Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Rudens iedvesmots interjers Tavām mājām

Shutterstock.com

Vasarā krāsas un gaisma ir tik daudz, ka šķiet mums tiek piešķirts labo emociju kredīts drēgnajam rudenim un aukstajai ziemai. Tomēr arī mēs paši varam palīdzēt sev un savai ģimenei “pārziemot” gada tumšāko laiku, padarot mūsu māju interjeru mājīgāku un siltāku. Turklāt iedvesmu var ķert aiz astes tepat – Latvijas rudenī!

Ieved istabā krāsas

Lai arī temperatūras stabiņš rudenī sāk rādīt arvien aukstāku laiku, krāsas dabā paliek krietni siltākas. Dzeltens, sarkans un brūns kopā veido neatkātojamu un ļoti acij tīkamu krāsu paleti – kāpēc gan to neizmantot arī mājas dekorēšanai. Interjera dizaina speciālisti viennozīmīgi atzīst, ka mainot telpas krāsu paleti par panākt milzīgas izmaiņas. Iespējams pietiek tikai nokrāsot kādu sienu, izvēlēties jaunas tapetes vai vienkārši paņemt rokā otu un pārkrāsot pašam kādu mēbeli.
Galvenais, izvēloties toņus mājas iekārtošanai ņem vērā šādus aspektus:

● Šogad modē ir sinepju dzeltenais, kas nedaudz atgādina septiņdesmito gadu stilistiku un piešķir telpai priecīgāku noskaņu;
● Šī gada krāsa, ko katru gadu izziņo krāsu ražotājs Pantone, ir “Ultra violet”, kas ir nedaudz dramatiska, taču ļoti labi noderēs interesantiem telpas akcentiem;
● Ja izvēlaties rudenīgi tumši sārtu krāsu, tad ar to labāk nepārforsēt, piemēram, nokrāsot šajā krāsā tikai vienu akcenta sienu, nevis visu telpu.
Izvēlies dabīgus akcentus
Viens no dizaina virzieniem, kas pēdējos gados gūst uzvaras gan kāzu dekorācijās, gan māju iekārtošanā, ir dabiskums. Lai to ieviestu mājās, īstenībā nav nepieciešams daudz, pietiek vien izvēlēties pareizos elementus, kā piemēram:
● Mēbeles un aksesuārus no dabīga koka, nevis kokskaidu plātnēm;
● Puķu podus un augus, kas atdzīvina telpu – vēlams ar lielām, skaistām lapām;
● Akmens, marmora un granīta elementus, kas šogad atkal ir modē – it sevišķi vannas istabās;
● Izkaltētus ziedus vai zarus, ko var eleganti salikt lielās stikla vāzēs.
Īpaši ieteicams ir šādus dabas elementus izvietot telpās, kas iekārtotas pērn modē esošajā urbānajā stilā, kas bija stilīgs, taču ne līdz galam mājīgs.

Atkal modē dabas iedvesmoti raksti

Ja vēlies dabas sajūtas ieviest savā mājā ne tikai ar krāsām vai materiāliem, vienmēr pastāv iespēja to izdarīt arī ar rakstainām tapetēm vai mājas tekstilu. Lūk, dažas idejas, ko var izmantot sava mājokļa “uzfrišināšanai”:
● Dekoratīvu spilvenu ar ziedu vai augu motīviem izvietošana uz dīvāna;
● Dzīvojamā istabā vai virtuvē izveidot vienu akcenta sienu ar ziedu rakstu tapetēm saulainās krāsās;
● Iegādājieties mīkstus un siltas krāsas pledus, kuros ietīties, skatoties televizoru.
Taču iespējams Jums pietiks ar kādu mākslas darbu, kurā attēlota daba vai kāds konkrēts tās elements. Atrodiet tam vietu savā dzīvojamā istabā un sniegainās ziemas dienas vairs nešķitīs tik aukstas.

Apgaismojums dara brīnumus

Tie, kam rūp labs iekštelpu dizains, sen ir zināms, ka ar vienu lampu vienā telpā būs par maz patīkamas atmosfēras izveidošanai. Papildiniet telpu ar papildu apgaismojumu tā, lai varat mainīt telpas apgaismojumu pēc garastāvokļa – tam labi palīdzēs gan stāvlampas ar regulējamu gaismas spilgtumu gan mazas lampiņas iekaramajos griestos. Kas attiecas par gaismas elementu dizainu – arī te šogad speciālisti iesaka izvēlēties tādus gaismekļus, kas veidoti iedvesmojoties no dabas.

