Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai kaķi uz ziemu ēd vairāk?

Kaķis ēd, Photo by Laura Chouette on Unsplash

Kaķis ēd, Photo by Laura Chouette on Unsplash

Daudzi kaķu saimnieki atzīst, ka viņu kaķi ir mūžīgā badā. Nereti veterinārārsti nosaka kaķiem stingru diētu, jo pārlieka svara problēmas ir vieni no biežākajiem iemesliem kaķu veselības traucējumiem. Tomēr tieši uz ziemu šī sajūta, ka kaķa apetīte nav remdināma, pastiprinās. Vai tiešām kaķi uz ziemu ēd vairāk un vai vajag palielināt pārtikas daudzumu aukstajos gada mēnešos?

Jā, kaķi uz ziemu ēd vairāk!

Kaķi tik tiešām ziemā ēd vairāk, un saimniekiem šajā laikā jādod mājdzīvniekam vairāk barības, tā liecina Liverpūles universitātes pētījumi. Pētnieki no Universitātes Veterināro zinātņu skolas, sadarbojoties ar kolēģiem no Royal Canin pētniecības centra Francijā, četrus gadus uzraudzīja, cik daudz kaķi izvēlējās ēst, un atklāja, ka barības uzņemšana palielinājās aukstākos mēnešos un samazinājās vasarā.

38 pētītajiem kaķiem bija mikroshēma uz kaklasiksnas, kas ļāva viņiem paņemt tik daudz barības, cik viņi gribēja no dozatora, kas tikai viņiem atvērās. Tajā pašā laikā šī mikroshēma fiksēja, cik daudz un kad kaķis ir ēdis.

Kaķi, tāpat kā daudzi cilvēki, vairāk tiecas mierīgi ēst, kad ārā ir auksts, bet viņu gadījumā tas, visticamāk, ir saistīts ar papildu enerģiju, kas viņiem nepieciešama, lai uzturētu siltumu, atrodoties ārā.

Pētījumā tika konstatēts, ka vasarā kaķi ēda par aptuveni 15% mazāk barības, un veterinārārsti ir secinājuši, ka papildu pūles uzturēt siltumu ziemā un kārdinājums atpūsties karstās vasaras dienās veicināja aktivitātes līmeņa svārstības gada laikā.

Kaķu saimniekiem vajadzētu apsvērt barības daudzumu, kas viņu kaķiem nepieciešams dažādos gada laikos, jo tas var palīdzēt viņiem saglabāt veselīgu svaru. Šajā jautājumā noteikti var palīdzēt kaķa veterinārārsts, kurš pamācīs, kā sekot līdzi kaķa svaram un ieteiks piemērotu mājas mīluļa barību.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...