Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saskaņotais paziņojums – kur un kā to pareizi aizpildīt?

Auto, Photo by Erik Mclean on Unsplash

Auto, Photo by Erik Mclean on Unsplash

Kad noticis neliels ceļu satiksmes negadījums, iespējams aizpildīt saskaņoto paziņojumu. Tomēr ne vienmēr tas ir uz rokas, un lai situāciju atrisinātu ātri un nebūtu jāizsauc uz notikuma vietu Valsts Ceļu policija, saskaņotais paziņojums pieejams arī ļoti mūsdienīgā veidā – elektroniski. Lūkosim, kad tas nepieciešams, kur to atrast un kā pareizi aizpildīt.

Kad nepieciešams saskaņotais paziņojums?

Ar saskaņoto paziņojumu iespējams ātri un operatīvi piefiksēt nelielu ceļu satiksmes negadījumu, neiesaistot policiju un nekavējot pārējos ceļa satiksmes dalībniekus. Situācijas, kad tālākās formalitātes varēs nokārtot ar saskaņoto paziņojumu:

  • Noticis neliels ceļu satiksmes negadījums, proti, negadījumā iesaistīti tikai divi transportlīdzekļi;
  • Nav cietušās personas;
  • Nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai;
  • Negadījumā iesaistītajiem transportlīdzekļiem nav radušies bojājumi, kuru dēļ tie nedrīkst vai nevar turpināt ceļu.

Ja radušās citas situācijas, tad gan ir jāizsauc Ceļu policija.

Kā pareizi aizpildīt saskaņoto paziņojumu?

Saskaņotā paziņojuma veidlapu jāaizpilda secīgā kārtībā, atbildot uz visiem minētajiem jautājumiem un precīzi aprakstot notikušo situāciju. Ir jābūt skaidri salasāmam rokrakstam. Nepieciešams arī uzzīmēt ceļu satiksmes negadījumu. Te jāatceras, ka nav jāizpaužas kā Pikaso, svarīgi ir piefiksēt automašīnas atrašanās vietu, kad negadījums noticis, kurš auto ir kurš, kustības virzienu. Lai vēlāk nebūtu neskaidrības, ieteicams no visām pusēm nofotografēt ceļu satiksmes negadījumu pirms auto nobrauc malā!

Neaizmirsti, ka ļoti būtiski ir veidlapu aizpildīt pilnībā, iekļaujot visu informāciju!

Kur iegūt saskaņoto paziņojumu?

Bez maksas saskaņotā paziņojuma veidlapas vari iegūt auto apdrošināšanas kompānijās, Ceļu satiksmes drošības direkcijas nodaļās, degvielas uzpildes stacijās. Kopš 2019. gada arī LTAB OCTA mobilajā lietotnē var elektroniski aizpildīt saskaņoto paziņojumu, un, pateicoties lietotāja autorizācijas iespējām, šāds elektroniski aizpildīts saskaņotais paziņojums, ir līdzvērtīgs dokuments tā drukātajai versijai.

Pēc saskaņotā paziņojuma aizpildīšanas abiem ceļu satiksmes negadījumā iesaistītajiem ir jādodas pie sava apdrošinātāja, kas noteiks katra ceļu satiksmes dalībnieka vainas pakāpi. Oriģinālā veidlapa paliek pie cietušās automašīnas, bet apakšveidlapu - kopiju patur pie sevis ceļu satiksmes negadījuma vainīgā puse. Ja ir bijusi neskaidra ceļu satiksmes negadījuma situāciju un vainīgi ir abi automašīnu vadītāji, to izskatīs apdrošinātāji. Galvenais, lai tā ir labi salasāma un nav bojāta.

Lasi arī:

Tipiskākās auto problēmas ziemā

Kā rīkoties, ja notikusi auto sadursme ar dzīvnieku?

Ceļu satiksmes negadījums: Kur meklēt palīdzību?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...