Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Uzsāk arī pusaudžu vakcināju: poti varēs saņemt no 16 gadu vecuma

No šodienas, 17.maija ir plānots sākt pusaudžu vecumā no 16 gadiem vakcināciju pret Covid-19 vispārējā kārtā, informē Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa.

Kā pusaudži var pieteikties vakcīnas saņemšanai?

Vakcīnas saņemšanai jaunieši no 16 gadiem varēs pieteikties vietnē "manavakcina.lv" vai, zvanot pa tālruni 8989 vai sazinoties ar vakcinācijas kabinetu.
Var zvanīt arī savam ģimenes ārstam, ja speciālists šo vakcinēšanas pakalpojumu nodrošina. Primāri gan jauniešu no 16 līdz 18 gadiem vakcinēšana tiks nodrošināta masu vakcinēšanas centros.

Kādu poti jaunieši saņems?

Pusaudži tiks potēti ar "Pfizer/Biontech" vakcīnu. Kā vēstīts, pašlaik, saskaņā ar Latvijas Vakcinācijas rokasgrāmatu un Eiropas Zāļu aģentūras vadlīnijām, "Pfizer"/"BioNTech" ir vienīgā Eiropas Savienībā apstiprinātā vakcīna, kuru var lietot personu zem 18 gadiem vakcinācijai. Patlaban šo vakcīnu var lietot personu vecumā no 16 gadiem vakcinācijai, taču Latvijā tas tiek darīts vien ļoti īpašos gadījumos.

Vai jaunietis var saņemt poti bez vecāku atļaujas?

Atbildot uz šo jautājumu, Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) norāda: "No ārstniecības viedokļa cilvēks, kam ir 16 gadu, ir tiesīgs pieņemt lēmumus, kas attiecas uz to, kādi ārstniecības soļi tiek sperti." Tas liek secināt, ka pusaudzis, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu, pats var izvēlēties, vai vakcināciju veikt, bet mēs stingri iesakām pieņemt lēmumu kopā ar vecākiem.

Saskaņā ar ministrijas datiem pašlaik lielāko vakcinēšanas aptveri nodrošina ārstniecības iestādes - 52% no visiem vakcinēšanas faktiem. 35% gadījumu potes tiek saņemtas ģimenes ārstu praksēs, bet 13% nodrošina klīniskās universitāšu slimnīcas.

Vakcinācijas projekta nodaļā informēja, ka saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem Latvijā kopumā ir 36 226 jaunieši 16 un 17 gadu vecumā.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...