Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai īpašajās dienās drīkst peldēties?

Peldēšanās "īpašajās" dienās, Image by Free-Photos from Pixabay

Peldēšanās "īpašajās" dienās, Image by Free-Photos from Pixabay

Tā tik ir neraža - kā saulainas dienas, tā klāt “īpašās” sieviešu dienas! Bet tik ļoti gribas paspēt izbaudīt vasaru pie jūras vai citiem ūdeņiem. Gluži zvilnēt krastā nav tas, kas padara atpūtu pie ūdens pilnvērtīgu. Gribas taču arī nopeldēties! Bet vai drīkst?

Viss atkarīgs no “īpašo dienu” intensitātes

Mēnešreižu laikā dzemdes kakls ir platāks. Caur to viegli iziet viss, kam no tā jāiziet jeb gan menstruālās asinis, gan gļotāda. Tomēr tikpat viegli caur to var iekļūt dažādas baktērijas. Ja ir spēcīga asiņošana, tad pat lietojot liela izmēra tamponus, var gadīties, ka intensīvi peldoties un kustoties nevēlamās baktērijas var iekļūt dzemdē, tādēļ stipras asiņošanas “īpašajās” dienās no peldēšanās labāk izvairīties. Tomēr dienās, kad menstruāciju intensitāte ir maza vai vidēja, peldēties drīkst, lietojot piemērota izmēra tamponu – vidēji stipru menstruāciju gadījumā jālieto tamponi ar maksimālu uzsūkšanās spēju, savukārt nelielas mēnešreižu intensitātes dienā jālieto tamponi ar normālu uzsūkšanas spēju.

Kas vēl jāatceras par peldēšanos menstruāciju laikā?

Ja esi nolēmusi peldēties savās menstruāciju dienās, atceries, ka tieši pirms peldēšanās ir jānomaina tampons. Arī pēc peldēšanās noteikti tampons ir jānomaina, turklāt vienmēr jāatceras arī par pareizu tampona ievietošanu – to nedrīkst ievietot par zemu, citādi tas nenosegs maksts kakliņu pilnībā, turklāt var radīt diskomfortu. Pareizi tampons jāievieto maksts vidējā trešdaļā vai nedaudz augstāk. Atceries, ka jebkuru tamponu obligāti jānomaina ik pa 4 – 6 stundām, pretējā gadījumā var rasties TŠS (toksiskā šoka sindroms).

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...