Tas nozīmē:

● Abažūru rakstus un stilistiku, kas atgādina vijīgus augus;
● Lampas bagātīgās, rudenīgās krāsās;
● Metāla, papīra un koka, mazāk plastmasas.
Taču vēl arvien moderni ir arī industriālā tipa gaismekļi, kurus arī var radīt siltuma sajūtu mājā, ja tajos tiek ievietotas lielas, siltas gaismas spuldzes.

Neaizmisti par aromātu

Cilvēks pasauli bauda un sajūt ar visām savām maņām, tādēļ tuvojoties aukstajam laikam vai arī palutināt savus smaržu receptorus, papildinot interjeru ar tādām lietām kā:
● Smaržīgajām svecēm rudenīgos toņos, kas priecēs gan acis, gan degunu;
● Aromātiskajām eļļām un to karsēšanas trauciņiem
● Smaržu kociņiem, kas aizvilinās domas uz siltajām Āzijas zemēm. Izvēlieties dažādas smaržas – gan tādas, kas palīdzēs relaksēties pēc garas darba dienas, gan tādas, kas uzmundrinās, ja jāveic aktīvi mājas darbi.

Ideju piepildīšanai nepieciešams kredīts?
Nereti gadās, ka ideju mājas iekārtošanai ir vairāk, nekā konkrētajā brīdī maciņā ir nauda, tāpēc nepieciešams kredīts. Bieži vien veikalos ir pieejams kredīts tur nopērkamajām precēm, taču arī kredīti internetā var būt viens no veidiem, kā piepildīt savus plānus jau šodien. Iespējams, Jūsu finanšu plānošanas stilam labāk patīk kredīts, kur paredzēti konkrēti ikmēneša maksājumi noteiktos datumos, taču daudzu aizdevēju pakalpojumu klāstā ir arī tāda veida kredīts, kas ļauj atmaksāt naudu sev ērtā laikā un apjomā. Galvenais ir veikt noteiktu ikmēneša minimālo maksājumu, līdz ar to šāds kredīts līdzinās kredītkartei.

Pats svarīgākais ir pirms tiek ņemts kredīts ir saprast:

● Cik liels kredīts būs atbilstošs Tavai maksātspējai;
● Cik daudz laika Tev būs nepieciešams, lai kredīts tiktu atmaksāts;
● Vai Tev kredīts ir nepieciešams vienā konkrētā dienā, vai aizņēmumu vēlies saņemt pakāpeniski, kamēr remontēsi dzīvokli vai māju.
Mūsdienās aizdevējiem ir diez gan plašs pakalpojumu klāsts, un precīzi zinot savas vajadzības, būs vieglāk saprast, kurš kredīts Tev būs vispiemērotākais – patēriņa kredīts, ātrais kredīts vai kredītlimits. Patēriņa kredīts noderēs, ja remonta plāns jau ir skaidrs pašā sākumā, ātrais kredīts – ja pietrūkst tikai nedaudz, bet kredītlīnija – ja remonts gaidāms ilgs un ar neskaidriem izdevumiem, piemēram, ja vēlies piesaistīt papildu darba spēku.

Jebkurā gadījumā – pirms tiek pieteikts jebkāda veida kredīts vai kredītlīnija – apzinies, ka kredīts ir nopietnas finanšu saistības. Pareizi izvēlēts kredīts palīdz Tavai finanšu plānošanai un tam nevajadzētu radīt jaunas finanšu problēmas nākotnē. Tāpēc pirms aizņemšanās objektīvi un atbildīgi izvērtē, vai konkrētā apjoma kredīts atbilst Tavai maksātspējai un vai varēsi to pilnībā atmaksāt līgumā noteiktajā termiņā.

Izvēlies, kuras rudens dizaina idejas Tu vēlies izmantot savā mājoklī, saproti, vai Tev tam ir vajadzīgs kredīts, izdomā, kāds kredīts tieši būs Tev piemērots un ienes rudens krāsas savā mājoklī jau tūlīt!