Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Sasista riepa – vai varu turpināt braukt?

Pixabay.com

Pixabay.com

Pat vislabākais autovadītājs var sasist riepu – iebraukt bedrē vai ietriekties apmalē. Īpaši, ja ceļš nav ideālā stāvoklī – ir apledojis, slidens, slapjš, bedres ir pielijušas vai piesnigušas un nav labi redzamas utt. Trieciena smagums parasti ir atkarīgs no transportlīdzekļa ātruma, kad tas trāpa apmalei un apmales vai bedres augstuma / dziļuma. Tomēr tas nenozīmē, ka, iebraucot bedrē lēni, automašīna nav cietusi. Patiesībā trieciens apmalē vai bedrē var nodarīt lielāku kaitējumu nekā vari iedomāties.

Kādas problēmas automašīnai var rasties, iebraucot bedrē?

Droši vien visnopietnākais bojājums, kas var notikt, sasitot riepu un disku, ir nepareizs automašīnas balstiekārtas novietojums. Priekšējā balstiekārta sastāv no daudzām dažādām detaļām, un jebkuras sabojāšana var nozīmēt, ka turpināt braukšanu vairs nav droši.

Piemēram, ja Tava auto stūres stienis, kas savieno auto stūres sistēmu ar riteņiem, sabojājas, Tu nevarēsi kontrolēt savu auto vadību kā parasti. Un uz apledojušiem ceļiem tas var izrādīties liktenīgi.

Tas pats attiecas uz piekares pārvietošanos augšup un lejup. Ja automašīnas vadības sviras kaut kādā veidā tiek sabojātas, balstiekārta vairs nebūs tik efektīva, un braukšana kļūs nedroša.

Vēl viens izplatīts bojājums, riepām var veidoties nevienmērīgs nodilums. Ja trieciena ietekmē riepas mala noliecas, stūre var sākt ļodzīties un var nākties pacīnīties, lai saglabātu spēju kontrolēt auto.

Ja Tu pats neesi kvalificēts mehāniķis, labākais, ko vari darīt, ietriecoties ietves malā vai iebraucot bedrē, ir prasīt, lai tavu transportlīdzekli pārbauda uzticams automehāniķis. Pat, ja bojājums sākotnēji liekas mazs, vajadzētu pārbaudīt, vai kādas detaļas nav saliektas vai izsistas no vietas. Labāk ir uzreiz uzzināt kaitējuma apmēru, lai nepieciešamo labojumu varētu izdarīt, pirms kaut kas cits pasliktinās vai rada nopietnāku kaitējumu.

Bet, ja situācija ir pavisam slikta un uzreiz jūti jebkāda veida tehniskos bojājumus, stājies malā un zvani autoevakuatoram. Tas tavu auto droši nogādās autoservisā pirms bojājums ir progresējis auto kustības dēļ. Tā tu sevi pasargāsi no izmaksu pieaugšanas.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...