Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai bērns jāsūta sporta pulciņos un kādus labāk izvēlēties?

Zēns ar bumbu (Image by StockSnap from Pixabay)

Zēns ar bumbu (Image by StockSnap from Pixabay)

Ne velti pastāv uzskats, ka mūsdienās aug iekštelpu paaudze, kura labprātāk brīvo laiku pavadīs pie viedajām ierīcēm nevis ārā, nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm. Tā ir ne tikai atsevišķu cilvēku iekšēja sajūta, bet to apstiprina arī pētījumi. Tāpat arī zināms, ka fiziskās aktivitātes ir vitāli svarīgas bērna attīstībai. Kādi ir ieguvumi no sportošanas un kādu sporta veidu bērnam labāk izvēlēties, lasi un uzzini.

Kāpēc bērns ir jāsūta uz sporta pulciņiem?

Tā ir iespēja tikt pie jauniem draugiem

Ejot uz sporta pulciņiem, paplašinās draugu loks un tā ir iespēja attīstīt kumunikācijas prasmes. Bērns mācās draudzēties, sadarboties, kopīgi tikt galā ar dažādiem uzdevumiem un motivēt citus.

Bērns iemācās plānot laiku un attīstās pašdisciplīna

Jebkura sporta nodarbība iemāca bērnam māca plānot savu laiku: skola, mājas darbi, tad treniņi. Ir jāmācās pielāgoties jaunajam grafikam un ieviest jaunu dienas režīmu. Pirms tam visam jāsagatavojas un jāsakārto somas. Šādā veidā bērns apgūst laika plānošanu un veido pašdisciplīnu.

Sporta kā atslodze

Sporta nodarbības ir kā atslodze no ikdienas saspringtā ritma, kurā cieši mijiedarbojas skolas dzīve, rutīna un atpūta, ko bērns visbiežāk pavada pie TV vai viedo ierīču ekrāniem. Šajās nodarbībās tiek izkustināti muskuļi un darbinātas citas smadzeņu puslodes, tāpēc pēc kārtīgas izkustēšanās rodas gandarījums un labs garastāvoklis.

Ko bērnam izvēlēties - individuālo komandas sporta veidu?

Gan individuālajos, gan komandas sporta veidos bērns iemācās dažādas lietas. Individuālajos sporta veidos ir iespējams attīstīt personību un individuālās prasmes. Attīstās loģiskā domāšana un bērns vairāk laika var veltīt jauno iemaņu un pareizas tehnikas apgūšanai. Komandas sporta veidos attīstās komunikācijas prasmes, bērns mācās sadarboties ar komandas biedriem un dalīt kolektīvo atbildību. Kolektīvā piedzīvotie zaudējumi ir mazāk jūtami, bet individuālajos zaudējuma sāpes tiek izjustas personīgāk, tāpēc sākumā bērnu ir ieteicams vest uz kolektīvajām nodarbībām un piemeklēt individuālo sporta veidu, kad bērns ir nedaudz vecāks. Arī intravertajiem kolektīvās nodarbības ir piemērotākas, jo tās ļaus mazajam ķiparam kļūt atvērtākam. Pats galvenais ir, lai bērnam šis sporta veids patīk. Tad arī radīsies aizrautība un vēlme pēc kustības.

Lasi arī citus noderīgus rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...