Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai ārsts var atteikties no pacienta?

Ārsts domā, foto Pixabay

Ārsts domā, foto Pixabay

Lai gan tiesību akti paredz iespēju katrai personai izvēlēties savu ģimenes ārstu, pastāv gadījumi, kad ģimenes ārsts var atteikties no pacienta.

Kādos gadījumos ārsts var atteikties no pacienta?

Latvijas ārstu ētikas kodekss, veidots, pamatojoties uz Medicīnas ētikas starptautisko kodeksu, ko 1993. gadā izstrādājusi un atzinusi Pasaules medicīnas asociācija 2.7. punktā paredz, ka izņemot neatliekamos gadījumus, ārsts var brīvi uzņemties vai arī atteikties izmeklēt pacientu.

Kādos gadījumos ģimenes ārsts var atteikties pieņemt jaunu pacientu?

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu "Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība" 23.panta 1. un 2.apakšpunktu izdalāmi divi gadījumi, kuros ģimenes ārsts var nepiekrist personas reģistrācijai savā pacientu sarakstā:

  • Ja personas dzīvesvieta atrodas ārpus ģimenes ārsta darbības pamatteritorijas, kuru nosaka centra un ģimenes ārsta noslēgtajā līgumā atbilstoši centra apstiprinātajam un ar attiecīgo pašvaldību saskaņotajam ģimenes ārsta darbības pamatteritorijas plānam.
  • Ja ģimenes ārsta pacientu sarakstā jau ir 2000 reģistrētu pacientu vai 900 bērnu, izņemot jau reģistrēta pacienta pirmās pakāpes lejupējos radiniekus vai laulāto un ģimenes ārsta darbības pamatteritorijā dzīvojošas personas.

Lasi arī:

Praktiski padomi, kā izmantot ārstu piedāvātās online konsultācijas

Ārsti piedāvā attālinātas konsultācijas - ģimenes ārsti, endokrinologi, uztura speciālisti un citi

Vai bērnu drīkst vest pie ārsta osteopāta?

Bērns baidās apmeklēt ārstu, ko darīt?

Kā pārvarēt bailes no ginekologa un citiem ārstiem?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...