Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Tet ir trīs labāko Eiropas platjoslas balvas saņēmēju vidū

Kabeļi, foto by Lucent_Designs_dinoson20, pixabay.com

Jau astoto gadu Eiropas Komisija organizēja Eiropas platjoslas interneta balvu, kur piedalās dalībvalstu nozaru pārstāvji. Šogad visu Eiropas Savienības (ES) valstu vidū Latvijas tehnoloģiju uzņēmums Tet ir iekļuvis starp trim labākajiem “Pakalpojuma kvalitātes un pieejamības” kategorijā, informē Laura Jansone, Tet Sabiedrisko attiecību un korporatīvās komunikācijas vadītāja.

Atbilstoši izaicinošajiem ES savienojamības 2030. gada mērķiem tiek strādāts, lai spētu nodrošināt gigabita savienojamību katram iedzīvotājam. Latvijā vadošā interneta pakalpojumu sniedzēja Tet veiktās investīcijas optiskā interneta tīkla pārklājuma izveidē ļauj sasniegt nedaudz vairāk nekā 70% Latvijas mājokļu, kas pārsniedza vidējos ES rādītājus.

Jau ziņots, ka 2022. gadā Latvijas interneta mugurkaula jeb pamattīkla un interneta pakalpojumu attīstībā Tet ieguldīs vairāk nekā 21 miljonu eiro. Savukārt kopējais Latvijas teritorijā izbūvēto optisko kabeļu garums tuvojas 14 000 kilometriem.

“Esam gandarīti, ka mūs novērtē gan klienti, gan eksperti starptautiskā līmenī. Tāpēc turpinām iesākto ceļu ar pārliecību, ka ieguldījums optiskajā interneta tīklā ir investīcijas nākotnē, jo šajā tehnoloģijā balstīta arī nākotnes tīklu attīstība,” saka Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

Tiek īstenota arī veiksmīga sadarbība starptautiskā tirgū, konkurējot ar dažādiem ārvalstu nozares uzņēmumiem. Tet meitasuzņēmums Latvijas optiskā interneta tīkla izveidē gūtās zināšanas izmanto, izvēršot optisko tīklu arī Vācijas teritorijās. Pēdējo gadu laikā uzņēmums piedalījies jaunu tīkla posmu paplašināšanā Esenes pilsētā – veikta apmēram 40 kilometru inženierbūvju māju pievadu uzstādīšana. Strādāts arī pie optisko šķiedru kabeļu montāžas.

Nepārtraukti tiek veikti Tet optiskā interneta tīkla tehniskie uzlabojumi, nodrošinot stabilu un drošu internetu, kas īpaši nozīmīgi ir šobrīd, kad sabiedrībā (privātpersonām, uzņēmumiem un iestādēm) attālinātais darbs un nereti arī mācības ir kļuvušas par normu.

Kopš 2015. gada Eiropas Komisija ik gadu pasniedz Eiropas platjoslas balvu par izciliem projektiem Eiropā dažādās ar šo jomu saistītās kategorijās. Sīvākie Tet konkurenti kategorijā “Pakalpojuma kvalitāte un pieejamība” šogad bija austrieši un vācieši.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...