Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Sporta pieaugošā nozīme bērna personības veidošanā

Sports un bērni, Unsplash.com

Sports un bērni, Unsplash.com

Pēdējā desmitgadē ievērojams skaits bērnu savu galveno rotaļu un saziņas veidu ir pārcēluši uz tiešsaistes kanāliem, piemēram, vairāku spēlētāju spēlēm, īsziņām un citiem. Aktīvām spēlēm, piemēram, futbolam, basketbolam un citām, ir virtuālās versijas tādās spēļu platformās kā Playstation un Xbox. Līdz ar to jaunākās paaudzes vidū ir intensīvi mainījušies āra sporta aktivitāšu ieradumi.

Bērni spēlē tiešsaistes spēles

Pievēršot uzmanību globālajām aktualitātēm, jāņem vērā arī izklaides veidi, ņemot vērā COVID-19 pandēmiju. Tā kā mēs visus darba un izklaides veidus pārcēlām uz virtuālo vidi, arī bērniem bija jādara tas pats. Skolas, rotaļu laukumi un sporta klubi, kā Sporta komplekss Ķeizarmežs tika slēgti. Tas nozīmēja, ka bērniem vairākus mēnešus pēc kārtas (gandrīz gadu) bija pilnīgi nulles saskarsme. Izglītība, ziņas un izklaide kļuva digitāla. Visu vecumu skolēni, īpaši jaunāki, lielāko dienas daļu sāka pavadīt vai nu mācoties tiešsaistē, vai spēlējot spēles virtuāli. Vienīgais veids, kā uzturēt saikni ar draugiem, bija īsziņu sūtīšana un sociālie mediji. Lielākajai daļai no mums ikdienā ir nepieciešami klēpjdatori, planšetdatori un viedtālruņi, taču sociālās distancēšanās laikmetā tie kļuva neaizstājami arī bērniem.

Tiešsaistes spēļu ietekme uz bērniem

Tiešsaistes spēļu spēlēšana elektroniskajās ierīcēs ilgāku laiku, protams, kaitē bērna veselībai zilās gaismas nelabvēlīgās ietekmes dēļ. Turklāt vairāku datorspēļu pamatā ir karadarbības un virtuālo kauju tēmas. Spēļu misijas visbiežāk ir balstītas uz pretinieku "nogalināšanu", lai uzvarētu. Ko tas nozīmē bērnu garīgajai un fiziskajai veselībai?

Diemžēl nav noteikta protokola, kā veicināt veselīgu sociālo mijiedarbību un praksi šajā eksponenciāli augošajā digitālajā pasaulē. Tomēr lielisks atspēriena punkts savā ziņā būtu mēģināt atgriezties pie pārbaudītām un patiesām sociālās vides formām, kas veicina attiecību veidošanu jauniešos. Tas nozīmē veicināt rotaļas bezsaistē, protams, ievērojot COVID drošas vadlīnijas. Bērniem būtu jāiesaistās fiziskās aktivitātēs tradicionālā veidā: futbolā ar īstu futbola bumbu, kriketā ar īstu nūju, basketbolā ar īstu tīklu utt. Tas nozīmē ilgstošas izmaiņas ne tikai bērnu, bet arī vecāku dzīvesveida izvēlē. Aktīvs vecāks veicina bērna aktīvu dzīvesveidu. Ja Jūs rādāt piemēru, veselīga izvēle sākas mājās.

Izvēlieties brīvdabas un iekštelpu sporta veidus bērniem

Iespējams, Jūs domājiet, ar ko vislabāk sākt? Mēs iesakām Jums iepazīstināt savu bērnu ar vairākām fiziskām aktivitātēm dažādos sporta veidos gan iekštelpās, gan ārpus telpām. Tas ļautu bērnam izmēģināt visus veidus un izvēlēties vienu vai vairākus sev tīkamus. Pievienojieties viņiem rotaļās, parādiet, ka arī Jums tas interesē un arī Jūs uz brīdi atpūtīsieties no ikdienas skrējiena. Dienu pēc dienas Jūs veidotu ļoti veselīgu ieradumu. Galu galā Jūs pavadīsiet kvalitatīvi laiku, un bērnam patiks atrast veidus, kā trenēties un gūt panākumus savā iecienītajā sporta veidā.

Sports un bērni, Unsplash.com

Sports un bērni, Unsplash.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas