Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Sagatavojamies šī gada lauksaimniecības sezonai!

Photo by Richard Bell on Unsplash

Parasti marta beigas un aprīļa sākums ir lauksaimniekiem un īpaši graudkopjiem lielo darbu sākšanas laiks. Šogad eksperti prognozē, ka neparasti siltās ziemas dēļ varētu būt gaidāmas labas graudu ražas, ja vien neuznāks kādas negaidītas lietavas un sals. Pēc karstās vasaras viss novākts laikus, arī rudens bijis silts un garš, un bijis gana daudz laika sagatavot zemi ziemāju sēšanai. Pateicoties siltajiem apstākļiem, laikus iesētie ziemāji – ziemas kvieši, rudzi, to hibrīds tritikāle, ziemas rapsis – esot labi pārziemojuši. Tāpēc lauksaimniekiem jātur vien īkšķi, lai turpmākais gads nenes lielus klimatiskus pārsteigumus, un jāķeras pie gatavošanās darbiem uz lauka!

Lauksaimniecības tehnikas iegāde, apkope, rezerves daļu nomaiņa

Pirms vispār ķerties pie darbiem uz lauka, ir jāpārbauda pa ziemu noglabātās lauksaimniecības tehnikas stāvoklis, lai nekavētu darbus bojātu arkla, kultivatora vai zemes frēzes rezerves daļu dēļ. Lai darbi raitāk veiktos, dažādus mehānismus – motorus, zobratus u.tml. – nepieciešams ieeļļot un iesmērēt. Traktoru, kombainu un citas lauksaimniecības tehnikas rezerves daļas – visa veida ķīļsiksnas, starterus, akumulatorus, gultņus, ģeneratorus, traktoru un piekabju riepas, blīvslēgas, manžetus, blīvjmateriālus – iespējams iegādāties arī interneta veikalā!

Ziemāju virsmēslošana un augsnes apstrāde jaunās sezonas sējai

Vēl pirms citiem darbiem parasti tiek veikta ziemāju mēslošana, lai augi pēc ziemas atgūtu spēkus zaļošanai. Tam noderēs minerālmēslu izkliedēšanas tehnika. Kad tas paveikts, var ķerties pie augsnes apstrāde sējai – tiek vilkta laukā visa nepieciešamā tehnika: arkli, kultivatori, zemes frēzes, sējmašīnas. Ja kas no tā trūkst, tāpat kā rezerves daļas, to iespējams pasūtīt, nemaz pašam nebraucot pakaļ, “Bauska Lauktehnika” interneta veikalā.

Sējas un stādīšanas darbi

Kad augsne apstrādāta un veikta arī pirmssējas mēslošana, laiks sēšanas darbiem! Bet ne jau tikai graudi vien tiek sēti. Lai atvieglotu dažādu citu dārzaugu un sakņu stādīšanu, iespējams iegādāties arī stādīšanas tehniku dažādām agrokultūrām.

Arī lopkopjiem savi pavasara darbi

Lai gan lopkopjiem darbs neapstājas ne mirkli, jo lopiņi ir jābaro, jāslauc un jākopj visos gadalaikos, pavasarī var sākt gatavoties ganību sezonai, iekārtot aplokus un iegādāties elektriskos ganus.

Kur iegādāties visu nepieciešamo lauktehniku?

“Bauska Lauktehnika 1” agrotehnikas interneta veikalā vai mazumtirdzniecības veikalos Iecavā un Bauskas novada “Rītausmās” pieejams plašs preču klāsts jūsu zemnieku saimniecībai.