Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Skolēni un pedagogi tiks nodrošināti ar daudzkārt lietojamām sejas maskām

Sejas maska, foto by Farbsynthese, pixabay.com

Sejas maska, foto by Farbsynthese, pixabay.com

Izvērtējot epidemioloģisko situāciju, tiek plānots, ka 25.janvārī pēc pagarinātā ziemas brīvlaika skolā klātienes mācības atsāks 1.-4.klašu skolēni. Lai bērnu atgriešanās skolā būtu droša, arī jaunāko klašu skolēniem būs jālieto sejas maskas, kuras centralizēti nodrošinās valsts, informēja Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļa.

Šobrīd turpinās darbs pie sejas masku iegādes un pirmā masku piegāde jau notikusi. Plānots, ka sākotnēji katram 1.-4. klašu skolēnam tiks izsniegtas 6 bērnu daudzkārt lietojamās sejas maskas, bet pedagogiem 4 pieaugušo daudzkārt lietojamās sejas maskas. Piegāžu noslēgumā katram bērnam un pedagogam būs nodrošinātas 8 daudzkārt lietojamās sejas maskas.

Higiēnisko masku iegādi Latvijas skolām veic Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs. Sejas masku piegādi izglītības iestādēm nodrošinās ar pašvaldību sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas starpniecību.

Izglītības un zinātnes ministrijas apkopotie dati liecina, ka higiēniskās sejas maskas nepieciešams izsniegt kopumā 312 890 skolēniem, kā arī 50 344 pedagogiem.

Valdība ir noteikusi, ka sejas maskas izglītības iestādēs jānēsā visu klašu skolēniem un pedagogiem. Sejas masku lietošana ir viens no skolas drošas darbības pamatiem vienlaikus ar nepieciešamās distances ievērošanu, telpu regulāru vēdināšanu un higiēnas prasību ievērošanu.

Vairāk lasi:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...