēpties un vairoties. Tāpat regulāri pļauj mauriņu, jo garāka zāle ļoti patīk ērcēm.

Blusu olas, kas nokritušas no mājdzīvnieka, galu galā izšķiļas kāpuros. Tā kā kāpuriem nepatīk gaisma, tie tiek ierauti paklājā vai auduma šķiedrās, kur tie paliek nākamās septiņas līdz 14 dienas, gatavojoties kļūt par kūniņām. Tādēļ paklājus un mīkstās mēbeles ir jātīra sevišķi rūpīgi, ja vēlies atbrīvoties no blusām.

Ja pats ar nelūgtajiem viesiem vairs galā netiec, aicini talkā kādu, kas veiks profesionālu telpu dezinsekciju.

Izlasi arī:


Suņi rudenī. Photo by Jozef Fehér from Pexels

Suņi rudenī. Photo by Jozef Fehér from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas