Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Slavenības iedvesmo lielajai pavasara talkai - atbrīvojies no liekā!

Nauris un Aija Brikmaņi, 360TV

Ar devīzi – “Lielā pavasara talka” sākas pašu mājās, kanāla 360TV personības – šova “Pasaki to skaļi" vadītāji Lauris Reiniks un Elīna Fīrmane, kā arī realitātes seriālā “Ģimene burkā” iepazītās Brikmaņu un Bindru – Blumanauu ģimenes, iedvesmojoties no akcijas lieldrauga – dabīgā minerālūdens “Vittel”, aizsākušas īpašu pavasara akciju. Tās laikā iemīļotās personības līdz pat maija svētkiem kanāla 360TV Facebook kontā dalīsies ar vērīgiem spodrības un tīrības padomiem, iedvesmojot krāsainām un pavasarīgāk pārmaiņām arī citus.

Taču, kādi tad ir slavenību ieteikumi kārtības uzturēšanai mājoklī? Kādi ir viņu paradumi un “mazie knifi” mājas uzkopšanai? Vai līdz ar pirmajiem saules stariem arī viņi mēdz ar dubultu sparu ķerties pie tīrīšanas darbiem? Un ko dara ar ziemas laikā uzkrātajām lietām? Kā atzīst mūziķis un 360TV šova “Pasaki to skaļi’ vadītājs Lauris Reiniks, viņam tīra un sakopta vide ir īpaši nozīmīga, tāpēc kā pats saka – “lielā pavasara talka” viņa mājoklī ir visu gadu, arī ikdienā. Taču to, ka iestājies pavasaris, Laura Reinika kaimiņi noteikti varot pamanīt pēc tā, ka talantīgais dziedātājs un TV šovu vadītājs ir ķēries pie logu un aizkaru mazgāšanas, jo tā esot neiztrūkstoša šī gadalaika nodarbe.

Mūziķa Naura Brikmaņa sieva Aija Selga – Brikmane vadās pēc populārās japāņu izcelsmes uzkopšanas konsultantes Marijas Kondo (Marie Kondo) principiem, kura ir teikusi - labākais veids, kā saprast, kas patiešām ir vajadzīgs, ir atbrīvoties no visa liekā. “Mēs, cilvēki, pārāk daudz krājam, glabājam un nesam sev līdzi tik daudz kā novecojuša un nevajadzīga, jo tam it kā esot kāda sentimentāla nozīme, tas kādreiz ir pirkts par "bargu naudu" vai arī to glabājam, jo nekad nevaram zināt, kad tas mums var noderēt. Protams, es nesaku, ka ir jāiet otrā pusē un jāmet viss ārā, lai atkal un atkal nopirktu no jauna. Es esmu par līdzsvaru - par balansu un harmoniju it visā. Un tāpēc man patīk Marie Kondo - jo viņa tik daudziem cilvēkiem ir iemācījusi (un dara joprojām) šo cieņu pret lietām, pret cilvēkiem, kas tās ir veidojuši un galu galā - pret sevi pašu. Mēs ikviens esam pelnījuši tīru, sakoptu un skaistu vidi ap sevi, kurā ik lieta mums rada šo "prieka dzirksti ". Un šādas sakoptas un harmoniski iekārtotas telpas centrā cilvēks jūtas viegli, mierīgi un vienkārši labi. Un, manuprāt, tā ir sajūta, uz ko mums, cilvēkiem, ir jātiecas ik dienu,” iedvesmo Aija Selga – Brikmane.

Viņai pievienojas 360TV raidījuma “Pasaki to skaļi” vadītāja Elīna Fīrmane, kura rūpīgi pārdomā ik katras preces iegādi un pirkuma grozā liek tikai tās, kas patiesi nepieciešamas. “Tādējādi arī kārtību mājās uzturēt ir vieglāk,” saka Elīna. Viņa lielo mājas tīrīšanu veic regulāri, jo mājās valdošā kārtība sniedz gandarījumu un arī domas tad ir skaidrākas. Mājas uzkopšanā Elīna nevadās pēc kādas vienotas sistēmas, taču izmanto dažus principus, kas palīdz justies labāk.

Tie noteikti noderēs arī tev:

  • Vienmēr izšķiro lietas un nesaudzīgi atdot tās, kuras nerada prieku. Labas un lietojamas mantas ziedo, bet novalkātās un sabojātās aizved uz pārstrādes punktiem.
  • Katrai lietai ir jābūt savai vietai, tas ļauj ikdienā izvairīties no lieka bardaka. Būtiski tās grupēt mazākās kastītēs vai trauciņos, tas rada pārskatāmu un skaistu kopskatu.
  • Ja tomēr ir grūtības atbrīvoties no lietām, iesaku vadīties pēc “kalendārā” principa – atbrīvojies no tik daudz lietām, cik vēsta datums. Piemēram, pirmajā datumā – atdod vienu, otrajā – divas, bet trešajā atbrīvojies jau no trim. Šo metodi vari izmantot dažādās mājokļa zonās – piemēram, virtuvē, vannas istabā vai guļamistabā.
  • Bieži mainu un pārkārtoju lietas, tādējādi ir sajūta, ka ir kaut kas jauns mājās, kaut patiesībā, tās pašas lietas tikai citā kārtībā saliktas. Šis princips “strādā” tāpat kā pārbīdītas mēbeles.
  • Arī nelieli remontdarbi, piemēram, sienu pārkrāsošana rada pavasarīgi svaigu sajūtu. Bet mēbeļu pārkrāsošanā iesaku izmantot krīta krāsu – iegūsi matēti piesātinātu toni. Turklāt tā piešķirsi jaunu elpu arī tām mēbelēm, kuras iepriekš šķita “nenokrāsojamas”.
  • Mājas uzkopšanā izmanto tīru ūdeni, sodu, citronu un mikro šķiedras lupatiņas. Ja tīrīšanu veic regulāri, tad ar šiem produktiem pilnīgi pietiek, lai uzturētu mājās tīrību.
  • Vienmēr turi grīdas tīras. Man patīk mājās staigāt ar basām kājām, tāpēc tīra grīda ir absolūti nepieciešama, lai justos labi!

Citus vērtīgus padomus meklē kanāla 360TV Facebook kontā

Lasi arī:Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...