Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Treniņi smadzeņu darbības un atmiņas uzlabošanai VIDEO

pixabay.com

pixabay.com

Gribam domāt plašāk? Jātrenē smadzenes! Gribam saprast lietas un procesus labāk? Jātrenē smadzenes! Gribam spēt loģiski noformulēt savu domu gājienu? Jātrenē smadzenes! Cilvēks dzīves laikā izmanto ļoti nelielu daļu no savu smadzeņu potenciāla, tāpēc vērts izmēģināt neierastākus veidus, kas palīdzēs vairot prāta kapacitāti:

1. Paplašini savu vārdu krājumu!

Grāmatu lasīšana, protams, ir jaudīgākais veids kā piepildīt pelēkās šūniņas ar sulīgiem izteicieniem un krāšņiem epitetiem, tomēr tam vajadzīgs brīvs laiks, kas nereti ir visgrūtāk atrodamais resurss. Bet viena brīva minūte atradīsies mums katram, lai veiktu vienkāršu vingrinājumu – apskati telpu, kurā atrodies un izvēlies vienu priekšmetu. 30 sekunžu laikā izdomā 5-6 dažādus veidus kā to aprakstīt. Vai bija grūti? Ja jūti, ka nespēji atrast pietiekami daudz dažādu vārdu, izmanto sinonīmu vārdnīcu, kas atrodama internetā un tādā veidā sāc iegaumēt jaunus vārdus. Ar katru reizi tas kļūs arvien vieglāk!

2. Trenē atmiņu ar vizualizēšanas palīdzību!

Vai vari piecu sekunžu laikā iegaumēt piecus dažādus, savstarpēji nesaistītus vārdus konkrētā secībā? Diez vai. Bet tu vari izveidot īsu stāstiņu, kurā iekļauj visus vārdus, lai veidotu loģisku domu pavedienu, uzburot savā prātā vizuālas ainas.

3. Izmēģini kabatu “lasīšanu”!

Ieliec kabatā monētas un neskatoties, tikai ar taustes palīdzību mēģini uzminēt to nominālo vērtību. Iemācies sajust atšķirības starp to izmēriem, malu robojumu un faktūrām. Pēc tam apskati vai esi uzminējis pareizi.

4. Attīsti iztēli - izgudro sarunas!

Noskaties kādu īsu video fragmentu bez skaņas un radi improvizētu sarunu, par ko tavuprāt cilvēki tajā varētu sarunāties. Seko līdzi, lai saruna būtu loģiska un saistīta. Lai būtu jautrāk, dari to kopā ar draugu vai draugiem.

5. Mēģini paredzēt rezultātus!

Vienalga vai tā ir sporta spēle, vēlēšanas, apbalvošanas ceremonija vai bezdarba līmenis valstī nākamajā mēnesī – mēģinājumi uzminēt rezultātus būs gan jautra izklaide, gan iespēja sākt interesēties par dažādām jomām, kam līdz šim pat nebiji pievērsis uzmanību. Jo vairāk ieiesi azartā, jo vairāk alksi izpētīt un uzzināt, lai prognozētu iznākumu pēc iespējas precīzāk.

Vēl piecus treniņu veidus un uzreiz izpildāmus uzdevumus vari noskatīties video: