Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tipiskākās auto problēmas ziemā

Auto ziemā, Photo by Alexandr Podvalny from Pexels

Auto ziemā, Photo by Alexandr Podvalny from Pexels

Sākot no automašīnas, kas neiedarbinās aukstā laikā, beidzot ar plīsušām riepām un aizsalušām slēdzenēm, sasalšanas temperatūra un automašīnas problēmas, šķiet, iet roku rokā. Automašīnas, kas novietotas ārā, ir pakļautas sniega, slapjuma, lietus un mīnusu temperatūras iedarbībai, un pat tad, ja automašīna ir novietota garāžā, prom no laikapstākļiem, to joprojām ietekmēs temperatūras pazemināšanās. Kādas ir tipiskākās auto problēmas ziemā, un kā tās risināt?

Piesaluši vējstikla tīrītāji

Vējstikla tīrītāji kļūst īpaši neaizsargāti aukstā, salā. Dažreiz tie piesalst pie vējstikla, un pēc tam, ieslēdzot tīrītājus, lāpstiņas saplīst. Diemžēl bieži vien vadītājs var atklāt saplīsušu vējstikla tīrītāju tikai tad, ja līst lietus vai snieg slapjš sniegs, un kā zināms, bieži vien šādi laikapstākļi var sākties pēkšņi, atrodoties kustībā. Vējstikls mēdz kļūt necaurredzams, kā dēļ braukšana ar auto var kļūt bīstama.

Vējstikla tīrītāju slotiņas pārbaudiet regulāri, un ziemā tomēr labāk tās nomainīt uz jaunām. Katru dienu pirms braukšanas pārbaudi vējstikla tīrītāju darbību un vienmēr notīri no vējstikla ledu un sniegu.

Bojātas kvēlsveces

Sagatavojot transportlīdzekli ziemai, ir jāpārbauda kvēlsveces. Ņemot vērā, ka tās paredzētas darbībai tieši aukstos laikapstākļos, vasarā to stāvoklim netiek pievērsta uzmanība, bet ziemā tām ir liela loma, lai mašīnu varētu iedarbināt.

Kvēlsveces jāpārbauda transportlīdzekļa vispārējās apkopes ietvaros, negaidi, kamēr tās vairs nedarbojas. Ja mašīnas darbības traucējumiem vainīgas tieši kvēlsveces, skaidrs, ka tās jānomaina. Ja ir nokalpojušas vairākas vienlaicīgi, visticamākais, Tev būs nepieciešams autoevakuators, lai nogādātu savu transportlīdzekli līdz auto servisam.

Nevar iedarbināt automašīnu

Šis ir viens no visizplatītākajiem ziemas scenārijiem. Dažreiz aukstu automašīnu vienkārši nevar iedarbināt.

Ja automašīna “nepielec”, pirmā doma, kas parasti autovadītājiem ienāk prātā, ir izlādējies akumulators. Ja akumulators nosēdies, to jāuzlādē manuāli mājās vai “piepīpējot” no cita auto. Tomēr pie vainas var būt ne vien akumulators vai aizdedzes sveces, problēma var būt sabiezējusi motoreļļa, sasalusi degviela, slikts starteris vai ģenerators. Protams, arī šajās reizēs Tev var noderēt autoevakuators, ja radušās nopietnas auto iedarbināšanas problēmas pat pēc mēģinājuma iedarbināt auto ar uzlādētu akumulatoru.

Ielieta nepareiza degviela

Ielejot dīzeļdegvielas vietā benzīnu un otrādāk, kad automašīnu darbināt vairs nedrīkst, un ir jāatsūknē nepareizi ielietā degviela. Tomēr tas nav vienīgais, kas attiecināms uz nepareizās degvielas iepildīšanu automašīnā. Ziemā, kad ir liels aukstums, dīzeļa dzinēja automašīnām ir jāizmanto tieši ziemai paredzētā dīzeļdegviela, pretējā gadījumā var nākties sastapties ar to, ka spēcīgā salā degviela sasalst.

Ziemā pārliecinies, ka dīzeļdegviela, kuru izmanto, ir paredzēta laikapstākļiem, kas ir krietni zem nulles. Ja tomēr ir spēcīgs sals un degviela ir sasalusi, Tev ir divi varianti – vai nu gaidīt, kamēr, uznāks siltāki grādi, un degviela atkusīs, vai censties nogādāt auto siltākā vietā, piemēram, garāžā vai autoservisā, kur pēc degvielas atkušanas iespējams to noliet nost un ieliet atbilstošu degvielu. Nekādā gadījumā neiedarbini motoru, ja esi sajaucis dīzeļdegvielu ar benzīnu! Uzreiz to atsūknē vai zvani autoevakuatoram, lai nogādā auto uz servisu, kur to izdarīs meistari.

Aizsalušas durvis

Autovadītāji, kuriem aizsalušas slēdzenes vai durvju blīvgumijas, sala laikā nereti griežas pie autoevakuatoriem, lai nogādātu savu braucamlīdzekli siltākā vietā, jo durvju atvēršana uz vietas var būt ļoti laikietilpīga.

Jau ziemai pienākot apstrādā durvis un slēdzeni ar speciāliem līdzekļiem, kad novērš blīvgumiju un ledus kā tāda piesalšanu. Pārliecinies, ka auto iekšpusē neveidojas mitrums. Ja aizsalusi slēdzene, esi piesardzīgs, lai ar spēku neiespiestu atslēgu aizsalušā slēdzenē vai nepiespiestu to pagriezties, kad tā ir iestrēgusi, jo tas var sabojāt gan atslēgu, gan slēdzeni.

Neatbilstošas riepas

Te jau daudz maz ir skaidrs ikvienam autovadītājam. Mūsu platuma grādos ziemā ar vasaras riepām un neatbilstoša izmēra riepu protektoriem braukt aizliegts. Un tas arī izsaka visu. Diemžēl cenšoties ietaupīt, daudzi vēlas izvilkt vēl pāris milimetrus no protektoru nodiluma, un brauc ar laikapstākļiem neatbilstošām riepām. Tas nereti beidzas ar nopietnākām un mazāk nopietnām avārijas situācijām.

Uzstādot iepriekšējā gada riepas, ja tās Tev šķiet gana labas, kā arī iegādājoties lietotas ziemas riepas, pārbaudi protektoru dziļumu.

Pārpildītas riepas

Pārpildītas riepas nekad nesagādā prieku, un tas jo īpaši attiecas uz aukstu laiku. Taču mainīga temperatūra izraisa riepu spiediena svārstības: temperatūras kritums par 10 grādiem no riepas pazeminās aptuveni par 1 PSI, tāpēc 30 grādu kritums var novest riepas zem ieteicamā PSI. Tas ietekmē tādas lietas kā saķeri, vadāmību un riepas kopējo kalpošanas laiku, tāpēc ir tik svarīgi regulāri pārbaudīt riepu spiedienu.

Pārliecinieties, vai riepas ir pareizi piepumpētas (sīkāku informāciju skaties automašīnas rokasgrāmatā).

Ja nepieciešama autoevakuatora tehniskā palīdzība jebkur Latvijā par draudzīgām cenām, zvani diennakts evakuatotram “JIK Autoevakuators”. Uzņēmums sniedz profesionālus evakuācijas pakalpojumus, iespējama gan auto, gan citu transportlīdzekļu un tehnikas evakuācija.

Auto ziemā, Photo by Alexandr Podvalny from Pexels

Auto ziemā, Photo by Alexandr Podvalny from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas