Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Stiprā sala dēļ cilvēkiem jābūt īpaši piesardzīgiem

Sals (Image by Rudy and Peter Skitterians from Pixabay)

Sals (Image by Rudy and Peter Skitterians from Pixabay)

Sestdienas rīts daudzus ir pārsteidzis nesagatavotus: daudzviet Latvijā vakarā filsēto temperatūru -10 ir nomainījuši -21 vai pat vēl zemāki grādi. Vietām austrumos termometra stabiņš nakts laikā ir noslīdējis pat līdz -25 grādiem, turklāt tas noticis strauji. Piemēram, Priekuļos vakarā fiksēta -10 grādu temperatūra, bet no rīta -26 grādi. Vienas nakts laikā! Daudzi tik straujām izmaiņām un salam nav gatavi, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina par sala bīstamību.

Pastāv risks atsevišķām iedzīvotāju grupām

Sals rada apdraudējumu atsevišķām iedzīvotāju grupām, kā gados veci cilvēki, zīdaiņi, bērni un bezpajumtnieki, tāpēc jārauga, lai laukā netiktu pavadīts pārāk ilgs laiks neatbilstošā vai mitrā apģērbā. Šādā laikā nevajadzētu plānot ilgus pārgājienus cilvēkiem bez atbilstošas sagatavotības un pavadīt laukā vairāk laika kā nepieciešams. Ja pamani kādu, kurš salā šķietami pavadījis pārāk ilgu laiku un šķiet, ka viņam varētu būt nepieciešama palīdzība, ziņo par to, zvanot uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112. Lūk, pirmā palīdzība, ja šķiet, ka apsladējums radies pašam.

Uzmanīgi ar ugunsrošību

Zemās temperatūras veicina ugunsdrošības risku, jo telpas jāapkurina vairāk. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina, ka, apsildot mājokus, ugunsdrošība ir ļoti būtiska. Ugunsgrēka draudus var radīt arī nepietiekami vai nepareizi iztīrīta krāsniņa. Pārliecinies, vai dūmu detektors strādā un pie kamīna turi ugunsdzēšamo aparātu, lai liemas varētu nodzēst ātri un savlaicīgi, ja radīsies šāda nepieciešamība.

Atceries par četrkājainajiem draugiem

Ārā auksti ir ne tikai tev, bet arī četrkājainajiem draugiem, tāpēc pieraugi, lai suņiem un kaķiem, kas raduši dzīvot ārā, būtu silta vieta, kur patverties no bargā sala. Ielaid dzīvnieku siltākā vietā vai pareizi nosiltini būdu. Vedot suni laukā, izvēlies atbilstošu pastaigu maršrutu un saīsini pastaigas laiku, lai mīluļa ķepas netiek apskādētas aukstuma un ceļa seguma dēļ. Salā par suņu un kaķu pēdiņām ir jārūpējas īpaši. Ja iespējams,dodoties pastaigā, uzvelc sunim zābaciņus.

Atceries: Ja aukstums un sals ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...