Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Tipiskākie auto netīrumi un kā no tiem tikt vaļā

Auto mazgāšana, Image by TheOtherKev from Pixabay

Auto mazgāšana, Image by TheOtherKev from Pixabay

Atšķirīgos laikapstākļos un sezonās ir atšķirīgi netīrumi, kas uzkrājas uz auto virsbūvēm. Un atšķirīgiem netīrumiem ir atšķirīga kopšana. Tipiskākie netīrumi ir dubļi, kukaiņi, asfalta daļiņas un darva, ziedputekšņi un auto “drazas”, un ieteikumi, kā no tiem atbrīvot auto!

Dubļi uz auto

Pavasarī, rudenī un jebkurā lietainā dienā lielākā auto šmuce, ar ko tas tiek noklāts, ir dubļi. Dubļi, lai arī izskatās neganti, nav tie trakākie netīrumi. Tomēr jāņem vērā, ka tos pirms nomazgāšanas ir kārtīgi jānoskalo, jo smilts paliek smilts, un to beržot vari saskrāpēt auto virsbūvi. Auto atmazgāšana gan ir piņķerīga un laikietilpīga, tomēr ir vērts kārtīgi atmiekšķēt piekaltušos dubļus, tos noskalot un tikai tad nomazgāt ar auto šampūnu vai citu auto piemērotu mazgāšanas līdzekli.

Asfalta daļiņas un darva uz auto

Karstajā vasaras sezonā visnepatīkamākie netīrumi, kas pārklāj mūsu auto virsbūvi ir asfalta bituma seguma daļiņas, darva. No sakarsušās zemes, kļūstot mīkstākam asfalta segumam, kustības laikā riteņi “uzsit” smalkās bituma daļiņas, kas pielīp pie auto virsbūves, vairāk gan mašīnas apakšpusē, bet mēdz būt, ka pat bagāžnieks noklāts ar sīkiem, cietiem punktiņiem, kas ir asfalta bituma daļiņas, darva. Nomazgāt darvu var vienīgi ar speciālu ķīmiju, kas ir krietni intensīvāka par parastajiem auto mazgāšanas līdzekļiem.

Kukaiņi uz auto stikla un citur

Kaitinošākie netīrumi vasarā, kas sakrājas uz auto virsbūves, stikla un priekšējām lampām, protams, ir kukaiņu līķīši. Arī tos nav iespējams nemaz tik viegli nomazgāt. Tie piekalst tik stipri, ka kārtīgi jāberž ar sūkli. Labs veids, kā tos noskalot, ir ar augstspiediena mazgātāju. Ņem vērā gan, ka ar to var viegli atsist iebojātu auto virsbūves krāsu, rūsas vietas.

Auto “drazas”

Pa lielceļiem braucot, kādai mašīnai nopilst eļļa, citai tek tosols, dilst riepas, kas pieķeras pie ceļa seguma. Lietainā laikā šie visi netīrumi braucot tiek uzmesti ar aizmugurējiem riteņiem gaisā, kā šļakatas nokļūst uz aizmugurē braucošā auto. Pēc šādiem braucieniem, bieži šķiet, ka logs kārtīgi nenomazgājas, bet patiesībā, tas paliek eļļains ar visu to “drazu”, kas bijusi šļakatās.

Ziedputekšņi uz auto

Pavasarī aktuālākā “netīrumu problēma” ir ziedputekšņi. Par to, kā atbrīvot auto no ziedputekšņiem, jau esam rakstījuši. Galvenais, kas jāatceras, ir tas, ka gan ziedputekšņi, gan visi pārējie netīrumi, kas sakrājas uz auto virsbūves, jāatmazgā pēc iespējas ātrāk, jo auto virsbūves krāsojuma mikroplaisās iekļūstot, tie veicina krāsas bojāšanos.

Netīrumi auto salonā

Ne tikai virsbūves netīrumi sagādā raizes, bet arī tie, kas rodas auto salonā. Lielākoties ar to saskaras mazu bērnu vecāki, Bērniem nereti patīk pazīmēt ar pirkstiem uz logiem. Pirkstu nospiedumus no logiem var nomazgāt ar stiklam paredzētu tīrīšanas līdzekli. lai pasargātu auto krēslu sasmērēšanos no bērnu netīrajiem apaviem, uz priekšējo auto sēdekļu aizmugurēm var uzklāt speciālus aizsargpārklājus. Ar auto krēslu pārklājiem var pasargāt arī auto sēdekļus no ēdienu šmucēm un citiem netīrumiem. Drupačas un putekļus auto salonā var viegli uzsūkt ar putekļusūcēju. Ja jau ir kaut kas izlijis, šķidrums maksimāli ātri jāuzsūc, jāsaslauka ar absorbējošu materiālu. Netīrā vieta jāiztīra ar audumam vai citai virsmai, atkarībā no tā, uz kā izlijis šķidrums, piemērotu mazgāšanas līdzekli. Ja izlijis tīrs ūdens, to vienkārši saslauka, nosusina. Tomēr vislabākais, ko var darīt, ja auto salons ir netīrs tik ļoti, ka ar vieglu apkopi nepietiek, ir vest automašīnu uz automazgātuvi un palūgt, lai darbinieki veic saloņa ķīmisko tīrīšanu.

Kas vēl jāatceras:

Jāatceras arī tas, ka, neatkarīgi no teritorijas statusa (privāta vai publiska), transportlīdzekļu mazgāšana ārpus šim nolūkam paredzētām vietām ir administratīvs pārkāpums. Tas nozīmē, ka oficiāli mazgāt savu auto savā pagalmā nedrīksti. Vislabākā izvēle tomēr ir uzticēt sava automašīnas mazgāšanu automazgātavās, kurās ir apmācīti darbinieki un atbilstoša ķīmija dažādu auto netīrumu veidu un pakāpju tīrīšanai. Bet parocīgi auto mazgāt ir arī pašapkalpošanās automazgātuvē.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...