Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Šonedēļ laiks būs ļoti auksts!

Ziema, auksts laiks, Photo by Bob Canning on Unsplash

Ziema, auksts laiks, Photo by Bob Canning on Unsplash

Šonedēļ snigs nedaudz mazāk kā pagājušajā nedēlā un biežāk debesīs parādīsies saule, bet kļūs krietni aukstāks, īpaši darba nedēļas sākumā, jo pie mums no ziemeļiem ieplūdīs aukstāka gaisa masa. Vietām naktīs termometra stabiņš noslīdēs līdz -20°, dažviet pat līdz -25° atzīmei, arī dienu laikā gaisa temperatūra būs lielākoties zem -5°, informē LVĢMC.

Iepriekšējā nedēļā uzsnigusi pamatīga sniega kārta

Aizvadītajā nedēļā daudzviet sniga un putināja, brīžiem ļoti stipri, līdz ar to teju visu valsti pārklāja balta sniega sega. Līdz svētdienas pēcpusdienai (plkst. 12:00) biezākā sniega sega joprojām klāja valsts austrumu daļu. Visvairāk sniega ir Siguldā - tur 37 cm bieza sniega kārta, Skultes novēroju stacijā 30 cm, Rēzeknē 29 cm, Sīļos 27 cm, savukārt galvaspilsētā 24-27 cm sniega. Protams, sniega segas biezums ārpus meteoroloģisko novērojumu stacijām var atšķirties.

Kādi laikapstākļi gaidāmi šonedēļ?

Naktī uz pirmdienu mākoņu daudzums bijis mainīgs, arī bez būtiskiem nokrišņiem. Pie mums ieplūstot aukstākam gaisam un debesīm skaidrojoties, gaisa temperatūra lielā daļā valsts pazemināsies līdz -10…-15°, Kurzemē gaisa temperatūra būs -6…-11° robežās, bet valsts ziemeļaustrumos nakts būs visaukstākā - tur termometra stabiņš noslīdēs pat līdz -15...18° atzīmei. Dienā mākoņu daudzums palielināsies un dažviet valsts austrumu un centrālajos rajonos nedaudz uzsnigs, taču sniega kārta ievērojami nepalielināsies. Diena nebūs pavisam pelēka, vietām debesis arī skaidrosies un uzspīdēs saule. Gaisa temperatūra būs -5…-10°, vēl aukstāks būs valsts ziemeļaustrumos, tur -11…-14°. Tā kā gaisa temperatūra būs zema un pūtīs ziemeļu vējš, pēc sajūtām šķitīs vēl aukstāks, tādēļ, dodoties ārā, ir noteikti ir jāsaģērbjas siltāk.

Otrdien daudzviet debesis skaidrosies un dienā uzspīdēs saule, tomēr naktī valsts austrumos vēl nedaudz snigs. Nakts uz otrdienu būs vēl aukstāka - gaisa temperatūra naktī būs -10…-15° robežās, austrumos tā pazemināsies līdz pat -23….-24°, vienīgi Kurzemes piekrastē nebūs aukstāks par -10°. Dienā gaisa temperatūra būs -4…-14° robežās. Arī trešdien debesis palaikam skaidrosies, pūtīs lēns vējš un gan nakts, gan diena aizritēs bez būtiskiem nokrišņiem. Naktī gaisa temperatūra atkal vietām pazemināsies līdz -20°, arī dienā būs auksti.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...