Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Tehniskā apsardze reģionos un lauku teritorijās

pixabay.com

pixabay.com

Ko nozīmē dzīvot ekskluzīvi? Tas ir tad, kad tava dzīvesvieta atrodas tālu prom no pilsētas burzmas, kad tuvākie kaimiņi ir pāris desmitu minūšu attālumā, visapkārt paveras daba, dzirdamas putnu dziesmas un jūtams miers. Viensētas, ģimenes mājas, dāčas – mēs zinām, ka tur atrodas šis skaistums, bet vienmēr jāpatur prātā, kā dzīvesvietu nepakļaut briesmām un pasargāt no vandāļiem.

Apsardzes firmas “security.lv” pārstāvis Konstantīns Ņikitins stāsta, ko novērojis pēdējo gadu laikā – “Esam ievērojuši, ka cilvēki izvēlās uzturēties reģionos un lauku teritorijās. Jaunieši, kuri meklē nākotnes mājvietu, arī izvēlas teritorijas, kas ir nostāk no cilvēkiem, satiksmes un pilsētu burzmas. Saprotam, ka tas ir populāri mūsdienās – būt pēc iespējas tālāk no sabiedrības, protams, sava veida romantika arī tur ir, bet – kā viņi rīkosies, kad būs jābrauc brīvdienās vai kad kāds ievēros, ka māja katru dienu ir neviena nepieskatīta konkrētos laika periodos?”

Neviena nepieskatītas teritorijas ar laiku ātri vien top pamanāmas zagļiem un vandāļiem. “security.lv” komandas ieteikums ir māju, vasarnīcu un mazdārziņu īpašniekiem vai īrniekiem nodrošināties ar tehnisko jeb pults apsardzi. Tehniskā apsardze tiek ierīkota nepieciešamajās ēkas daļās kā arī ārpusē, tiek uzstādīti sensori, signalizācijas aktivizācijas un noņemšanas tastatūra un citas nepieciešamas iekārtas, ja māja ir lielāka. Ieteicams paroli izpaust tikai mājas iedzīvotājiem, vēlams ne pašiem jaunākajiem, piemēram, pirmskolas vecuma bērniem, jo tad tie varētu izpļāpāt draugiem – nekad nevar zināt, kam uzticēties.

“Uzstādot tehniskās apsardzes aprīkojumu ,varēsiet neuztraucoties doties garākās brīvdienās vai pamest māju, braucot uz darbu. Mazināsiet stresa un satraukuma sajūtu, nebūs vienmēr kādam jāpaliek mājās, lai pieskatītu vērtslietas un tehniku,” tā K. Ņikitins. Tehniskā jeb pults apsardze īpaša ar to, ka apsardze informē un reaģē nekavējoties un ierodas pēc trauksmes nekavējoties. Piemēram, zvanot uz ārkārtas valsts dienestiem nepieciešami daudzi paskaidrojumi tam, lai būtu pamatojumus sūtīt policiju uz izsaukuma vietu, tāpēc izdevīgāk ierīkot tehnisko apsardzes sistēmu.

Būt tehniskās apsardzes lietotājam ir vienkārši. Lai viss darbotos bez problēmām, nepieciešams –

  • Atcerēties kodu un ievadīt to pietiekami ātri
  • Aiztaisīt logus ēkas pirmajā stāvā un istabās, kurās aktivizēti sensori
  • Atstāt mājdzīvniekus, ja tādi ir, istabā, kurā nav aktivizēti sensori
  • Neizpaust durvju atvēršanas kodu draugiem, paziņām un pirmsskolas vecuma bērniem

Gadījumos, kad paredzēta trešās personas ienākšana mājās, kad paši neesat uz vietas (piemēram, apkopēja vai auklīte), lai izvairītos no paroles noplūdes, nepieciešams pieprasīt vēl vienu drošības kodu, ko var lietot šī persona. Gadījumā, ja kaut kas būs pazudis no mājas, apsardzes firma redzēs, kurš kods iepriekš ticis ievadīts, un vainīgais ātri vien būs zināms.

Ja esi nolēmis, ka jaunajai mājvietai, vai tieši pretēji – vecmāmiņas mazdārziņam, nepieciešama papildus drošība, sazinies ar “security.lv”!