Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai D vitamīnu var uzņemt tikai ar sauli?

pexels.com

Kad aizvadīta karsta un saulaina vasara vai ilgāk pabūts siltajās zemēs, šķiet, esam sasmēlušies tik svarīgo D vitamīnu pārpārēm – mums pietiks enerģijas un spēka pārdzīvot visu tumšo rudeni un ziemu. Un tomēr, brīžos, kad nepietiek enerģijas un parādās konkrētas veselības problēmas, kļūst skaidrs – kaut kas pietrūkst. Visbiežāk analīzes uzrāda tieši pārāk zemu D vitamīna līmeni.

Kāpēc, dzīvojot Latvijā, nav iespējams uzņemt pietiekamu D vitamīna daudzumu tikai no saules?

D vitamīna sintēze organismā sākas tad, kad saules staru krišanas leņķis pārsniedz 50 grādus virs horizonta. Tautas valodā runājot – ēna ir nedaudz īsāka par augumu. Skatoties pēc pulksteņa – tas ir laiks ap 12.00. Un, pats interesantākais, mēs varam skatīties arī pēc kalendāra, jo – diennakts gaišais laiks, kad saule atrodas augstāk par 50 grādiem, mūsu platuma grādos ir ļoti limitēts. Tā sauktā “D-laika” sezona ir tikai no 8. maija līdz 4. augustam.

  • D-laiks pirmajā dienā (8. maijā) 12.00 – 12.40
  • D-laika maksimums (10. – 30. jūnijs) 10.30 – 14.20
  • D-laiks pēdējā dienā (4. augustā) 12.10 – 12.50.

Un nevar noliegt, ka daudzi vienkārši netiek vai speciāli izvairās doties ārā, saulē, tieši dienas karstākajā laikā, jo ādas vēžu pieaugums Latvijā ir tieši saistīts ar saules UV starojumu, tāpēc cilvēku piesardzību sauļojoties var saprast. Tā ka var gadīties – pie D vitamīna dabīgā ceļā netiekam pat tajos trīs mēnešos, kad tas ir fiziski iespējams.

Kā uzņemt pietiekamu daudzumu D vitamīna?

Ar ēdienu iespējams uzņemt tikai līdz 5% no nepieciešamā D vitamīna daudzuma. Tāpēc par D vitamīnu ir jārūpējas papildus – uzņemot ar kapsulām, kas satur eļļas šķīdumu vai eļļu pilienu veidā. D vitamīns ir taukos šķīstošs, tādēļ, lai uzlabotu tā uzsūkšanos gremošanas traktā, to ieteicams uzņemt kopā ar dienas lielāko maltīti.

Kādas D vitamīna kapsulas vai eļļu izvēlēties no plašā piedāvājuma klāsta aptiekā?

Ideālam D3 vitamīnam jāatbilst vairākiem nosacījumiem – tas ir no dabiskas izcelsmes, tam ir precīzi kalibrēta koncentrācija un ērta lietošanas forma, triglicerīdu maisījums ir no īpaši attīrītas, nealerģiskas eļļas, kā arī – tas nesatur aromatizētājus, krāsvielas un konservantus..

Varam paļauties uz farmaceita zināšanām, varam censties sastāvu pētīt paši, bet varam arī gluži vienkārši iegaumēt zīmolu “Nateo” un izvēlēties sev ērtākos pilienus vai kapsulas no viņu piedāvājuma klāsta, jo “Nateo” produkti atbilst visiem ideāla D3 vitamīna parametriem.

Kāds ir “Nateo” piedāvāto produktu klāsts?

1. Pilieni, kas nāk komplektā ar pipeti, padarot to ērtus lietošanai, dozējot gan lielas, gan mazas devas.

  • “Nateo D pilieni forte”- iepakojumā 10ml;
  • “Nateo D pilieni” – zīdaiņiem un bērniem, iepakojumā 10 ml;

2. Kapsulas, kas ir ērti paņemamas līdzi un tiek piedāvātas ar dažādu SV jeb “Starptautisko vienību” D vitamīna koncentrāciju sastāvā.

  • “Nateo D kapsulas 2000” – iepakojumā 30 kapsulas, vienā kapsulā ir 2000 SV. Var lietot no 1-2 kapsulām dienā vai atkarībā no ārsta rekomendācijām.
  • “Nateo D kapsulas 4000” – iepakojumā ir 60 kapsulas, vienā kapsulā ir 4000 SV. Var lietot pa vienai kapsulai dienā, vai atkarībā no ārsta rekomendācijām.

Visus “Nateo” produktus var iegādāties aptiekās bez receptes!

Vairāk par D vitamīnu un “Nateo” var uzzināt internetā: www.dvitamins.lv