Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Savēlušās drēbes: vai iespējams ko darīt lietas labā?

Drēbes, Photo by Arina Krasnikova from Pexels

Drēbes, Photo by Arina Krasnikova from Pexels

Gan jau Tev ir pazīstama situācija, kad Tavs mīļākais apģērba gabals saveļas ar maziem bumbulīšiem. Vai ir iespējams ko darīt lietas labā, lai drēbes atjaunotu?

Kāpēc drēbes saveļas?

Atšķirīgu diegu veidiem ir atšķirīgs kalpošanas laiks – garākas šķiedras diegiem veidots apģērba gabals mazāk veļas. Tāpat jāņem vērā, vai audums tiek pareizi kopts un nēsāts. Tos pūkainos apģērbus, kam ir tendence viegli savelties, vēlams mazgāt ar rokām, viegli spaidot nevis berzējot audumu. Var mazgāt arī saudzīgajā mazgāšanas režīmā, veļas mašīnā, turklāt labāk apģērbu ievietot speciālā audumu maisiņā vai sietiņā, kas paredzēts saudzīgai veļas mazgāšanai.

Ko darīt, ja drēbes savēlušās?

Diegu bumbulīšus mehāniski plēst nost noteikti nevajadzētu, jo tādējādi tiek saplēsts vai izrauts diegs, kas vai nu sabojās audumu vai turpinās velties arī tālāk. Tā vietā bumbulīšus nogriež.

Agrākos laikos pūciņas uzmanīgi nokasīja ar skuvekli, tomēr bija liels risks audumu sagriezt. Ja drēbes savēlušās, bumbulīšus var notīrīt, izmantojot pūku noņēmēju, kas iegādājams teju ikvienā sadzīves tehnikas veikalā.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...