Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai ir laiks mainīt jumtu?

Mājas jums, foto Toode

Jumts ir viens no ēkas svarīgākajiem elementiem. Tā pamatuzdevums ir pasargāt ēkas konstrukcijas no nelabvēlīgu laikapstākļu ietekmes. Jumtam, tā pat kā, piemēram, auto, ir svarīgi veikt periodiski apkopi, lai tas kalpotu ilgāk. Tomēr visam savs laiks. Kad jumts ir sevi nokalpojis, pienāk laiks apdomāt par tā maiņu. Kādas ir pazīmes, kas liecina par jumta maiņas vajadzību?

Kopš pēdējās jumta maiņas ir pagājis ilgs laiks

Katram jumta segumam ir savs kalpošanas laiks, ko ražotājs tam ir paredzējis. Kad jumtam parādās vizuālās izmaiņas, ieteicams veikt tā apsekošanu, lai pārliecinātos, vai tas vēl pilda savas funkcijas. Svarīgi apsekot arī jumta papildelementus kā jumta kores, vējmalas, karnīzes un citas detaļas. “TOODE” piedāvā plašu sortimentu jumtu un sienu profiliem, kā arī dažādiem jumta papildelementiem, ar kuriem aizstāt savu laiku nokalpojušos priekšgājējus.

Tek jumts, ko darīt?

Ja parādās ūdens peļķe kādā no istabām, tam var būt vairāki iemesli, piemēram, jumts ir savu nokalpojis. Klasiska pazīme, protams, ir mitrs pleķis istabas griestos, tomēr par jumta funkciju problēmām var liecināt arī pelējuma veidošanās uz griestiem vai sienām. Taču sienu pelējumam var būt arī citi iemesli, piemēram, bojāts ir nevis jumts, bet gan lietus ūdens noteksistēmas. Tādā gadījumā, lai atrisinātu situāciju, pietiekami būtu bojāto lietus ūdens noteksistēmu nomaiņa, izvēloties sev tīkamākās un mājai atbilstošākās. “TOODE” piedāvā gan kantainas, gan apaļas lietus ūdens noteksistēmas ar abpusējo PUR pārklājumu, kas nodrošina lielāku izturību noteksistēmām, kā arī ilgāku mūžu.

Jumts ir ieplaisājis

Kad veicot jumta apskati, tiek konstatēts, ka jumta materiāls ir ieplaisājis, tas nozīmē, ka drīzumā var parādīties problēmas ar jumta tecēšanu, kas var nodarīt postījumus arī ēkas iekšienē. Lai izvairītos no nepatīkama pārsteiguma, labāk laicīgi novērst šādus bojājumus, izvēloties jumta seguma maiņu. “TOODE” jums būs iespēja izvēlēties no plaša jumta profilu sortimenta sev atbilstošāko un tīkamāko.

Zūd siltums mājai

Siltuma zudumiem var būt vairāki iemesli, arī sabojājies vai nekvalitatīvs jumts. Tas, protams, nepatīkami atspoguļojas uz maciņu. Tāpēc domājot par ilgtermiņu, labāk investēt jaunā jumtā.

Sūnas uz jumta

Sūnas ļoti nelabvēlīgi ietekmē jumta seguma kvalitāti to bojājot. Lai gan jumtu var no sūnām attīrīt, tās ar laiku ataug un mikroklimats zem tām var radīt lielus defektus jumta segumam. Vispateicīgākais laba jumta materiāls mazākai sūnu invāzijai ir tērauds.

Laiks atsvaidzināt ēkas izskatu, ko novērtētu pat kaimiņi

Kad iepriekšējais jumts morāli ir savu nokalpojis, laiks apdomāt kādu profilu un krāsu vēlētos jaunajam jumtam. Skaists, moderns un kvalitatīvs jumts gan savam priekam, gan atzinīgam kaimiņu vērtējumam. Šādu jumtu var iegādāties “TOODE”, kas vēl līdz 31.maijam, iegādājoties virs 100m2 jumta segumu, nodrošinās piegādi visā Latvijas teritorijā bezmaksas!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...